Sport

DRTIČI BODOVALI DOMA NAPLNO, I KDYŽ PROHRÁVALI 0:2 A 2:3!

Středa Listopad 22, 2023
495
Vtipná momentka ze druholigového hokeje mezi týmy Hodonína a Kopřivnice. (Foto: zdroj SHKM Baník Hodonín – Jakub Formánek)

HODONÍN – Domácí borci chtěli potvrdit zlepšenou formu a protože do útrob hodonínského stadionu Václava Nedomanského přišla zatím nejvyšší návštěva v tomto hokejovém ročníku (1212 diváků), o to byla jejich snaha znatelnější! A možná právě z přemíry odpovědnosti došlo k tomu, že tým ze severu Moravy vedl po 25 minutách nečekaně 2:0 a schylovalo se k překvapení tohoto víkendového kola. To se ale nakonec nekonalo, neboť domácí dokázali srovnat, přesto znovu šel hostující kolektiv do nejtěsnějšího vedení 3:2.

Na tento gól stačil ještě po čtyřech minutách zareagovat domácí Jiří Sedlák (3:3), ovšem definitivně se vítězně naladili Drtiči v úvodu třetí části: nejprve překonal gólmana Andrease Kubáně, který zkoušel hokejové štěstí i v Hodoníně v období let 2018 až 2021, po jedenácti sekundách (!) Filip Weintritt, aby po minutě a půl přidal další gólový pozdrav do kopřivnické svatyně Jiří Sedlák. Tyto dvě minuty nakonec hodně zajímavý duel rozhodly, neboť snaživí hosté jen snižovali na rozdíl branky v polovině třetího dějství, kdy Dominika Pitáka v brance Drtičů pokořil Jiří Brodek.

HODONÍN je v tabulce stále na druhém místě (30 bodů) a hned DNES, tedy ve STŘEDU 22. LISTOPADU hostí znovu v domácím stánku v rámci 17. kola Velké Meziříčí, kterému patří jedenáctý flek a v minulém kole doma porazil výrazně Opavu 6:2 po třetinách 2:1, 2:0, 2:1. Souboj v Hodoníně začíná v 18 hodin!

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 16. KOLO

* SHKM BANÍK HODONÍN – HC ISMM KOPŘIVNICE 5:4 (0:1, 3:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 25. Jakub Sajdl (Sedlák, Hložánek), 29. Adam Bachánek (Novák, Matěj Mach), 34. Jiří Sedlák (Zorko, Sajdl), 41. Filip Weintritt, 42. Jiří Sedlák (Hložánek, Štědrý) – 18. David Pastor (Hlaváč, Brodek), 25. Patrik Gola (Velecký, Petrek), 30. Vojtěch Pindel (Zeman, Hlaváč), 51. Jiří Brodek (Pastor, Pindel),

vyloučení: 3:2,

využití: 1:0,

v oslabení: 0:0,

střely na branku: 35:38,

rozhodovali: Čech – Mikšík a Kučera,

sledovalo 1212 diváků.

TRENÉŘI PO ZÁPASE

Vyrovnané utkání od začátku až do konce, divákům se zápas musel líbit. Prohrávali jsme 0:2, kdy jsme inkasovali po našich chybách. Nakonec jsme se z toho dostali, branky jsme tam dali, ale o výsledek jsme se báli až do konce. Jsem za to rád, že to tak dopadlo,“ hlásil webu hodonínského klubu kouč Drtičů ALEŠ BACHÁNEK.

Očekávali jsme velmi kvalitní hokej, rychlý a plný pěkných akcí, což se i potvrdilo. Bohužel jsme to nakonec nezvládli! Vstoupíte do třetí třetiny a hned po dvou minutách po našich chybách inkasujeme dvě branky, takže všechno je nakonec k ničemu,“ říkal zklamaný lodivod hostů LADISLAV MAJKUS.

(red.)

 

Štítky:

sport