Zprávy

Bývalý motokrosový reprezentant z Horňácka Jaroslav Čambal vjel do „70“

Pátek Březen 26, 2021
1123
Bývalý motokrosový závodník – letošní jubilant Jaroslav Čambal.

HRUBÁ VRBKA – Před pár dny se dožil významného životního jubilea  šedesáti let, bývalý motokrosový reprezentant Horňácka, rodák z Hrubé Vrbky, Jaroslav Čambal. V sedmdesátých, osmdesátých letech byl jednou z nejvýraznějších osobností v tomto sportu a to nejen v regionu.

Jako začínající jezdec závodil za Svazarm Hrubá Vrbka. V roce 1978 se již probojoval na Mistrovství Československa juniorů, poté jezdil za Rudou hvězdu Brno a na konec i za vyhlášený slovenský klub Červenou hvězdu Bratislava.

Během své sedmnáctileté závodní kariéry se po návratu z vojny probojoval přes krajský přebor, mistrovství ČSR, až do mistrovství ČSSR ve třídě do 500 ccm, kde setrval až do roku 1990. Na závěr své motokrosařské kariéry závodil ještě v roce 1991 už jen rekreačně, opět na úrovni krajského přeboru. V průběhu těchto let docílil 12. místo v mistrovství ČSSR, získal titul vícemistra Slovenska, v celostátním přeboru Rudých hvězd dosáhl na 10. místo a v posledním jeho závodním roce 1991 se stal vítězem krajského přeboru JMK. „V říjnu téhož roku jsem se zúčastnil ještě i mistrovství ČSSR družstev v Holicích u Pardubic, kde jsme startovali už jako jediní poslední jezdci v Jihomoravském krajském přeboru za Svazarm Hrubá Vrbka, spolu s Jaroslavem Chovancem a Petrem Kolajou. Zde jsme se z osmadvaceti zúčastněných týmů umístili na hodnotném 10. místě,“ zavzpomínal NOVÉMU SLOVÁCKO čerstvý oslavenec, Jaroslav Čambal. Když se po Sametové revoluci otevřely hranice na Západ, na sklonku své závodní kariéry ještě využil té nové možnosti a vyjel několikrát i na závody do SRN a Rakouska, odkud vždy přivezl vítězné poháry.

Během bohaté sportovní kariéry byl Jaroslav Čambal několikrát vyhlášen nejlepším jezdcem motokrosu v okrese Hodonín.

„Byl to v té době náročný, ale krásný životní koníček. Za vše, čeho jsem dosáhl, můžu poděkovat především své ženě, která mně na každý závod vypravila, po všech stránkách podporovala a vše mně tolerovala,“ uzavírá s poděkováním na adresu své drahé polovičky horňácký jubilant.

S přáním všeho dobrého směrem k „sedmdesátce“ a především hodně zdravíčka se přidává i sportovní redakce NOVÉHO SLOVÁCKA.           (Tonda Vrba)

Štítky: