KATEM HODONÍNSKÝCH BANÍKOVCŮ BYL NOVOJIČÍNSKÝ ÚTOČNÍK ROSTISLAV OLESZ!

Čtvrtek Březen 21, 2024
647
Situace před brankou Nového Jičína. Z pátého zápasu play-off Hodonína s Novým Jičínem. (Foto: Jaroslav Kicl)

HODONÍN – V pátém rozhodujícím osmifinálovém souboji ve 2. hokejové lize (skupina Východ) jsme viděli podobný scénář, který nabídl hodonínským fanouškům sobotní duel obou soupeřů. I ve středu vedli totiž hosté z Nového Jičína po dvou třetinách 2:0, aby statečně bojující Baníkovci stihli do šedesáté minuty srovnat skóre. Znovu tedy následovalo dvacetiminutové prodloužení a v něm opět v závěru se gólově prosadili Ďáblové ze severu Moravy, na které čeká ve čtvrtfinále největší favorit – AZ Havířov. Naopak Baníkovci si můžou pomalu uklidit výzbroj do sklepa, neboť pro ně je definitivně sezona 2023-2024 odpískána! Je to velká škoda, neboť série s Ďábly byla neskutečně vyrovnaná, o výsledcích v podstatě rozhodovaly maličkosti.

V tomto posledním klání to byla zřejmě přesilovka Baníku od 46. minuty, kdy za nebezpečnou hru vysokou holí vyfasoval zkušený centr hostů Rostislav Olesz trest 2+2, ale tuto pasáž Baníkovci prostě nezvládli. Gólmana Jakuba Klimka dokázali v tomto úseku ohrozit pouze jednou (!), jinak zkušení hosté si hru v oslabení lehce pohlídali. A právě tento muž (Rostislav Olesz) se výrazně zapsal do Zápisu o utkání, neboť dvakrát překonal jinak skvěle chytajícího Dominika Pitáka a zasloužil se o to, že jeho družina putuje v play-off dál!

První úspěšný zásah si Olesz připsal ve 36. minutě, když Nový Jičín hrál v oslabení (za katrem seděl Roman Maliník za podrážení) a rozhodující trefu celé série si ponechal tento hokejový matador na čas 78:59 minut, kdy nadvakrát překonal bezmocného Pitáka a spustil tak obrovskou radost na hostující střídačce.

Baníkovcům nelze upřít velké nasazení a snahu, ale propadali znovu ve střelecké koncovce. Spousta puků z jejich holí končila buď mimo, nebo na ochranné síťce či mantinelu, a když už se nějaký touš zatoulal do prostoru novojičínské svatyně, tu skvěle hájil gólman Jakub Klimek.

LEDNÍ HOKEJ, OSMIFINÁLE, 2. LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 5. ZÁPAS

* SHKM BANÍK HODONÍN – HK NOVÝ JIČÍN 2:3 PO PRODLOUŽENÍ (0:0, 0:2, 2:0 – 0:1), KONEČNÝ STAV SÉRIE – 2:3

Góly a nahrávky: 53. Matěj Novák (Mach, Švejda), 57. Jan Švejda (Zaichyk, Bachánek) – 29. Zdenko Hudeček (Sluštík, Hruška), 36. Rostislav Olesz (Berka, Dudáš), 79. Rostislav Olesz (Kafka, Konečný),

vyloučení: 3:5,

využití: 0:1,

v oslabení: 0:1,

střely na branku: 54:39,

řídili: Ondřej Šudoma, Filip Čech – Pavel Mikšík, Tomáš Kučera,

sledovalo 1 738 diváků, což je nejvyšší návštěva této sezony!

Strašně těžké utkání! Oni dobře bránili, mají tam zkušené hráče, nemohli jsme se tam dostat. Ve třetí třetině jsme byli jasně lepší, dali jsme dva góly. V závěru byly i šance na ten vítězný, ale bohužel jsme nedali. V této třetině jsme neudělali ani jednu chybu, soupeře jsme k ničemu nepustili. Prodloužení rozhodla jedna jediná chyba – blbě odražený puk, zůstal tam sám hráč a ten nakonec rozhodl,“ řekl pro klubový web zklamaný domácí kouč ALEŠ BACHÁNEK.

Jeli jsme tady s oslabeným týmem, protože máme zraněné klíčové hráče. Přijeli jsme s tím, že zápas chceme vyhrát a postoupit dále, což se nám podařilo. Dlouho jsme bránili výsledek 0:0 a na soupeři šlo vidět, že je z toho zřejmě nervózní. Pak jsme dali dvě branky a dostali se do vedení 2:0. To jsme dlouho drželi, jenže ve třetí části Baník srovnal. Do prodloužení jsme šli s tím, že utkání urveme klidně podobným způsobem jako ve třetím utkání, kdy jsme udeřili v poslední minutě prodloužení, což se nám podařilo i dnes,“ hlásil webu klubu z Nového Jičína asistent trenéra hostů JIŘÍ ZDENĚK.