Zprávy

DOMÁCÍ BŘECLAV PŘEHRÁLA FOTBALOVÉHO SOKA Z HODONÍNSKA!

Pátek Únor 10, 2023
915
Momentka z přípravné mládežnické kopané na umělce v Břeclavi, kde se utkal výběr U15 z Břeclavi s výběrem U14 + U15 z Ratíškovic. (Foto: Jaroslav Kicl)

HODONÍN – Nedávno se uskutečnil na umělce v Břeclavi přípravný duel mladých fotbalistů Břeclavi a Ratíškovic, ve kterém nakonec bral výhru domácí výběr v kategorii U15. Hosté přijeli s výběrem kombinovaným (U14 + U15) a pro ně to byl druhý přípravný duel letošní zimní přípravy, když v prvním souboji uhráli ve Skalici proti místnímu výběru U14 plichtu 1:1.

„Utkání bylo jednoznačně v naší režii, když po dlouhé době jsme právě Ratíškovice přehráli ve všech směrech. Chválím sudího Josefa Hrubého, který vedl utkání velmi korektně. Jinak jsme rádi s kolegou trenérem Jaroslavem Řezáčem, že nás v zimní pauze posílila nová vedoucí družstva, Silvie Šebestíková,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ jeden z dvojice trenérů Břeclavi JAN DOHNÁLEK.

„Myslím si, že i přes konečný výsledek to bylo docela vyrovnané utkání. Bylo vidět, že v tréninku jsme zatím krátce, měli jsme tam řadu nepřesností a navíc nám chybělo pět hráčů, takže do Břeclavi jsme přijeli pouze s jediným náhradníkem na lavičce! Každopádně zápas svůj účel splnil, výsledek zrovna neřeším, chci především postavit dobrý kádr pro nastávající sezonu. Nejbližší utkání nás čeká teď o víkendu na umělce v Dubňanech proti Podluží, na konci února máme čtyřdenní soustředění v Mutěnicích, dále to budou zápasy s Lanžhotem a znovu s Podlužím, přičemž generálkou na jarní odvety v Krajském přeboru bude souboj se Slovanem Slatina na hřišti soupeře. Jinak mám radost ze skvělého umístění v soutěži po podzimu, kde Baníku patří čtvrtá pozice (suverénně první je Kuřim, která neztratila ve 13 zápasech ani jeden bod a má vysoce aktivní skóre 92:2! – pozn. red.),“ prozradil pro web ISLOVÁCKO.CZ kouč Ratíškovic ZDENĚK KOCH.

PŘÍPRAVNÁ ZIMNÍ KOPANÁ:
MSK BŘECLAV U15 – FK BANÍK RATÍŠKOVICE U14 + U15 4:1 (1:0)
Branky: Michal Šálek, Matyas Malega, Pavel Gargulák, Robin Kilian – Štěpán Koláček,
řídil Josef Hrubý.
(red.)

Štítky:

sport