KOMPLIKACE PO PRVNÍM UTKÁNÍ, O TO BUDE SLOŽITĚJŠÍ PÁTEČNÍ DOMÁCÍ ODVETA!

Středa Leden 18, 2023
673
Na snímku hodonínská hráčka Markéta Ševčíková. (Foto: zdroj web ping-pong.cz)

HODONÍN – Hodonínské stolní tenistky v prvním čtvrtfinálovém utkání Evropského poháru na stolech ve Francii prohrály zbytečně 1:3, takže páteční odveta v hale stolního tenisu na Lipové aleji v Hodoníně (od 18 hodin) bude o to náročnější!

Hodonín cestoval za svým soupeřem letecky z Vídně do Paříže, takže doma v okresním městě jihu Moravy na řece Moravě budou ve středu kolem třetí hodiny odpolední.

Necelých 100 diváků vidělo nakonec výhru domácího celku, ve kterém vynikla naturalizovaná Číňanka Li Samson. Hned v prvním zápase jasně přehrála Ševčíkovou, aby si poradila v posledním večerním úterním duelu i s nejlepší hráčkou Jihomoravanek, Polkou Partykou. Tento zápas byl mimořádně dramatický, když za stavu 2:2 v pátém zkráceném setu (hraje se na šest vítězných míčků) rozhodl nakonec jen jediný míček o celkové porážce Hodonína v poměru 1:3! Místo 2:2 na průběžný stav a pokračování souboje tak Číňanka vyhrála tento duel na sety 3:2 a domácí hráčky braly konečnou výhru.

Při domácí odvetě a případné výhře Hodonína 3:0 nebo 3:1 bude tak rozhodovat trojice minizápasů, ve kterých se utkají hráčky jen na jediný set, který se bude hrát do 11 míčků.

STOLNÍ TENIS, ŽENY

EVROPSKÝ POHÁR – ČTVRTFINÁLE, 1. ZÁPAS

ALCL TT GRAND-QUEVILLY – SKST PLUS HODONÍN 3:1

Li Samson – Markéta Ševčíková 3:0 (10,6,2),

Anis Salpinová – Natálie Partyka 1:3 (-9,11,-8,-9),

Isa Coková – Karin Grofová 3:0 (4,6,9),

Li Samson – Natálie Partyka 3:2 (9,-11,11,-4,5)

„Určitě jsme z výsledku hodně zklamaní! Přesto si myslím, že naše šance na postup stále žije. Na páteční odvetu se musíme důkladně připravit. Dnes (tj. ve středu – pozn. red.) mají holky samozřejmě volno, zítra pak bude večerní trénink a v den zápasu jen dopoledne lehká rozehrávka v naší hale. Čekám, že na domácí duel přijde více fanoušků, než tomu bylo v prvním souboji na francouzských stolech a ti nám vytvoří skvělou atmosféru,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ trenér Hodonína JAROSLAV MIKESKA.