Zprávy

HODONÍNSKÝ FOTBALOVÝ TURNAJ OVLÁDLI MLADÍCI Z BŘECLAVI!

Úterý Prosinec 13, 2022
799
Ze souboje dvou nejlepších týmů z fotbalového turnaje v kategorii U17. OFS Hodonín (žluté dresy) nakonec podlehl výběru OFS Břeclav (modré dresy) 0:1. (Foto: Jaroslav Kicl)

HODONÍN – Minulý týden se na umělé trávě hřiště „U Červených domků“ v Hodoníně pod pořadatelstvím fotbalového oddílu FK Hodonín uskutečnil turnaj tří Okresních fotbalových svazů (OFS) v rámci jižní Moravy v kategorii mladšího dorostu, tedy U17.

Kromě domácího výběru se zúčastnil výběr OFS Břeclav a OFS Brno-venkov. Z prvenství se nakonec radovali mladíci z nedaleké Břeclavi, druhý skončil domácí výběr a na třetí pozici se dostali mladí fotbalisté z OFS Brno-venkov.

VÝSLEDKY:

* OFS HODONÍN – OFS BŘECLAV 0:1 (0:0), jedinou branku dal František Zugárek, jinak hráč týmu TJ Sokol Novosedly,

* OFS BŘECLAV – OFS BRNO-VENKOV 2:0 (1:0), skórovali František Zugárek a Radim Němeček,

* OFS HODONÍN – OFS BRNO-VENKOV 3:1 (1:0), za vítěze: Marek Šlampa, Marek Buchta a Štěpán Janoška.

To byl turnaj druhé skupiny, když v té první se již dříve představili fotbalové naděje z OFS Blansko, OFS Vyškov, OFS Znojmo a OFS Brno-město.
„Těmito turnaji navazujeme na obdobné akce v kategorii žáků, kde chceme, aby do povědomí naší sportovní veřejnosti se dostali i dorostenci, neboť si myslíme, že to je nejzranitelnější kategorie vůbec pro další sportovní růst – jak věkově, tak i možnostmi, které v hojné míře nabízí náš současný život! Do kádru U17 se mohou dostat nadějní mladíci od družstev okresního přeboru až po týmy z krajského přeboru, z tohoto pak je limit maximálně pět fotbalistů. Jsme spokojeni, hodonínský turnaj měl velmi dobrou sportovní úroveň,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ LUDĚK ZLÁMAL, trenér Okresního fotbalového svazu v Břeclavi, z anglické zkratky tří slov jinak GTM.
(red.)

Štítky:

sport