Sport

DRTIČI SE ROZSTŘÍLELI. TENTOKRÁTE TO V DERBY UTKÁNÍ ODNESLI VYSOKOŠKOLÁCI Z BRNA!

Čtvrtek Listopad 16, 2023
574
Tak se radují hodonínští hokejisté po gólu v brance soupeře. (Ilustrační foto: Adam Krátký – web klubu SHKM Baník Hodonín)

HODONÍN – Po výhře 6:1 v Novém Jičíně se hodonínští Drtiči natolik namlsali, že další příděl inkasoval tým z krajského města jihu Moravy. Fanoušci hodonínských hokejistů věří, že to byl ten správný střelecký restart a teď v něm budou Drtiči jen pokračovat!

Zeleno-černí měli soupeři co vracet, neboť ve čtvrtém kole s ním utrpěli na vlastním ledě porážku 0:4, o to více se čekalo, jak se s tímto faktem hosté popasují. A derby jihu Moravy s pořadovým číslem dva (předtím to byl Vyškov) zvládli nakonec na výraznou JEDNIČKU!

Hosté vedli již po první dvacetiminutovce 3:0, a když ve 27. minutě dokázal skórovat hostující Matěj Mach (4:0), gólman Techniky Jakub Nešpůrek se poroučel ze své branky, aby jeho místo zaujal Daniel Šembera, který ale taktéž inkasoval, a to třikrát.

Díky této výhře se Drtiči posunuli ve druholigové tabulce již na druhé místo (27 bodů), první flek ale stále drží jasně AZ Havířov, který má 40 bodů.

POZVÁNKA:

V dalším kole hraje HODONÍN doma již v SOBOTU, 18. PROSINCE, když od 17 HODIN na svém ledě přivítá tým HC ISMM Kopřivnice, který v minulém kole padl na ledě Opavy 3:4 po prodloužení.

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD -15. KOLO

* TECHNICA HOCKEY BRNO – SHKM BANÍK HODONÍN 1:7 (0:3, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Karel Benýšek (Harmin, Holík) – 4. Petr Krejčí (Štědrý), 5. Libor Macháň (Mach, Švejda), 16. Matěj Novák (Mach), 27. Matěj Mach (Bachánek, Novák), 28. Matěj Novák (Mach), 38. Jiří Karafiát (Dobiáš, Sajdl), 44. Vojtěch Dobiáš,

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Dnes nám vůbec nevyšla první třetina. Měli jsme ve druhé minutě tutovku, kterou jsme ale nedali a pak nám dal soupeř ze čtyř střel na branku tři góly! Dnes nám Hodonín i s úroky vrátil ten první letošní zápas, kdy domácí v něm hráli a my jsme dávali branky. Třikrát po sobě jsme vyhráli, teď jsme naopak třikrát po sobě vysoko prohráli, takže musíme trošku z té hrušky dolů, jak se říká,“ řekl webu hodonínského klubu domácí kouč JIŘÍ RECH.

Od začátku jsme hráli přesně to, co jsme chtěli hrát a šli jsme si za tím. Myslím si, že v první třetině jsme soupeře jasně přehrávali a zaslouženě jsme vedli o tři branky. Ve druhé části to bylo trochu rozhárané kvůli častým vyloučením, ale hráli jsme nadále ze zabezpečené obrany. Nechtěli jsme zbytečně inkasovat, což se nám povedlo a chtěli jsme přidat nějaký ten gól, což se nám taky podařilo. Ty branky navíc padly po pěkných akcích. Kluci do toho dnes dali všechno a díky tomu si z Brna vezeme tři body,“ zhodnotil duel trenér Drtičů ALEŠ BACHÁNEK.