Sport

I PŘES ÚCTU K NEDĚLNÍMU SOUPEŘI TO BYL PRO FUTSALISTY HODONÍNSKÉHO TANGA JEN TAKOVÝ LEPŠÍ TRÉNINK!

Pondělí Listopad 13, 2023
798
Futsalisté druholigového týmu FC TANGO Hodonín. (Foto: archiv klubu FC TANGO Hodonín)

BRNO – V neděli se hrál v hale STAREZ v Brně na Vodově ulici zápas pátého kola 2. futsalové ligy, skupina Východ, ve kterém hostující favorit z Hodonína si podle předpokladů zaknihoval bez větších problémů jasnou výhru, která ale podle toho, co bylo k mání na brněnské palubovce, ani zdaleka neodpovídala skutečnosti. Stav 9:1 byl pro domácí tým hodně milosrdný, neboť po zápase jsme se shodli, že TANGO mělo dát minimálně 16-18 branek!

Jinak atmosféra v brněnské hale byla hodně poklidná, komorní a vůbec ne sportovní, takže si mohl připadat přítomný fanoušek, že je na filmovém představení, nikoliv druholigovém futsalu! Navíc citelně chyběl hlasatel zápasu, což zrovna na úroveň dané soutěže není dobrá informace, což svědčí o tom a tak to i působilo, že místní rezerva bude asi tak trochu trpěným týmem v brněnském klubu.

Hodonín poprvé představil mladíka, 18letého hráče Tibora Dunka, který jinak hraje velký fotbal ve Tvrdonicích. Na hrací plochu se dostal poprvé ve 32. minutě za stavu 8:1 pro TANGO a patnáct sekund před koncem dal po superkombinaci s Pavlem Krajčou poslední gól jasně vedeného mače.

U vítězů opět kraloval v brance mladý Matěj Kůřil, který kopal ve 38. minutě penaltu, ale v této disciplíně neuspěl, střelecké kopačky si do krajského města jihu Moravy obuli Tomáš Ťok (4 góly) a Tomáš Buršík, který propálil nešťastného strážce domácí svatyně Marka Konečného ve třech případech!

TANGO Hodonín sice vede druholigovou tabulku (má 10 bodů ze 4 zápasů, druhý je Havlíčkův Brod s 9 body, taktéž ze čtyř duelů a třetí pozici drží Jeseník, jenž získal 9 bodů, na což mu ale stačily jen tři duely), já bych však přílišný optimismus brzdil, neboť zápasy pravdy teprve pro hodonínský celek přijdou: třeba v Jeseníku 26. listopadu a nebo doma v pátek 1. prosince od 20:30 hodin proti Havlíčkovu Brodu.  

POZVÁNKY:

Muži hodonínského TANGA se nyní představí doma v neděli 19. listopadu, kdy od 19 hodin přivítají v hale TEZA na Lipové aleji celek SK AMOR Vyškov,

a ve stejný den vstupují do nového futsalového ročníku ženy ligového družstva FC TANGO HODONÍN, když v prvním kole (hraje se opět turnajovým způsobem) nastoupí ve stejné hodonínské hale postupně proti Technice Praha (13 hodin), SK Slavia Praha (16) a Nástěnky Brno (17:20).

Přijďte povzbudit naše hráčky do jejich prvních zápasů v novém ročníku a stejně tak si prosím najdite čas i pro naše muže ve druholigové společnosti!

2. FUTSALOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 5. KOLO

* HELAS BRNO B – FC TANGO HODONÍN 1:9 (1:4)

Branky a přihrávky: 18. Tomáš Mosler (Janderka) – 3. Tomáš Buršík (Krajča), 5. Tomáš Ťok (Krajča), 6. Tomáš Buršík (Ťok), 15. Tomáš Buršík (Sopůšek), 28. Tomáš Ťok (Sopůšek), 30. při power-play Helasu Filip Vanda, 31. znovu při domácí hře bez gólmana Tomáš Ťok, 33. Tomáš Ťok (Sopůšek), 40. Tibor Dunka (Krajča),

žluté karty: Vojtěch Kamenský – David Beneš,

ČERVENÁ KARTA: Radomír Janderka (Helas) ve 38. minutě za zmaření zjevné brankové příležitosti – v pokutovém území úmyslné hraní míče rukou,

řídili: Martin Kabeláč a Jan Kliner,

delegát zápasu Oldřich Závojský,

66 diváků.

Po dlouhé době jsme se složením týmu neměli žádné starosti kromě neúčasti Nikoly Absolona, který musel odvést babičku do nemocnice. Odehráli jsme kvalitní zápas, nebylo co řešit. Už v první půli jsme měli vést o více gólů než o ty tři. Dnešní kvalita byla na naší straně! Máme v týmu nového hráče, mladého chlapce Tibora Dunka. Dali i gól, ale potřebuje zesílit a hodně potrénovat, protože futsal je především o hře a tempu nahoru dolů,“ řekl po utkání spokojený kouč TANGA STEFANOS CHADZIDIS.

(red.)

Štítky:

sport