BODOVÁ ZTRÁTA DRTIČŮ NA SEVERNÍ MORAVĚ A SEŠUP DRUHOLIGOVOU TABULKOU O DVĚ MÍSTA!

Pondělí Listopad 27, 2023
609
Momentka ze zápasu Drtičů na vlastním ledě v tomto ročníku 2. hokejové ligy. (Ilustrační foto: zdroj SHKM Baník Hodonín – Adam Krátký)

HODONÍN – V sobotu cestovali hodonínští hokejisté za svým sokem, Slezany z Opavy, do Krnova, kde nyní hraje své domácí zápasy právě slezský tým v Krystal aréně, která má kapacitu 5 500 diváků, ovšem o čtvrté listopadové sobotě se v ní „tísnilo“ jen 276 fanoušků!

Hosté byli v první třetině lepším týmem, ale skvěle chytajícího Marka Slíže v brance Slezanů překonal pouze jediný hráč, a to při přesilovce Jiří Karafiát. Ve druhé části Opava srovnala, aby rozhodující góly si vítězové ponechali na úvod třetího dějství, kdy bývalého gólmana Opavy, nyní již v dresu Drtičů Dominika Pitáka, postupně pokořili Jakub Hendrych a Jan Vojtovič. V závěru duelu se pokusili hosté výsledek ještě zdramatizovat, ale hra bez gólmana skončila neúspěchem, neboť v 59. minutě se trefil přes celé kluziště do prázdné branky domácí Radim Štěpánek.

Porážkou na severu Moravy se Drtiči propadli tabulkou o dvě místa – nyní jim patří čtvrtá pozice za zisk 32 bodů. Vše můžou zvrátit již ve STŘEDU, 29. LISTOPADU, kdy na vlastním ledě hostí v derby jihu Moravy hokejisty Vyškova. Ti v minulém víkendovém kole přehráli Valachy z Valašského Meziříčí na jejich ledě 4:1 a nyní jsou v tabulce na druhém místě se ziskem 34 bodů. Středeční duel v Hodoníně startuje v 18 hodin.

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 18. KOLO

* HC SLEZAN OPAVA – SHKM BANÍK HODONÍN 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 24. Radim Štěpánek (Hradil, Beránek), 42. Jakub Hendrych (Brada, Hradil), 43. Jan Vojtovič (Káňa), 59. Radim Štěpánek při power-play Drtičů (Káňa) – 20. Jiří Karafiát (Talafa, Dobiáš),

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„V první třetině jsme hráli dobře směrem dopředu, ale soupeře jsme často pouštěli do přečíslení. Navíc jsme dostali gól v oslabení, takže jsme prohrávali 0:1. Ve druhé části jsme ale zesílili tlak, vyrovnali jsme a do patnácté minuty jsme podle mě byli lepší. Pak jsme ale byli bázliví, Hodonín jsme zbytečně pouštěli do šancí. Ve třetí třetině nám tam spadly dva góly a potom už jsme si důležité vítězství uhlídali. Klasicky musím pochválit gólmana Marka Slíže, který měl opět několik fantastických zákroků,“ řekl webu Slezanů kouč vítězů PAVEL ZDRÁHAL.

„V první třetině, když se hrálo pět na pět, tak jsme byli lepší. Měli jsme tam několik tutovek, které jsme ale nedokázali proměnit, prolomili jsme to až v závěru při přesilovce. Asi jsme dnes nešli štěstí naproti a nejspíš jsme ho asi urazili. Ve druhé třetině jsme prvních osm minut hráli prakticky pořád v oslabení, do toho byla pořád nějaká přerušení, takže kluci byli v té obrovské kose, která tady je, naprosto studení a vůbec jsme se nemohli dostat do tempa. Dostali jsme branku po nahození, což je škoda, takže po dvou třetinách to bylo 1:1. V poslední části jsme to chtěli zlomit a jít si pro vítězství. První dvě minuty jsme soupeře vůbec nepustili k puku, měli jsme tam i nějaké šance, ale prostě to dnes nepadlo. Na druhé straně jsme dostali laciný gól z odraženého puku a chvíli poté jsme po ztrátě kotouče na opravdu nekvalitním ledě, dostali třetí branku, což nás trochu potopilo. Kluci bojovali, nehráli jsme špatně, ale nepadalo nám to. V power-play jsme pak dostali čtvrtý gól přes celé kluziště. Byl to smolný zápas. Nechci se vymlouvat na prostředí na stadioně, ale tohle není upřímně řečeno hodno ani kraje, ne tak druhé ligy,“ řekl zklamaný trenér Drtičů ALEŠ BACHÁNEK.