Zprávy

BANÍKOVCI SI TO PO 22 LETECH ZNOVU ROZDALI S LIBERCEM!

Pondělí Červen 27, 2022
965
Snímek z oslav 90. let fotbalu v Ratíškovicích. (Foto: facebook FK Baník Ratíškovice – Deniska Zemánková)

RATÍŠKOVICE – Oslavy 90 let fotbalu v bývalé hornické obci sice padly na rok 2020, ovšem COVID-19 rozhodl jinak! Dvakrát se skrze pandemická opatření v Česku oslavy rušily, až nakonec do třetice všeho dobrého to vyšlo v tomto kalendářním roce, a byla to vskutku vydařená čtvrtá letošní červnová sobota!

Počasí ideální, stánky s dobrůtkami k dispozici a jako hlavní tahák oslav byla repríza finále ČMFS, ve kterém tehdy druholigový Baník Ratíškovice přijel na pražský Strahov k duelu s ligovým Slovanem Liberec. Jihomoravané i přes obětavý výkon nakonec padli jen těsně 1:2 (jediný gól poražených dal před 22 lety Richard Hrotek, dnes kouč týmu 1. B třídy SK Kozojídky), ale ve stověžaté Praze zanechali velmi sympatický výkon.

K odvetě nastoupily téměř totožné sestavy a solidní fanouškovská kulisa se nechala hodně SLYŠET a taktéž i VIDĚT!

Do vedení poslal Severočechy Filip Hološko (23. minuta), za domácí Baník srovnal po rohu parádním volejem Petr Vybíral o tři minuty později – 1:1.

Po přestávce se střelecky prosadili již jen hosté, a to ve 42. minutě, kdy dal vedoucí branku Martin Čupr, aby definitivní razítko na výhru 3:1 přidal zkušený 46letý záložník divizního týmu Arsenal Česká Lípa Jiří Štajner.

Po dohodě obou týmů se hrálo za úmorného letního počasí 2×35 minut, hlavním rozhodčím byl domácí Petr Jonáš.

VÝSLEDEK:

FK BANÍK RATÍŠKOVICE – FC SLOVAN LIBEREC 1:3 (1:1)

„Myslím si, že akce se parádně vydařila a všichni byli nakonec náramně spokojeni. Velké poděkování za zdárný průběh oslav bych dal výboru fotbalového oddílu na čele se šéfem Petrem Koplíkem, který udělal pro zdar této akce maximum! Letos se z postupu do vyšší soutěži těší u nás v Ratíškovicích B tým, který vyhrál Okresní ligu zcela suverénně a postoupil do krajské 1. B třídy, radují se ale i dorostenci z postupu do vyšší soutěže. Trochu za očekáváním zůstal A tým mužů v Krajském přeboru, ale věřím, že přijdou nyní lepší časy mužského fotbalu v Ratíškovicích,“ přeje si velký fotbalový regionální fanoušek a bývalý kouč na Hodonínsku PETR KOPL.

„Mám radost z pozvání na tak významnou akci. Žiju sice v sousedních Dubňanech, ale Výkonný výbor (VV) fotbalu v Ratíškovicích si na nás starší hráče vzpomněl, což bylo hodně milé! Přeji fotbalu v bývalé druholigové baště jen úspěchy jak na poli mládeže, tak i v kategorii dospělých, neboť Ratíškovice si to za svoji bohatou tradici určitě zaslouží,“ řekl FRANTIŠEK „FAJZA“ KORDULA, který zanechal stopu i v tehdejší ligové pražské Dukle spolu s dalším odchovancem Ratíškovic Josefem Vacenovským.

(red.)

Štítky:

sport