Sport

ODVÁŽNÉMU ŠTĚSTÍ PŘEJE. HODONÍNSKÉ TANGO PROHRÁVALO V JESENÍKU POSTUPNĚ 0:2, 1:4 A 4:7, PŘESTO SI PŘIVEZLO JEDEN BOD!

Úterý Listopad 28, 2023
602
Jedna z dramatických situací před brankou TANGA Hodonín na palubovce v Jeseníku. (Foto: zdroj – klub FC TANGO Hodonín)

HODONÍN – Neskutečně dramatický duel se hrál v neděli večer v Jeseníku, který leží 71 kilometrů severně od Olomouce. Bývalé okresní město, dnes je to jen obec s rozšířenou působností, kde žije 10 665 obyvatel, viděla nakonec v místní hale dlouho nevídané futsalové drama, ve kterém hostující TANGO jen dotahovalo.

Přitom hodonínští borci cestovali za svým sokem jen v sedmi lidech, navíc ve druhé půli si znovu obnovil zranění kolena tvůrce hry Roman Sopůšek. Citelně chyběli Filip Vanda, Vojtěch Čech a František Lamáček, s nimi by síla týmu z jihu Moravy byla ještě výraznější. Cesta do Jeseníku probíhala slušně, borci dojeli včas a stejně si pochvalovali i zpáteční cestu zpět, kdy nebyl v podstatě žádný silniční zádrhel, což v tomto regionu a v listopadovém čase není zrovna obvyklé.

Hodonín prohrával 0:2 a hned na tuto situaci zareagovala lavička hrou bez gólmana. Podařilo se hostům snížit na rozdíl branky, ale pak se dvakrát prosadili domácí hráči – 4:1. Ještě do přestávky TANGO dalo dva banány a dotáhlo se na svého soupeře pouze na jediný gól!

Ve 29. minutě Tomáš Janulík dokonce vyrovnal na 4:4 a hala v Jeseníku nevěřila vlastním očím. Pak se utrhli domácí a znovu utekli na tři branky – 7:4. Velkou část druhé půle hráli hosté hru bez gólmana, neboť to je jejich mimořádně silná stránka, což potvrzovali i v neděli na severu Moravy. Ve 35. minutě se trefil Tomáš Ťok (7:5) a tato branka TANGO neskutečně nakopla. Gól s pořadovým číslem šest dal znovu Ťok, aby vyrovnání zajistil prudkou ranou do šibenice při hře bez gólmana Pavel Krajča, tedy tak trochu kopie první branky z předchozí domácí bitvy s Vyškovem (konečný výsledek 2:0).

POZVÁNKA:

V PÁTEK 1. PROSINCE PŘIVÍTÁ TANGO (v tabulce zatím 1. místo za 14 bodů) DOMA V DALŠÍM KOLE 2. LIGY DRUHÝ CELEK TABULKY – HAVLÍČKŮV BROD. TEN MÁ O DVA BODY MÉNĚ, TAKŽE TO BUDE V PODSTATĚ PŘÍMÝ BOJ O PRVENSTVÍ VE SKUPINĚ. ZAČÁTEK ZÁPASU JE VEČER VE 20:30 HODIN. PŘIJĎTE POVZBUDIT NAŠE BOJOVNÍKY, BUDOU TO POTŘEBOVAT!

2. FUTSALOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 7. KOLO

* AC GAMASPOL JESENÍK – FC TANGO HODONÍN 7:7 (4:3)

Branky a nahrávky: 9. Jan Kadlec (Plhák), 14. Jan Kadlec (Vavrač), 16. Patrik Plhák, 17. Patrik Plhák (Till), 29. Patrik Kmínek (Plhák), 32. Jan Kadlec (Jati), 35. Patrik Plhák – 15. Tomáš Janulík (Krajča), 19. Roman Sopůšek (Ťok), 20. Tomáš Janulík (Sopůšek), 29. Tomáš Janulík, 35. Tomáš Ťok (Janulík), 36. Tomáš Ťok (Buršík), 38. Pavel Krajča,

žluté karty: Pavel Krajča, Stefanos Chadzidis (kouč) – oba HO,

rozhodovali: Lukáš Jurča (Podolí u Brna) a Tomáš Slanina (Velešovice),

delegátem utkání byl Ondřej Šišma z Vyškova,

400 diváků – největší návštěva kola!

Je to na dlouho, takže nebudu zbytečně čtenáře webu unavovat a zkusím mač zhodnotit v několika větách! Za stavu 0:2 jsme začali hrát power-play. Domácí nastoupili proti nám se 12 hráči, mají fakt dobrý tým. My jsme přijeli na jesenickou palubovku jen v sedmi lidech, o to více si musím cenit obrovské bojovnosti a nasazení našeho týmu. Každý tým hraje proti nám na více než 100%, chtějí se prostě vždy vytáhnout, ale to trvá již delší dobu, takže nějak jsme si na to museli zvyknout. Týmy z naší hry bez gólmana mají strach, údajně se ale na ni všichni připravují a znovu i v Jeseníku se ukázalo, že tato disciplína nám prostě sedí. Podle mě sudí Tomáš Slanina nesprávně písknul faul proti nám ve druhé půli z nebezpečné vzdálenosti a domácí dali pátou branku. Tento moment dost zápas ovlivnil, neboť nažhavený Jeseník přidal další dva góly a zdálo se, že je rozhodnuto. Kluci ale neskutečně zabojovali a dokázali z tohoto duelu získat alespoň jeden bod. Výsledek 7:7 beru jako výhru, neboť jsme v utkání prohrávali 1:4 a 4:7. V kabině jsem klukům za malé hrdinství poděkoval, neboť jsme v podstatě dohrávali v pěti lidech. Po brance na 7:7 tam byla přirozeně z naší strany velká euforie a já jsem obdržel žlutý kartonek od pana sudího Lukáše Jurči za to, že jsem vstoupil půlkou sálovky při radosti ze vstřeleného gólu do ohraničeného pásma palubovky! Všichni jsme měli velkou radost, v pořádku jsme dojeli domů na jih Moravy a už teď se těšíme na páteční duel v naší hale TEZA v Hodoníně, kde přivítáme Havlíčkův Brod,“ řekl den po utkání do telefonu webu ISLOVÁCKO.CZ kouč TANGA HODONÍN STEFANOS CHADZIDIS.

(red.) 

Štítky:

sport