Sport

KONCERT BANÍKOVCŮ NA OTEVŘENÉ SCÉNĚ, DOMÁCÍ VINAŘI TOTÁLNĚ V ROLI STATISTŮ ZKLAMALI!

Úterý Září 5, 2023
737
Ilustrační foto z letošního Krajského poháru mezi Šardicemi a Mutěnicemi. (Foto: zdroj – facebook klubu FK Mutěnice)

MUTĚNICE – Derby v Krajském přeboru se hrálo již v pátek, protože v Mutěnicích se konaly Vinařské dny. Místní fotbalový Zpravodaj psal v tomto případě o ZÁPASE PODZIMU, ale ten se určitě domácím vůbec nevyvedl! Muťky totálně vyhořely, když první nepříjemnost se stala v domácím táboře již při rozcvičení, při kterém se gólmanská jednička – Filip Leznar – necítil vůbec dobře (žaludeční potíže), a tak šanci dostal 19letý Lukáš Malík, který hned ve druhé minutě pozdě zareagoval na přízemní střelecký pokus z kopačky Lukáše Kočiše (0:1), který byl při gólové chuti a přidal hodně odevzdanému sokovi další dva brankové zářezy!

Po 33 minutách svítilo na mutěnické světelné tabuli hrozivých 0:3 a bylo jasné, ve které kabině se bude po devadesáti minutách derby Hodonínska juchat. Před utkáním jsem mluvil se sekretářem Ratíškovic Janem Tomanem, který si na duel vyrazil na kole a úplně v klidu a v pohodě mi sdělil: „Po domácím nevydařeném utkání s Kunštátem (porážka Baníku v poměru 0:4) jsem v naší VIP-ce prohlásil, že v Mutěnicích vyhrajeme 4:0, ale zrovna ne všichni přítomní byli stejného názoru. Já jsem prostě na toto derby našim klukům věřil!“

V 18. minutě nezvládl dostatečně souboj s protihráčem hostující Jiří Imrich, naštěstí pro Ratíškovice ale Patrik Petrucha (na opačné straně hřiště hrál jeho bratr Tomáš) ve výhodné pozici trefil jen brankáře Jaromíra Měchuru. Za vítěze se ještě dvakrát zapsal do střelecké listiny tohoto derby David Antoš, těžké K.O. na straně Vinařů zmírnil ve 47. minutě Lubomír Kupčík.

POZVÁNKA NA DALŠÍ KOLO V KRAJSKÉM PŘEBORU:

MUTĚNICE (mají nyní 4 body a patří jim 12. pozice) hrají v NE, 10. září, od 14 hodin v Ráječku (v tabulce prozatím 14. místo za 3 body), RATÍŠKOVICE jsou po 5. kole na šestém místě se ziskem 7 bodů a v NE, 10. září, hrají doma proti brněnské Spartě s výkopem v 16:30 hodin!

KRAJSKÝ PŘEBOR – 5. KOLO

* FK MUTĚNICE – FK BANÍK RATÍŠKOVICE 1:5 (0:4)

Branky: 47. Lubomír Kupčík – 2., 23. a 33. Lukáš Kočiš, 35. a 84. David Antoš,

žluté karty: Marcel Čepil, Stanislav Koutský – Tomáš Kundrata,

řídili: Daniel Hřib – Petr Šenkýř a František Chabiča,

delegát: Ladislav Kundelius,

300 diváků.

ŘEKLI PO DERBY-UTKÁNÍ

„To se ani nedá komentovat, všechno špatně, všechno špatně! Z pěti střel na bránu dostaneme pět gólů, takže za mě obrovské zklamání. Co se vlastně stalo, kde hledat příčinu? Nedokážu na to jakkoliv odpovědět, ale takto prohrát prostě nemůžete!“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ hodně zklamaný domácí lodivod LIBOR SNOPEK.

„Vítězství se vždy hodnotí příjemně! Samotné derby vyhrát takovým rozdílem určitě potěší. Nás strašně nakopli dva rychlé góly a pak už jsme hru ovládali, i když domácí měli v první části dvě dobré možnosti ke skórování. Do druhého poločasu jsme vstoupili hodně vlažně, dostali jsme brzký gól, který mohl to utkání ještě zdramatizovat. Naštěstí už domácí další branky nepřipojili a my jsme tak mohli duel dovést do jasné výhry. My máme fotbalově dobré mužstvo, ne vždy se nám ale daří šance proměňovat. V Mutěnicích je krásný stadion s trávníkem, to nám vyhovuje,“ hlásil spokojený kouč Ratíškovic PETR ZEMÁNEK, který zanechal výraznou stopu právě v Mutěnicích.

(red.)

Štítky:

sport