Zprávy

FOTBALOVÝ TÝM Z KOZOJÍDEK MÁ DOBŘE NAŠLÁPNUTO DO VYŠŠÍ SOUTĚŽE!

Pondělí Prosinec 12, 2022
1148
Na snímku fotbalisté týmu SK Kozojídky před posledním zápasem podzimu v Moravské Nové Vsi (2:4). (Foto: Jaroslav Kicl)

KOZOJÍDKY – Staré přísloví říká, že „Zajíci se počítají až po honu“ a to dobře ví i hráči, funkcionáři a fanoušci fotbalového klubu mužů SK Kozojídky. Ten vede se šestibodovým polštářem 1. B třídu, skupina C po podzimní části, ale o všem se bude rozhodovat až v jarních odvetách.

Minulý týden v pátek večer se hodnotila úspěšná sezona (snad až na nečekaný domácí výpadek s týmem z Kyjova – výsledek nakonec 1:2 pro hosty z královského města!) fotbalistů Kozojídek, a to ve vinném sklípku s penzionem v Kozojídkách, který patří ROLNICKÉ, a.s. se sídlem v Hroznové Lhotě.
Byl jsem přímým účastníkem a mohu prozradit, že ve fotbalové rodině Kozojídek jsem se cítil celý večer velmi dobře.
Úvodní slovo si vzal manažer klubu a starosta obce v jedné osobě, OTAKAR BŘEZINA, který poděkoval hráčům a funkcionářům za úspěšnou první polovinu sezony 2022-2023 a samozřejmě velký dík směřoval i k hlavním sponzorům fotbalu v Kozojídkách, a to manželům Břečkovým. Slíbil, že se do začátku jarních odvet v příštím roce zprovozní konečně závlahy na hřišti a vedení klubu dobře ví, kde ho tlačí ještě ta pověstná bota. Ve sportovním areálu citelně chybí tribuna pro fanoušky fotbalu, takže i to je na programu řešení funkcionářů z Kozojídek pro nejbližší měsíce a taktéž se uvažuje o zajištění důstojnějších kabin a sociálního zařízení! Úkolů je před vedením klubu hodně, ale to si je dobře vědomo, že ke kvalitnímu fotbalu musí být pro dnes přirozeně náročného fanouška i veškerý servis.
Druhým řečníkem příjemného večera byl VIKTOR KOLŮCH, jednatel a sekretář klubu, který se tak trochu „zlobil“ na svého předřečníka. Měl původně připravené dvě stránky formátu A4, nakonec ale zjistil, že vše podstatné bylo řečeno již v prvním vstupu, takže přítomné pouze seznámil s plánem zimních přípravných zápasů v roce 2023, který vypadá následovně:
* 11. února 2023 – KOZOJÍDKY – Rohatec, 17 hodin – UT Mutěnice,
* 18. února        – KOZOJÍDKY – Ořechov, 15:00 – UT Kunovice,
* 25. února        – KOZOJÍDKY – Buchlovice, 15:00 – UT Kunovice,
* 5. března        – KOZOJÍDKY – Vlkoš, 17:00 – UT Hodonín a
* 11. března      – KOZOJÍDKY – Kunovice, 15:00 – UT Kunovice.
Nakonec nemohl chybět ani krátký příspěvek úspěšného kozojídského lodivoda RICHARDA HROTKA, který poděkoval taktéž všem hráčům, funkcionářům a místním chlebodárcům, manželům Břečkovým, že jim není osud fotbalu v obci lhostejný a i díky nim se v této vsi na Veselsku blýská na ještě lepší fotbalové časy!
Je zajímavé, že kromě omluveného hráče Tomáše Páleníka, který měl souběžně s touto akcí předvánoční večírek s firmou, u které pracuje, nechyběl ani jeden hráč, a to je co říct!
Ptal jsem se jednatele klubu Kolůcha na možné odchody či příchody fotbalistů lídra skupiny, ale momentálně není nic aktuálního – možná bude nějaký malý přesun, teď však o žádných jménech není ve fotbalových kuloárech řeč.
A na závěr něco z historie, která určitě nezabije! Fotbal byl založený v Kozojídkách v roce 1941, přičemž u jeho zrodu byl velký sportovec, učitel Tyllich. V roce 1946 měly hrát Kozojídky o postup do 1. B třídy s Pohořelicemi na jejich hřišti (údajně zápas i vyhrály), ale vzhledem k finančním možnostem tohoto klubu a k velkému poklesu zájmu o fotbal došlo k zastavení činnosti oddílu v tomtéž roce, aby se znovu probudil fotbal v Kozojídkách v roce 1954. Od tohoto roku se hrál fotbal pod názvem klubu TJ Sokol Kozojídky-Žeraviny, pak nějakou dobu jako TJ Jaro Kozojídky a v roce 1992 se vrátil znovu původní název, a to SK KOZOJÍDKY!
(red.)

Štítky:

sport