DIVIZIONÁŘ DLOUHO A STATEČNĚ VZDOROVAL, NAKONEC PADL PO ROHU V SAMÉM ZÁVĚRU!

Čtvrtek Srpen 31, 2023
740
Skvělou bitvu absolvovali ve středu divizionáři z Lanžhota (bílé dresy) v pohárovém mači proti ligovému Zlínu. (Foto: Jaroslav Kicl)

LANŽHOT – Velký fotbalový svátek prožilo město Lanžhot na Břeclavsku, kam ve středu odpoledne v rámci 2. kola MOL CUPU zavítal ligový Zlín. Velmi solidní návštěva viděla překvapivě více než vyrovnanou bitvu, i když na jedné straně bojiště stál domácí účastník divize D, TJ Sokol Lanžhot, naopak na druhé straně ztěžklého trávníku, neboť na Břeclavsku po celou středu mírně pršelo, se postavil ligista, tedy Ševci ze Zlína. Rozudíl byl na první pohled markantní, neboť oba týmy dělí od sebe výkonnostně hned tři třídy!

Očekával jsem větší návštěvu, a i proto jsem přijel do ochozů stadionu Na Šlajsi hodinu před výkopem. Tady mi řekl jeden z domácích pořadatelů, že v předprodeji v jednom z místních obchodů se prodalo již na 450 lístků (jeden v hodnotě 150 Kč) a tak se dá očekávat, že dojde dnes na pohárový zápas kolem dvou tisíce fotbalu chtivých fanoušků. Tento předpoklad se nakonec i naplnil, když místní hlasatel v průběhu druhé půle oznámil, že duel sleduje 1 671 diváků!

Překvapivě se hrál vyrovnaný souboj, ve kterém měl míč přirozeně více ve svém držení ligista, ale ten téměř celý zápas marně hledal recept na zdolání urputné a přitom bezchybné domácí defenzivy. Tu pokořili hosté až v samém závěru, kdy po rohu Lukáše Bartošáka pokořil v dorážce statečně bojujícího divizionáře senegalský útočník v dresu Ševců, Latyr Hadji El Ndiaye – 0:1. Domácí pozlobili soupeře již po devíti minutách, kdy se po rohu dostal do zakončení Erik Burac, ale míč z jeho kopačky skončil vysoko nad zlínskou brankou. Velkou šanci si v první půli vytvořili i hosté, a to ve 33. minutě, kdy Filip Žák našel ve vápně domácího týmu spoluhráče Nedeljko Koviniče, který si lehce pohrál s dvojicí domácích obránců, aby pak zamířil z 11 metrů nad.

Po přestávce a změnách v sestavách obou týmů byli aktivnější hosté, ovšem gól na domácí vedení měl na své kopačce Jakub Krč, jenž z hranice velkého vápna trefil pouze břevno zlínské svatyně, kterou chránil gólman Matěj Rakovan. To si hostující střídačka hodně oddechla, naopak v domácím táboře zavládl velký sportovní smutek.

Lanžhot musím pochválit za nesmírnou bojovnost, přitom domácí hráli i proti ligistovi pěkný a kombinační fotbal, chybělo jim ale trochu toho příslovečného sportovního štěstíčka! Borci z Břeclavska ale nemají čeho litovat, znovu ukázali, že třetí liga by tomuto městu na hranici se Slovenskem hodně slušela!

MOL CUP – 2. KOLO

* TJ SOKOL LANŽHOT – FC ZLÍN 0:1 (0:0), DÁL POSTUPUJE ZLÍN!

Branka: 86. Latyr Hadji El Ndiaye,

žluté karty: Lukáš Koprna – Filip Žák, Tomáš Čelůstka, Lukáš Bartošák, Jakub Černín,

ŘEKLI PO ZÁPASE

„Kluci si fakt zaslouží velkou pochvalu, neboť zápas poctivě odmakali. Drželi jsme ligistu ze Zlína až do konce v napětí, je jenom škoda, že jsme utkání nedotáhli do prodloužení. Spousta kluků podala dnes výborný výkon, určitě by zaujali i zástupce klubů z vyšších soutěží. Musím ale především vyzvednout náš dobrý týmový výkon. Věděl jsem, že máme fotbalovou kvalitu, na míči jsou kluci individuálně dobří, ale samozřejmě netrénujeme jako Zlín, v závěru hráli někteří i s křečí. Jinak atmosféra byla tady skvělá, doufám, že i diváci byli spokojeni. Jen mě mrzí, že jsme jim nedarovali alespoň jednu branku,“ řekl domácí lodivod JAROSLAV HÍLEK.

„Dnes dostali prostor hráči širšího kádru, ale výkon z naší strany nebyl dobrý, neboť rozdíl tří tříd nebyl bohužel vidět! Po trefě domácího hráče (Jakub Krč) ve druhé půli do břevna ve mně zatrnulo, byla to pěkná akce, při které domácí hráč předvedl velice dobré zakončení. Jsem nakonec rád, že jsme nemuseli hrát prodloužení (2×15 minut). Sedm kluků nenastoupilo a dali jsme prostor hráčům, kteří se možná cítí ukřivděni, že nedostávají tolik prostoru v ligových zápasech, ale ukázalo se, že někteří na to mají, ale někteří budou muset na šanci zase čekat,“ zhodnotil pohárový souboj trenér Zlína PAVEL VRBA.

„Jsem na celý tým hrdý, jak tento zápas zvládl! Mám velmi dobré dojmy i od hostů, kteří sami uznali, že jsme s nimi odehráli velmi vyrovnaný zápas. Zlín sice nevyužil některé hráče, ale ti jim mohou chybět třeba i v lize, když se zraní. Před sezonou jsme se na pohár připravovali, chtěli jsme dojít co nejdál, což se podařilo. Dva dny tady několik desítek dobrovolníků připravovalo areál na tento pohárový duel a konečný výsledek všichni viděli, myslím, že to mělo skvělou úroveň. Viděli jste nakonec sami, kolik přišlo lidí. Všichni po zápase zůstali, aby poděkovali našim hráčům a proto tady ten fotbal děláme. Možná dal Zlín branku jen kvůli tomu, abych se už konečně oholil, neboť jsem v kabině slíbil hráčům, že se stejně jako hokejisté v play-off neoholím, dokud náš tým nevypadne (smích),“ prohlásil dobře naladěný sportovní manažer domácího Sokola JIŘÍ BARTOŠ, kterého zná dobře široká fotbalová veřejnost regionu pod přezdívkou Kaca.