ZÁHORÁCI SI PO TŘECH PORÁŽKÁCH ZAKNIHOVALI DŮLEŽITOU VÝHRU ZE SOUBOJE S NOVÁČKEM NIKÉ-LIGY!

Středa Říjen 11, 2023
483
Radost skalických fotbalistů po brance, která rozhodla o jejich nejtěsnějším vítězství. Z utkání Skalica versus Košice (1:0). (Foto: zdroj MFK Skalica – Martina Radošovská)

SKALICA – Tři porážky stačili – jakoby si řekli fotbalisté Skalice, jenž porazili v důležitém mači tým ze druhého největšího města našich východních sousedů, z Košic, jehož celý název je FC KOŠICE (jinak bývalé VSS).

Domácí byli lepší a častěji na míči (držení míče bylo 56:44) a už po sedmi minutách mohlo být v domácím táboře veselo: dravý a hodně viditelný levý křídelník Yann Michael Yao našel v pokutovém území „Východňárů“ Daniela Smékala, ten však špatně trefil sportovní nástroj fotbalisty! Co se nepovedlo domácím v úvodu, dokonale vyšlo v polovině prvního dějství, když nejprve neuspěl Yao, aby v dorážce dostal balon do branky, kterou hájil Matúš Kira, útočník Smékal – 1:0. Byla to jeho druhá ligová trefa v dresu Záhoráků a jak se později ukázalo, měla hodnotu tří ligových bodíků!

Hosté z východu Slovenska toho moc na západě našich zeměpisných sousedů moc nevymysleli – první vážnější zákrok vytasil domácí gólman Martin Junas až v podstatě po hodině hry (přesně v 57. minutě), kdy jeho pozornost vyzkoušel Vasiĺ Marcel, a to je při pomyšlení na možný bodový zisk tuze mizerná vizitka!

Souboj Skalice s nováčkem Niké-ligy bedlivě sledoval na VIP tribuně i známý regionální podnikatel z Hodonínska, Marek Fric, který je hlavním sponzorem fotbalového lídra v Okresní lize na Hodonínsku, a to mužstva TJ Družba Bukovany.

I na Slovensku je nyní repre-přestávka. Skalica se nyní představí dvakrát u soupeřů (v Trenčíně a pak ve Zlatých Moravcích), doma ji můžete vidět v rámci 13. kola, kdy v sobotu 4. listopadu hostí Ružomberok. Výkop tohoto ligového duelu je v 15 hodin.

NIKÉ LIGA – 10. KOLO

* MFK SKALICA – FC KOŠICE 1:0 (1:0)

Branka: 25. Daniel Smékal,

střely na branku: 2:3,

žluté karty: Oleksandr Golikov, Ján Mizerák, Lukáš Fabiš, Miroslav Sovič (vš. KO),

rozhodovali: Erik Gemzický – Adam Jekkel a Pavel Jánošík,

1235 diváků.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

„Dnes bylo vidět, že hrají dva týmy, které potřebují bodovat. V první půli se nám podařilo skórovat, po přestávce to bylo již hodně nervózní a neurovnané. Pomalu se nám vracejí hráči po zranění, ale stále chybí třeba Haša a nebo Hollý. Za výhru jsme moc rádi, teď se musíme v repre-pauze připravit dobře na dva venkovní výlety (Trenčín a Zlaté Moravce),“ hlásil na pozápasové tiskovce domácí kouč PAVOL MAJERNÍK.

„Dnes to byl z obou stran velmi opatrný zápas. U nás ten přechod byl v prvním poločase velmi pomalý, škoda té inkasované branky. Ve druhém poločase jsme sice zlepšili pohyb, ale na bodový zisk to bohužel nestačilo. Rozhodl první poločas, který jsme promrhali,“ řekl zklamaný trenér hostů ANTON ŠOLTIS.