LIGOVÁ SKALICA OTOČILA VÍKENDOVÝ DOMÁCÍ DUEL S MICHALOVCEMI VE SVŮJ PROSPĚCH!

Úterý Září 5, 2023
700
Snímek z ligového fotbalu Skalice (černé dresy) a Michalovců, ve kterém byli nakonec úspěšní domácí borci. (Foto: zdroj – klub MFK Skalica)

SKALICA – V sobotu večer od 18 hodin nastoupila doma na Letňáku Skalica v duelu šestého kola proti Michalovcům, které do tohoto utkání nevstřelily ani jednu branku!

Samotný zápas začali lépe hosté z východu, kteří již v sedmé minutě pohrozili Lukášem Jánošíkem, který nakonec po úniku střílel těsně vedle levé tyče do autu. Ve 31. minutě daly Michalovce branku, ale jednalo se o polský gól (boční síť), takže ten se do brankových statistik nemohl zapsat. To po centru Lukáše Šimka hlavičkoval Daniel Pavúk právě do boční sítě!

Michalovce udeřily brankově ve 37. minutě, kdy se po rohu prosadil Daniel Pavúk (0:1) – co dělala domácí obrana? Domácí se v prvním poločase hodně trápili, byli u každého balonu později než soupeř, jejich hra postrádala lehkost a fotbalovost, naopak hosté byli zdravě drzí, fotbalovější a šli zaslouženě do vedení.

Obraz hry se rapidně změnil po obrátce, když na zelený pažit ve Skalici vyběhl jakoby nový domácí tým. Po čtyřech minutách se pohotovou polovysokou ranou prosadil z hranice velkého vápna Róbert Matejov (1:1), aby pojistku na tři ligové body dal definitivně v 67. minutě proměněnou penaltou Ján Vlasko – 2:1. O deset minut později mohl domácí vedení přikrášlit střídající Alex Sobczyk, ale jeho brejk zpacifikoval gólman Benjamín Száraz.

Skalica si tak připsala výhru, kterou si za zodpovědný a zlepšený výkon ve druhém dějství plně zasloužila!

POZVÁNKA:
I na Slovensku je reprezentační přestávka, takže zdejší NIKÉ LIGA má volno. SKALICA se doma představí až v sobotu 23. září, když od 18 hodin hostí DAC Dunajská Streda!
NIKÉ LIGA – 6. KOLO
* MFK SKALICA – MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE 2:1 (0:1)
Góly: 49. Róbert Matejov, 67. z penalty Ján Vlasko – 37. Daniel Pavúk,
žluté karty: Davi Esteves De Freitas Alves – Daniel Magda, Henry Franck Bahi, Saša Marjanovič,
řídili: Michal Očenáš – Mário Roszbeck a Peter Čajka,
1 207 diváků.
TRENÉŘI PO UTKÁNÍ
„Nejhorší poločas pod mým vedením! Kluky musím ocenit za druhou půli. Ten první gól nám hodně pomohl, do konce zápasu jsme si vedení už pohlídali,“ zhodnotil souboj kouč Skalice PAVOL MAJERNÍK.
„Pro nás to byl smolný zápas! Dobrý první poločas, velmi dobrá defenziva, která soupeři nic nedovolila. V kabině jsme si řekli, že v tomto budeme pokračovat i po přestávce, ale nestalo se tak. Při penaltě mi náš brankář řekl, že se domácího hráče vůbec nedotkl, o to více nás bodová ztráta mrzí,“ řekl k utkání zklamaný trenér hostů MAREK PETRUŠ.