Sport

JAK VYPADÁ SITUACE VE FOTBALOVÉ 3. A TŘÍDĚ?

Úterý Březen 23, 2021
1201
Na snímku je celý tým FK BANÍK DUBŇANY B – sezona 2020-2021. (Foto: archiv klubu FK Dubňany)
HODONÍN – Dnes se zaměříme na základní třídu (3.) fotbalu v hodonínském regionu. Máme celkem tři skupiny, z nichž ta s označením A má ve svém seznamu ty kluby, které patří zeměpisně na Hodonínsko a Kyjovsko. Tady vede „B“ tým Ratíškovic, špatně si ale nestojí ani další rezerva, a to ta, která patří do čtvrtého největšího města Hodonínska.
FK BANÍK DUBŇANY B vede z pozice trenéra ZDENĚK HORÁK (navíc koučuje i první tým mužů Dubňan v krajské 1. A třídě) a je rád, že jeho svěřenci už si zřejmě herně „sedli,“ když tento celek se znovu obnovil po odmlce a je na okresní fotbalové mapě teprve druhou sezonu!
„Myslím si, že jaro 2021 se určitě nedohraje tak, aby byl ročník kompletní. Vidím to na scénář z minulého roku, kdy nás pustili na hřiště až do zápasů na konci měsíce května. To by se tak akorát stihl dohrát podzim (v našem případě se jedná o jedno utkání), což by stačilo na to, že by se sezona uzavřela a vyhlásily by se postupy a sestupy. Stejně jako loni by se mohl dohrát i Okresní pohár, kde jsme stále ve hře. V semifinále této populární soutěže nás čeká doma favorit z Okresní ligy (SK Agro Vnorovy A) a netajíme se tím, že bychom rádi postoupili do finále,“ říká pro NOVÉ SLOVÁCKO pro možné dohrání amatérských soutěží v našem regionu kouč Dubňan Zdeněk Horák.
Na otázku, co říká na super návštěvu zápasu 3. A třídy mezi Dubňany B a Ratíškovice B (výsledek 0:3), kdy se přišlo na derby podívat loni na podzim kolem 200 příznivců, Horák odpověděl: „Návštěva 200 diváků na fotbale v Dubňanech mě nepřekvapuje! Je to podle mě fotbalová bašta: vždyť třeba FK Hodonínu nestačila svého času ani třetí liga pro kvalitní návštěvy! Tohle bylo navíc derby-utkání, ale i na dalších zápasech bývala u nás slušná návštěva od 100 do 150 příznivců. Nemalý podíl na propagaci Baníčku má skvělý FANKLUB, který má nejen svůj facebook, ale i internetové stránky!“
JEŠTĚ VÍCE ALE NAJDETE NA SPORTOVNÍCH STRANÁCH V NOVÉM SLOVÁCKU S DATEM VYDÁNÍ 30. BŘEZNA 2021!