Zprávy

BANÍKOVCI BYLI BLÍZKO TŘEM BODŮM, NAKONEC SI VEZOU Z LEDU SOUPEŘE JEN JEDEN BODÍK!

Úterý Listopad 15, 2022
382
Snímek z druholigového hokeje na ledě ZS v Hodoníně. (Ilustrační foto: web klubu SHKM Baník Hodonín – Adam Krátký)

HODONÍN – Sahali po třech, nakonec se museli spokojit jen s jedním druholigovým bodem. To je fakt z víkendového zápasu hokejistů Hodonína na Valašsku, kde ještě dvanáct minut před koncem vedl hostující celek 3:1! Necelé tři minuty před koncem řádného hracího času (60 minut) se prosadil Vávra (3:3), aby v pětiminutovém prodloužení v samém závěru – 21 sekund před koncem – dal vítěznou branku Bobrů útočník Andris – 4:3.

Hosté bojovali, proto zaslouženě si odvezli domů alespoň jeden bod, který je posunul ve druholigové tabulce na třetí pozici od samého dna, Baník je tedy nyní na devátém místě.

Zajímavost: Baník potřeboval na první dva góly všeho-všudy pouze 20 sekund!

Svoji zlepšenou hru může Hodonín potvrdit o třetí listopadové STŘEDĚ, kdy se 16. LISTOPADU představí na ledě týmu z Velkého Meziříčí. Začátek zápasu je v 18 HODIN!

2. LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 15. KOLO

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – SHKM BANÍK HODONÍN 4:3 PO PRODLOUŽENÍ (1:0, 0:2, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Vojtěch Riedl (Křivohlávek), 48. Tomáš Holiš (Tarnoczy, Bachánek), 57. Tomáš Vávra (Křivohlávek), 65. Tomáš Andris (Martiník) – 21. Petr Krejčí (Polesný, Matějka), 21. Jakub Němec (Medek, Krejčiřík), 45. Petr Peš (Medek, Krejčiřík),

vyloučení: 3:4,

využití: 2:0,

v oslabení: 0:0,

rozhodovali: Šutara – Gančarčík a Hladík,

246 diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Věděli jsme, že přijede namotivovaný soupeř, který vyměnil trenéra a na venkovních kluzištích má lepší formu než v domácím prostředí. První třetina z naší strany nebyla špatná až na jednu chybičku, kdy nám soupeř v oslabení ujel sám na naši branku. Začátek druhé části byl katastrofický, kluci sice byli už na ledě, ale myšlenkami zůstali asi ještě v kabině. Když jsme dostali gól na 3:1 z pohledu hostů, nevypadalo to pro nás vůbec dobře. Ukázalo se ale, že náš tým, ač mladý, má na to, aby dokázal nepříznivý vývoj zápasu strhnout zpět na naši stranu. Bylo to kvalitní utkání! Vzhledem k vývoji skóre jsme nemuseli mít ani bod, ale nakonec bereme body dva, za což jsem strašně rád. Myslím si, že je to spravedlivý výsledek,“ hlásil kouč vítězů LUKÁŠ PLŠEK.

„Z naší strany to byl dvě a půl třetiny dobrý zápas, když kluci plnili to, co jsme si řekli v kabině. Měli jsme dobře nachytané střední pásmo a to dělalo soupeři velké problémy. Výhru jsme měli na dosah, ale bohužel to nevyšlo. Vyrovnávací gól na 3:3 jsme dostali po velké chybě, když naši tři hráči nebyli schopni vyhodit kotouč z pásma a v prodloužení nám tam ujeli dva hráči do přečíslení a podařilo se jim utkání rozhodnout. Škoda, obrovská škoda!,“ řekl pro web hodonínského klubu trenér hostů ALEŠ BACHÁNEK.