AŽ ČTVRTÝ ZÁPAS V PLAY-OFF VYSTAVIL STOPKU PRO BOJOVNÍKY Z HODONÍNA!

Neděle Březen 19, 2023
776
Dramatická situace před brankou Vyškova, kterou hájil Michal Kořének. (Foto:Jaroslav Kicl)

HODONÍN – Hodonínští hokejisté ve čtvrtém souboji v osmifinálové sérii na domácím ledě znovu statečně bojovali, ale tady se ukázala lepší pohodu v týmu Vyškova, který dokázal duel otočit ve svůj prospěch. Po polovině zápasu vedli Baníkovci 2:1 a zdálo se, že jsou na nejlepší cestě srovnat sérii na 2:2 a klání posunout do pátého rozhodujícího mače, který by se hrál v neděli na Josefa, tedy 19. března! K tomu ale bohužel nedošlo, neboť domácím začali ve třetím dějství ubývat evidentně síly, když většina této třetiny se hrála na jednu branku, a to tu, kterou skvěle bránil domácí gólman Michal Šurý.

Recept na jeho překonání našel až v 51. minutě Weintritt, aby výhru hostů potvrdil o pět minut později Tomajko. Hodonín sice v čase 58:21 minut odvolal svého brankáře, ovšem tato výhoda i přes enormní snahu Baníkovců k vyrovnání nevedla, takže nakonec mohla propuknout radost z postupu do dalšího kola v hostujícím táboře. Objektivně musíme přiznat, že postup dalšího nováčka 2. ligy je zasloužený, ovšem určitě hodně výraznou stopu zanechali v této sezoně i hodonínští borci, kteří byli případnému postupu hodně blízko. Postoupit ale mohl pouze jeden tým a tím byl celek Vyškova!

Před samotným úvodem tohoto mače si solidně zaplněné ochozy vzpomněly minutou ticha na nedávno zesnulého Jana Brejška, bývalého obránce Slovanu Hodonín a později hokejového arbitra, který nás opustil ve věku 71 let!

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD,

PLAY-OFF – OSMIFINÁLE, 4. ZÁPAS

SHKM BANÍK HODONÍN – HOKEJ VYŠKOV 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

KONEČNÝ STAV SÉRIE 1:3!

Branky a nahrávky: 12. Martin Vyrůbalík (Sajdl), 27. Jan Štědrý (Vyrůbalík) – 2. Filip Weintritt (Hohl), 51. Filip Weintritt (Sebera, Žižka), 56. Matěj Tomanko (Vašíček, Žižka),

vyloučení: 4:6,