DRAMATICKÉ KRAJSKÉ SEMIFINÁLE VE FUTSALU VYŠLO LÉPE ATRAPSU!

Úterý Červen 11, 2024
635
Z futsalu v hale TEZA v Hodoníně. (Ilustrační foto: zdroj klub FC TANGO Hodonín)

MĚNÍN – Sportovní hala v Měníně u Brna patřila v pondělí večer futsalu, neboť se zde sehrálo semifinále krajského poháru, ve kterém si to rozdaly dva druholigové týmy ze skupiny Východ.

Mírnějším favoritem byli hosté z hodonínského TANGA, kteří přijeli v hodně okleštěné sestavě: kouč Jiří „JURA“ Štěrba měl k dispozici pouze jednoho gólmana (Matěje Kůřila) a osm hráčů do pole, citelně chyběl střelec Tomáš Ťok, který je s reprezentací Česka momentálně v Chorvatsku.

Oba týmy se tak vlastně setkaly poprvé před letním přípravným obdobím a v první půli to bylo až moc znát. Domácí si vypracovali nějaké možnosti, ale úspěšní byli jen ve dvou případech. Oba góly dal Brazilec Gustavo Dias Azevedo, ten druhý v polovině prvního dějství po zbytečné ztrátě míče na straně Krištofa Krchňavého, který se sice snažil, ale často se zbytečně dostával pod tlak díky zbytečnému držení míče místo přihrávky neobsazenému a přitom připravenému spoluhráči.

TANGO v první půli jakoby se na palubovce měnínské Sportovní haly tak trochu hledalo, ale šance, které si borci z okresního města od řeky Moravy vypracovali, by se měli proměnit! Po gólu volaly zejména tutovky Romana Sopůška a Davida Beneše, konto brankáře Atrapsu Michala Otáhala zůstalo ale čisté po první dvacetiminutovce tohoto pohárového duelu.

Po přestávce se tlak TANGA vystupňoval, od 27. minuty začali hrát hosté hru bez gólmana, ale první branku dali poražení až na začátku 33. minuty (čas 32:01), kdy se prosadil Pavel Krajča, jenž snižoval na 1:3 z pohledu hodonínského týmu. Domácí dali čtvrtý a šestý gól při hře TANGA bez gólmana, přesto byl závěr zápasu neskutečně dramatický! Po šesté brance Atrapsu v čase 37:02 se již zdálo, že utkání se jen z povinnosti dohraje (dílčí stav byl 6:2), ale skvělý finiš TANGA znamenal, že vítězové se o nejtěsnější výhru strachovali až do posledních sekund!

V čase 37:28 snižoval Filip Vanda na 6:3, v době, kdy na časomíře byl údaj času 38:46 se trefil do černého Pavel Krajča (6:4) a v poslední minutě snížil na 6:5 Tomáš Janulík – to bylo v době, kdy časomíra hlásila, že je odehráno přesně 39:17 minut! Troufám si říct, že kdyby se ještě hrálo alespoň dvě minuty, tak domácí by tu těsnou výhru neudrželi, ale to jsou jen takové prognózy a spekulace, na ty se v reálném sportu prostě NEHRAJE! TANGO začalo šlapat příliš pozdě a hlavně umíralo na neproměňování jasných gólovek, které za normálních okolností borci kolem kapitána Tomáše Buršíka bez problémů dávají. Je to ponaučení do dalších bojů, protože jen samotné mistrovské zápasy tak potvrdí připravenost a odolnost týmu proti sokům, kteří se TANGU postaví do cesty v honbě za druholigovými body.

Nejbližší akcí hodonínského klubu bude známý a na jihu Moravy populární Turnaj Česko-slovenského přátelství, který se ale uskuteční ve Sportovní hale v Modřicích v sobotu 3. srpna, neboť hodonínská hala TEZA prochází v současné době nezbytnými stavebními pracemi.

KRAJSKÝ POHÁR – SEMIFINÁLE

* FC ATRAPS BRNO – FC TANGO HODONÍN 6:5 (2:0)

Góly: Gustavo Dias Azevedo 4, vlastní (Filip Vanda), Petr Slováček – Pavel Krajča 2, po jedné přidali Roman Sopůšek z penalty, Filip Vanda a Tomáš Janulík,

slabá návštěva – 15 diváků!

SESTAVA TÝMU TANGA HODONÍN:

Matěj Kůřil – Tomáš Buršík, Filip Vanda, Pavel Krajča, Roman Sopůšek, Tomáš Janulík, David Beneš, František Lamáček, Krištof Krchňavý.

HLASY PO ZÁPASE

Po delší pauze se představily na palubovce dva druholigové týmy, podle toho taky vypadal začátek zápasu. Soupeř byl oslabený o hráče pana Ťoka, který patří ke kanonýrům 2. ligy, skupina Východ. V první půli jsme byli aktivní, na tu naši hru nedokázali hosté navázat a myslím si, že při hře 4 na 4 jsme byli o level lepší a větší šance jsme soupeři neumožnili. Po přestávce ukázalo TANGO sílu při power-play, kterou umí skvěle sehrát a tady nás hosté přehrávali. Za výhru jsme rádi, snad nás ve finále čeká derby se Žabinskými Vlky. Sestavu jsme dávali dohromady v neděli a ještě i v den utkání. Snad hosté neodjedou domů naštvaní,“ hlásil po souboji trenér ATRAPSU BRNO ADAM TYLČ.

Naši borci i v takové hodně improvizované sestavě podali dobrý výkon. Pro nás byl v zápase největší překážkou brankář ATRAPSU, který pochytal několik zcela jasných tutovek našeho mančaftu. Škoda, že jsme zápas zdramatizovali až v podstatě v samém závěru, pak už nebyl větší časový prostor na další branky v síti domácích. Soupeři k postupu do finále blahopřeji, kde zřejmě narazí na ligistu Žabinští Vlci Brno. Naší další futsalovou akcí bude Turnaj Česko-slovenského přátelství, ve kterém se v hale v Modřicích představí 3. srpna dva naše a dva slovenské týmy,“ řekl po těsné porážce webu ISLOVÁCKO.CZ kouč TANGA HODONÍN JIŘÍ „JURA“ ŠTĚRBA.