Sport

HODONÍNSKÉ FUTSALISTKY NEZVLÁDLY ÚVOD NOVÉ SEZONY 2023-2024!

Čtvrtek Listopad 23, 2023
614
Futsalový tým žen týmu FC TANGO Hodonín. (Ilustrační foto: zdroj FC TANGO Hodonín)

HODONÍN – Nová sezona 2023-2024 nezačala pro ligové ženy z klubu FC TANGO HODONÍN zrovna nejlépe, i když v prvním kole se představily svým fanouškům v hale TEZA na Lipové aleji. Domácí prostředí ale není zárukou uspokojivých výsledků a dobré hry, což bohužel platilo i v tomto případě.

O to více jsem nabyl přesvědčení, že ze strany TANGA to asi nebude tentokráte žádná futsalová hitparáda, neboť po informacích ze samotného klubu jsem věděl o tom, že v letní přípravě se hráčkám zrovna do trénování moc nechtělo!

Já tomu sice jaksi rozumím, ale chci holky z klubu hodonínského TANGA upozornit, že pokud si myslí, že lze tuto soutěž hrát bez TRÉNINKŮ, tak to není v žádném případě reálné a nakonec to poznají přímo na palubovce. Věřím, že tréninková morálka u žen TANGA půjde konečně jiným směrem a brzy se fanoušek dočká lepší hry a i nějakého ligového bodíku.

Po prvním kole jsem tak zaznamenal jen jedno pozitivum a to skutečnost, že nový kouč českého výběru žen Tomáš Štverák, si mezi 18 hráčkami na soustředění do středočeského Kladna pozval i trojici hráček z Hodonína, a to Kláru Horáčkovou, Terezu Kubicovou a Sabinu Pavkovou.

Za klub FC TANGO HODONÍN tak blahopřejeme této trojici a přejeme sportovní úspěchy v dresu české reprezentace!

VÝSLEDKY ŽEN FC TANGO HODONÍN:

1. UTKÁNÍ

* FC TANGO HODONÍN – TECHNIKA PRAHA 1:3 (0:1)

Domácí hráčky nastoupily k prvnímu zápasu tohoto úvodního kola v roli favorita, ale tu bohužel vůbec nezvládly! Dostaly brzký gól (ve 4. minutě) a soupeřky z hlavního města Česka 28 sekund před koncem první půle navýšily své vedení na rozdíl dvou gólů. O osmnáct sekund později se sice konečně brankově prosadilo i TANGO (branku dala Klára Horáčková), ale zvýšený tlak ve druhé půli další zvrat už nepřinesl. Naopak urputně bránicí Technika po náhodné akci potvrdila 1,5 sekundy před koncem lacinou brankou první tři body v právě započatém futsalovém ročníku!

Branky: Klára Horáčková – Kateřina Hrdličková 2, Dominika Černá,

bez ŽK,

řídili: Jan Kliner a Martin Štipčák,

140 diváků.

* FC TANGO HODONÍN – SK SLAVIA PRAHA 2:4 (0:3)

Silnější Slavia rozhodla o zasloužené výhře již v první půli, když druhý a třetí gól dala v poslední minutě prvního dějství! Po třech minutách druhého poločasu se sice podařilo domácím holkám zápas tak trochu zdramatizovat, ale vítězky ve 33. minutě znovu navýšily své vedení na rozdíl třech branek. Hodonín se znovu herně trápil, chyboval jak v obranné fázi, tak i směrem dopředu a protože s úspěšnou střelbou si holky z TANGA o třetí listopadové neděli zrovna moc nepotykaly (ve třech zápasech daly jen 4 branky!), jsou po prvním kole na poslední příčce (osmé místo) při pasivním skóre 4:11 bez jediného bodu.

Góly: Klára Horáčková, Kristýna Daňková – Markéta Pitulová 2, Denisa Skálová 2,

žlutá karta: Lesiv Liudmyla (Slavia),

140 fanoušků ženského futsalu.

* FC TANGO HODONÍN – NÁSTĚNKY BRNO 1:4 (1:2)

Nadupaný tým z krajského města jihu Moravy předvedl zřejmě nejlepší výkon, a i proto z toho byla nakonec nejvyšší porážka domácího TANGA v úvodním kole 1. ligy žen.

V dalším kole (s pořadovým číslem 3) cestují ženy TANGA HODONÍN v sobotu 9. prosince 2023 do Jeseníku, kde nastoupí nejprve proti týmu DFK Bohemians 1905 Praha (10:50 hodin), druhý zápas pak obstará TANGO v souboji s domácím AC Gamaspol se začátkem ve 13.

POZVÁNKA:

Doma pak můžete jít na naše ženy v tomto roce ještě jednou, a to v rámci 4. kola, kdy v neděli 17. prosince 2023 hostí od 10:50 v hale TEZA Hodonín družstvo SK Interobal Plzeň, ve 12:10 pak na TANGO čeká celek FC Praha.

Další výsledky z 1. kola, které se hrálo v Hodoníně, mají tuto podobu:

* Nástěnky Brno – Slavia Praha 2:1 (1:1),

* Nástěnky Brno – Technika Praha 11:1 (3:1).

Souběžně s turnajovým kláním v Hodoníně se konal i druhý turnaj 1. kola v hale v Jeseníku, který přinesl tyto výsledky:

* Jeseník – FC Praha 1:1 (1:1),

* Bohemians 1905 – Interobal Plzeň 0:0,

* Bohemians 1905 – FC Praha 0:6 (0:4) a

* Jeseník – Plzeň 3:0 (0:0).

Nesmím ale opomenout pěkný moment na hodonínské palubovce, na které se předávaly drobné pozornosti pro v letošním roce narozené děti našich hráčů (i bývalých) a hráčky, gólmanky Silvie Aujeské.

Ta porodila syna Samuela, kouč mužů Stefanos Chadzidis se raduje z vnučky jménem Maia od syna Dima, jinak bývalého hráče hodonínského TANGA, hráč Richard Michalec se těší ze syna Richarda a současný kapitán TANGA Tomáš Buršík má radost z narozeného syna Tadeáše!

Dnešní den nebyl pro naše holky vůbec šťastným. Jedna věc, samozřejmě že se projevila nerozehranost a hlavně bych holkám vytknul, že nejsme schopni se sejít na trénink, což se v plné nahotě projevilo ve všech třech zápasech! Holkám se nedá upřít bojovnost, ale neproměňování gólových příležitostí, jaké si vypracovaly už v prvním utkání proti Technice Praha, nás stálo vítězství.

S pražskou Slavií bylo utkání totožné – bojovali jsme, ale pak jsme vzadu vyrobili hrubku, soupeř dal z toho gól a my jsme se psychicky položili. Ta kvalita byla ale na straně Slavie.

V posledním utkání proti brněnským Nástěnkám to bylo herně vyrovnané do stavu 0:1, pak jsme ale začali propadat a špatně bránit, což přisuzuji zřejmé únavě. Soupeřky měly zřejmě dobrou letní přípravu na rozdíl od nás! Šokuje mě, že my nevíme, kam si máme stoupnout při rohu či standardní situaci, a to není zrovna dobré znamení,“ řekl po turnaji číslo jedna webu ISLOVÁCKO.CZ zklamaný vedoucí družstva týmu FC TANGO Hodonín MIROSLAV „BARY“ BARTYZAL.

(red.)

Štítky:

sport