DRUHÁ REMÍZA DRTIČŮ V ŘADĚ. TENTOKRÁTE VYHRÁLI NA NÁJEZDY NA VYSOČINĚ VE VELKKÉM MEZIŘÍČÍ!

Čtvrtek Říjen 12, 2023
411
Momentka z letošní druholigové bitvy na zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodoníně. (Ilustrační foto: zdroj SHKM Baník Hodonín – Adam Krátký)

HODONÍN – Drtiči cestovali ve středu za svým sokem v rámci 6. druholigového kola do Velkého Meziříčí, kde nakonec získali dva body za úspěšně zvládnuté samostatné nájezdy. U domácích se totiž trefil jen Erik Meluzin, u hostů mířili do černého Aleš Dufek a ve druhé sérii Jiří Karafiát, který je stále při střelecké chuti, což je moc dobré a fanoušci Drtičů to jen vítají! Nedal přirozeně gól jen v nevydařeném domácím duelu s brněnskou Technikou při výsledku 0:4, jinak se mezi střelce zapsal celkem již šestkrát, byl úspěšný i v tomto souboji na Vysočině, kdy kromě prvního gólu Drtičů zajistil i druhý bonusový bod navíc, když proměnil samostatný nájezd hostů s pořadovým číslem dva!

Zápas sice začali lépe hosté, ale z branky se radovali domácí v polovině první třetiny, kdy se prosadil střelou do horní poloviny branky útočník Erik Meluzin – 1:0. Zeleno-černí hosté ale stihli do první dvacetiminutovky skóre otočit, když nejprve pokořil gólmana Jaroslava Joda po protiútoku Jiří Karafiát (1:1) a dvě minuty před první sirénou dal vedoucí branku Drtičů Matěj Novák – 1:2.

Stejný počet branek viděla podprůměrná druholigová návštěva ve druhém dějství, a protože tentokrát dali dva góly domácí a jeden přidali hosté, byl stav zápasu po dvou třetinách 3:3.

Ve třetí části se už hrál hodně opatrný hokej, byl to spíše jen boj. Protože branka nepadla, šlo se do pětiminutového prodloužení. Ale ani v něm se červené světlo za oběma brankami nerozsvítilo, o konečném výsledku musely tudíž rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté z jihu Moravy, kteří si tak podruhé za sebou připsali dva druholigové bodíky.

Teď má Hodonín na páté pozici bodů deset a v SOBOTU, 14. října hostí druhou Opavu (je na druhém místě se ziskem 15 bodů – v tomto kole Slezané porazili doma Šumperk výrazně 7:3). Začátek zápasu v Hodoníně je v 17 hodin!

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 6. KOLO

*  HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ – SHKM BANÍK HODONÍN 3:4 SN (1:2, 2:1, 0:0 – 0:0 – 0:1)

Góly a nahrávky: 9. Erik Meluzin (Křenek), 28. Miroslav Juda (Jaroslav Juda), 38. Tomáš Šantora (Svoboda) – 15. Jiří Karafiát (Vyrůbalík, Luža), 18. Matěj Novák (Luža, Polesný), 39. Vojtěch Riedl (Němec, Dufek), rozhodující nájezd proměnil Jiří Karafiát,

vyloučení: 4:4, navíc v čase 62:09 minut Jakub Němec (HO) 5+OK za vrážení na hrazení,

využití: 0:0,

v oslabení: 1:0,

rozhodovali: Michal Maršálek – Marek Tichý a Jaroslav Štěrba,

sledovalo 285 diváků (!).

„Začali jsme dobře, od úvodních minut jsme byli aktivnější. Opět jsme ale neproměnili šance a po prvním zaváhání jsme zase dostali první gól zápasu. Pak jsme podle mého názoru po zásluze vyrovnali, dál jsme se tlačili dopředu a po první třetině jsme vedli 2:1. Po přestávce byla hra z naší strany hodně rozháraná, za což mohla i tři vyloučení, prostřední část nám nesedla. Nemohli jsme se dostat do tempa, ale díky šťastné brance to bylo po dvou třetinách 3:3. Poslední třetina byla bojem, závěr byl trochu vyhrocený, v nájezdech jsme byli nakonec úspěšnější. Bohužel pořád neproměňujeme šance, na branku se hrozně moc nadřeme a když nám to nepadá, tak se pak na hokejky vkrádá nervozita a z toho pak pramení zbytečné chyby. Snad se to už konečně zlomí!“ prohlásil po vítězném duelu pro web hodonínského klubu kouč Drtičů ALEŠ BACHÁNEK.