Sport

SPORTOVNÍ POZVÁNKY NA VÍKEND OD 23. DO 24. BŘEZNA 2024

Pátek Březen 22, 2024
542
Momentka ze zápasu fotbalu na jihu Moravy. (Ilustrační foto: Jaroslav Kicl)

HODONÍN – Máme tady druhý díl Sportovních pozvánek, kde je pouze kopaná. Další sporty (lední hokej, futsal nebo házená) mají pomalu po sezoně, takže v této nabídce bude mít své místo jen nejpopulárnější kolektivní sport této planety.

SOBOTA, 23. BŘEZEN 2024

KOPANÁ:

MSFL – 20. kolo

Naftaři z Hodonína mají zatím po dvou zápasech v tomto roce jediný bod, takže určitě by se konečně již hodil plný bodový zisk. Soupeřem je tým z Frýdku-Místku, kde Hodonín na podzim 2023 ve 3. kole vyhrál 1:0 po gólu Martina Nečase.

* FK Hodonín – FK Frýdek-Místek, výkop je v 15 hodin.

DIVIZE E – 18. kolo

Bzenecký Slovan má k dobru minulé nedohrané utkání v Holešově, které bylo po tragédii v hledišti (náhlá smrt hostujícího fanouška) předčasně po první půli, ve které vedl Bzenec 1:0, ukončeno. Bzenec je na 4. místě (32 bodů), jeho soupeř ze Strání drží první flek (42 bodů). Mimochodem v první polovině této sezony Bzenec ve Strání padl 2:3, když již prohrával po 17 minutách 0:3!

* TJ Slovan Bzenec – FC Strání, 15 hodin.

KRAJSKÝ PŘEBOR – 18. kolo

Baníkovci z Ratíškovic se můžou nyní rehabilitovat za minulý propadák v Ráječku (prohra 0:5), Vinaři z Mutěnic (14. místo – 14 bodů) jedou na hřiště posledního týmu (Lednice má bodů 8) a tak pro oba celky se bude jednat o nesmírně důležité utkání.

* FK Baník Ratíškovice – SK Moravská Slavia Brno, TJ Moravan Lednice – FK Mutěnice – vždy od 15 hodin.

1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 16. kolo

Zajímavé derby bude k mání ve třetím největším městě Hodonínska (Veselí nad Moravou), kam přijede silný Trauben z Hroznové Lhoty. Dubňany jsou nyní na čtvrté pozici (27 bodů) a pokusí se zabodovat na hřišti týmu z Podolí u Brna, který je osmý se ziskem 21 bodů.

* FC Veselí nad Moravou – TJ Sokol Hroznová Lhota, FK Renocar Podolí u Brna – FK Baník Dubňany – oba zápasy začínají v 15 hodin.

1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 16. kolo

O čtvrté březnové sobotě se v této skupině hrají dva zápasy. Druhé Šardice hostí třináctou Blatnici pod Svatým Antonínkem a nic jiného, než tři mistrovské body si favorit z Kyjovska nepřipouští. Rezerva ratíškovického Baníku jede na Břeclavsko k souboji dvou tabulkových sousedů.

* FK Šardice – FK Blatnice pod Svatým Antonínkem, TJ Sokol Kostice – FK Baník Ratíškovice B – hraje se vždy od 15 hodin.

OKRESNÍ LIGA – 16. kolo

V sobotu se v nejvyšší okresní soutěži půjde pouze na jeden špíl, a to do Vlkoše na Kyjovsku. Šestý domácí celek (20 bodů) přivítá čtvrté mužstvo skupiny z Vracova (23 bodů).

* FK Vlkoš – FC Vracov, výkop je v 15 hodin.

NEDĚLE, 24. BŘEZEN 2024

KOPANÁ:

1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 16. kolo

Tři týmy z Hodonínska se ukážou podruhé v tomto kalendářním roce o předposlední březnové neděli. Asi nejlehčí úlohu bude mít vnorovské Agro na hřišti beznadějně posledního celku z Valtic, který je zatím bez bodu (!) s vysoce pasivním skóre 7:92. Rohatecký Slavoj má doma co napravovat po neúspěšném vstupu do jarních odvet na půdě Hroznovky (porážka 0:3) a lídr skupiny, SK BRITTERM Kozojídky, přivítá tradičně v neděli před obědem v rekonstruovaných kabinách Velké Pavlovice.

* SK BRITTERM Kozojídky – TJ Slavoj Velké Pavlovice, hraje se od 10 hodin, TJ Slavoj Rohatec – MFK Vyškov B, 15 hodin, FK Valtice – FK Agro Vnorovy, 15 hodin.

1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 16. kolo

Vedoucí celek z Kyjova hraje po delší době doma znovu od 10:15 hodin! Nyní do královského města přijede k velkému derby nejbližší zeměpisný soused – Spartakovci ze Svatobořic-Mistřína. „Tento termín jsme si zvolili hned těsně po losování, takže uvidíme, jak se nám neděle osvědčí. Ve stejném termínu budeme hrát ještě doma s Uhřicemi (12. května), neboť v Kyjově bude velký mládežnický turnaj. Jinak žádnou pecku do sestavy nechystáme, určitě to nebude nějaký ligový harcovník. My to máme postavené především na vlastních odchovancích a to je naše sportovní cesta. Pokud bude dobré počasí, čekáme zajímavou návštěvu. Věřím, že pokud navážeme na úspěšný start (výsledkově) a budeme se prezentovat lepším výkonem než minule na hřišti posledního celku v Moravské Nové Vsi, naši příznivci budou spokojeni,“ řekl trenér Kyjova DAREK OPATŘIL.

* FC Kyjov 1919 – SK Spartak Svatobořice-Mistřín, výkop v 10 hodin, TJ Velké Bílovice – TJ KOVO Ždánice, 15 hodin, SK Uhřice – TJ Sokol Tvrdonice, 15 hodin, FK Milotice – TJ Jiskra Strážnice, 15 hodin.

OKRESNÍ LIGA – 16. kolo

Vedoucí Dambořice hrají doma s B týmem Hroznové Lhoty (8. místo – 17 bodů) a nelehká úloha čeká na tým z Podluží (Starý Poddvorov), který zatím získal 13 bodů a má doma ambiciozní Bukovany (druhé místo – 39 bodů), které se netají postupovými ambicemi.

* TJ Sokol Dambořice – TJ Sokol Hroznová Lhota B, TJ Sokol Petrov – TJ Sokol Kněždub, TJ Starý Poddvorov – TJ Družba Bukovany, TJ Moravia Násedlovice – FC Sokol Radějov, TJ Slovan Bzenec B – TJ Zarazice, FK Baník Dubňany B – TJ Kordárna Velká nad Veličkou – všechna utkání se hrají od 15 hodin.

(red.)

 

Štítky:

sport