DRTIČI BODOVALI DOMA NAPLNO, I KDYŽ PROHRÁVALI 0:2 A 2:3!

Středa Listopad 22, 2023
518
Vtipná momentka ze druholigového hokeje mezi týmy Hodonína a Kopřivnice. (Foto: zdroj SHKM Baník Hodonín – Jakub Formánek)

HODONÍN – Domácí borci chtěli potvrdit zlepšenou formu a protože do útrob hodonínského stadionu Václava Nedomanského přišla zatím nejvyšší návštěva v tomto hokejovém ročníku (1212 diváků), o to byla jejich snaha znatelnější! A možná právě z přemíry odpovědnosti došlo k tomu, že tým ze severu Moravy vedl po 25 minutách nečekaně 2:0 a schylovalo se k překvapení tohoto víkendového kola. To se ale nakonec nekonalo, neboť domácí dokázali srovnat, přesto znovu šel hostující kolektiv do nejtěsnějšího vedení 3:2.

Na tento gól stačil ještě po čtyřech minutách zareagovat domácí Jiří Sedlák (3:3), ovšem definitivně se vítězně naladili Drtiči v úvodu třetí části: nejprve překonal gólmana Andrease Kubáně, který zkoušel hokejové štěstí i v Hodoníně v období let 2018 až 2021, po jedenácti sekundách (!) Filip Weintritt, aby po minutě a půl přidal další gólový pozdrav do kopřivnické svatyně Jiří Sedlák. Tyto dvě minuty nakonec hodně zajímavý duel rozhodly, neboť snaživí hosté jen snižovali na rozdíl branky v polovině třetího dějství, kdy Dominika Pitáka v brance Drtičů pokořil Jiří Brodek.

HODONÍN je v tabulce stále na druhém místě (30 bodů) a hned DNES, tedy ve STŘEDU 22. LISTOPADU hostí znovu v domácím stánku v rámci 17. kola Velké Meziříčí, kterému patří jedenáctý flek a v minulém kole doma porazil výrazně Opavu 6:2 po třetinách 2:1, 2:0, 2:1. Souboj v Hodoníně začíná v 18 hodin!

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 16. KOLO

* SHKM BANÍK HODONÍN – HC ISMM KOPŘIVNICE 5:4 (0:1, 3:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 25. Jakub Sajdl (Sedlák, Hložánek), 29. Adam Bachánek (Novák, Matěj Mach), 34. Jiří Sedlák (Zorko, Sajdl), 41. Filip Weintritt, 42. Jiří Sedlák (Hložánek, Štědrý) – 18. David Pastor (Hlaváč, Brodek), 25. Patrik Gola (Velecký, Petrek), 30. Vojtěch Pindel (Zeman, Hlaváč), 51. Jiří Brodek (Pastor, Pindel),

TRENÉŘI PO ZÁPASE

Vyrovnané utkání od začátku až do konce, divákům se zápas musel líbit. Prohrávali jsme 0:2, kdy jsme inkasovali po našich chybách. Nakonec jsme se z toho dostali, branky jsme tam dali, ale o výsledek jsme se báli až do konce. Jsem za to rád, že to tak dopadlo,“ hlásil webu hodonínského klubu kouč Drtičů ALEŠ BACHÁNEK.

Očekávali jsme velmi kvalitní hokej, rychlý a plný pěkných akcí, což se i potvrdilo. Bohužel jsme to nakonec nezvládli! Vstoupíte do třetí třetiny a hned po dvou minutách po našich chybách inkasujeme dvě branky, takže všechno je nakonec k ničemu,“ říkal zklamaný lodivod hostů LADISLAV MAJKUS.