HOSTÉ INKASOVALI PRVNÍ TŘI BRANKY VŽDY VE VLASTNÍM OSLABENÍ!

Úterý Únor 14, 2023
602
Momentka ze druholigového mače Valachů z Valašského Meziříčí a Jihomoravanů z Hodonína. (Foto: web klubu HC Bobři Valašské Meziříčí – Klára Müllerová)

HODONÍN – V důležitém souboji o osmou příčku ve 2. lize, která garantuje účast v play-off, si to o posledním víkendu rozdali na Valašsku domácí Bobři a Jihomoravané z Hodonína. Ti byli trestáni za vylučování, když všechny góly po šedesáti minutách dostali vždy v oslabení: při první brance pykal za katrem hostující útočník Petr Krejčí (za vysokou hůl dostal trest 2+2), při druhém gólu v síti Michala Šurého seděl na lavici hanby hodonínský kapitán Jakub Sajdl za hákování a při brance domácích na 3:3 byl vyloučený za podrážení hostující bek Jakub Němec!

Baníkovci dali druhou branku z trestného střílení, které zvládl Fyodor Yarovinsky – toto nařídil hlavní arbitr za sekání obránce Stanislava Báchora na hostujícím útočníkovi Matěji Charvátovi.
Jinak v zajímavém a bojovném utkání hosté vedli 1:0, pak ale prohrávali 1:2, aby duel otočili ve svůj prospěch (3:2 z pohledu Baníku). Po šedesáti minutách byl stav 3:3, prodloužení ale rozuzlení nepřineslo, takže se rozhodovalo v samostatných nájezdech. Ty zvládli lépe Bobři, když u vítězů se prosadili v této disciplíně Lukáš Finsterle a Jan Křivohlávek, u hostů byl úspěšný pouze David Dobša ve druhé sérii, jinak neuspěli Michal Romančík, Fyodor Yarovinsky, Vojtěch Krejčiřík a Jakub Němec.
Bod z Valašska má pro Baníkovce svou cenu – teď to musí naši borci potvrdit i na ledě posledního Velkého Meziříčí, kam cestují ve STŘEDU 15. ÚNORA. Začátek duelu je v 18 hodin.
A JEŠTĚ JEDNA DOBRÁ ZPRÁVA!
SKONČILA AUKCE DRESŮ HODONÍNSKÝCH HOKEJISTŮ, KTERÁ BYLA VYHLÁŠENA V RÁMCI PROJEKTU HOKEJ PROTI RAKOVINĚ. JEDNALO SE O VYDRAŽENÍ FIALOVÝCH DRESŮ, VE KTERÝCH NASTOUPILI BANÍKOVCI DOMA 25. LEDNA TOHOTO ROKU PROTI ZNOJEMSKÝM ORLŮM.
VÝTĚŽEK AUKCE, PŘESNĚ SKVĚLÝCH 137 128 KČ, POPUTUJE DO DIALYZAČNÍHO STŘEDISKA HODONÍNSKÉ NEMOCNICE TGM. JEŠTĚ JEDNOU VELKÝ DÍK VŠEM, CO FINANČNĚ PŘISPĚLI!
2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 37. KOLO
HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – SHKM BANÍK HODONÍN 4:3 PO SAMOSTATNÝCH NÁJEZDECH (2:1, 0:1, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Tomáš Vávra (Finsterle, Hrysiow), 17. Matyáš Gréč (Křivohlávek, Fencl), 46. Matyáš Gréč (Andris, Ďurkáč), rozhodující nájezd proměnil Jan Křivohlávek – 3. Vojtěch Krejčiřík (Dobša, Romančík), 34. Fyodor Yarovinsky z trestného střílení, 42. Vojtěch Krejčiřík (Romančík),
ŘEKLI PO UTKÁNÍ
„Dnes to byl zápas se vším všudy, hra mělo tempo a spád. Hodonín měl jasnou taktiku, hrál agresivně na ty naše technické hráče plus tam bylo ze strany hostů nějaké filmování. Bohužel k tomu pomohli i rozhodčí, kteří nechali zápasu volný metr, neviděli tam spoustu faulů, i když jsou tři na ledě. Soupeře ale nechci tímto shazovat, neboť oproti loňsku hraje teď Hodonín úplně jiný a především dobrý hokej. Věřím, že po 8. březnu, kdy skončí základní část naší skupiny, si zahrajeme play-off,“ řekl pro web domácího klubu kouč vítězů LUKÁŠ PLŠEK.
„Vstup do zápasu se nám celkem povedl, vedli jsme 1:0, ale bohužel jsme si nedali pozor na fauly. Samozřejmě víme, že Valašské Meziříčí má dobré přesilovky, a i když jsme se na ně nějakým způsobem snažili nachystat, tak jsme inkasovali dva góly v první třetině. Potřebovali jsme zvýšit aktivitu, s pukem jsme dnes také moc dobře nepracovali, odhazovali jsme ho od hokejek. Měli jsme i přesilovky, ty jsme ale bohužel nevyužili. Myslím si, že hra se celkem vyrovnala po druhé třetině. Ve třetí části jsme měli gólově navrch, ale zase přišlo oslabení, ve kterém jsme znovu inkasovali. Tři branky v našem oslabení hovoří za vše! Kdybychom v přesilovkách nedostávali branky, pak by zápas mohl dopadnout jinak. Nájezdy se povedly domácím a asi to byl nějakým způsobem takový remízový zápas,“ hlásil hostující asistent MARTIN VYRŮBALÍK.