Sport

BÝVALÝ FOTBALOVÝ BRANKÁŘ PELÍŠEK SE NEJLÉPE CÍTIL V RATÍŠKOVICÍCH, ALE RÁD VZPOMÍNÁ I NA OSM SEZON V RAKOUSKU!

Středa Březen 24, 2021
1347
Fotbalisté Ratíškovic se zvěčnili před domácím stadionem při čekání na autobus, který je odvážel na mistrovské utkání 3. ligy v sobotu 17. srpna 1996. (Foto: archiv Romana Pelíška)

HODONÍN – V tomto vydání NOVÉHO SLOVÁCKA si odskočíme obrazně řečeno na zelený pažit, neboť dalším ze zpovídaných je bývalý známý regionální fotbalový brankář ROMAN PELÍŠEK (53) z Hodonína, který zanechal výraznou stopu i u našich jižních sousedů v Rakousku, kde byl celkem osm sezon.

* Už druhým rokem bojuje Česko s neviditelným COVIDEM-19. Jak to celé vnímáte vy a vaši nejbližší a jaký máte vůbec názor na to, že jsme se v podstatě jako republika „zavřeli“ před celým světem?

„Už je to moc dlouho: pořád jen slyšíme, vydržte 14 dní, pak vydržte tři týdny a pořád dokola! Už mě to fakt štve. Mě osobně to omezuje v práci, protože jezdím často za hranice a tak vidím, jak to funguje jinde. Na přechodech tě testují, buzerují a pak dojedeš do Německa a roušku u nich prostě nevidíš. Fandil jsem EU, ale už nefandím, protože teď si každý stát dělá co chce.“

* Jste bývalý fotbalový brankář, ale při vaší výšce 196 cm bych vás třeba viděl jako volejbalistu či basketbalistu. Proč zvítězil ve vašem případě fotbal a kdo vás k němu vlastně přivedl?

„Když jsme byli ještě děcka, tak se u baráku hrával fotbal nebo hokej, no a já si vybral fotbal. Na první trénink mě dovedl můj kamarád Milan Kulyk i s jeho bratrem Karlem. Dobré na tom je, že se Milan narodil ve stejný den, měsíc a rok jako já!“

CELÝ OBSÁHLÝ ROZHOVOR NAJDETE V NOVÉM SLOVÁCKU S DATEM VYDÁNÍ 30. BŘEZNA 2021!