Neděle Březen 19, 2023
987
třelec Kozojídek v prvním jarním souboji – tříbrankový Bohumil „BOB“ Vardan (vlevo v pruhovaném dresu). (Ilustrační foto: archiv klubu SK Kozojídky)
HROZNOVÁ LHOTA – Fotbalisté Kozojídek museli odehrát pro zbudovanou závlahu na svém pažitu první jarní mač v azylu v sousední obci Hroznová Lhota, kde se hrál tento duel krajské 1. B třídy na vedlejším tréninkovém hřišti.
Od počátku byl souboj hrou kočky s myší, ve kterém kraloval jasně favorit skupiny z Kozojídek. Hosté z Břeclavska, kterým patří v tabulce nelichotivá poslední příčka, přijeli již s novým koučem Radomírem Kaizarem, který na podzim dělal asistenta u týmu z Velkých Bílovic a ten nebyl určitě s herním projevem svých příznivců spokojený. Ti hráli dobře jen nějakých 15 minut v úvodu druhé půle, což samozřejmě nemohlo stačit na lepší výsledek, než je konečná čtyřbranková porážka.
Už v první půli byl tlak „domácích“ velký, o čemž nejlépe vypovídají samotná čísla z prvního dějství: střely na branku 10:0, mimo 10:1 a rohy 8:0! Kozojídky daly sice dva góly, ale šancí v první půli měly minimálně sedm.
Po přestávce tempo ze strany vítězů upadlo i pod dojmem třígólového vedení, přesto ještě SK dokázal skórovat a výrazně si tak polepšil ve výši současného skóre, které je nyní 54:12!
Střelecké kopačky si obul útočník Bohumil „BOB“ Vardan, autor hattricku, kterému skvěle sekundoval Adam Pollák, jenž má podíl na dvou brankách vítězů.
ZAJÍMAVOST: Při cestě autem na tento zápas řekl gólman Kozojídek Roman Grombíř střelci dne, že to cítí na jeho tři branky, ten ale odpověděl, že snad ani ne a otec brankáře tak mimochodem prohodil: „Tak dáš pět!“
1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 14. KOLO
SK KOZOJÍDKY – FK MORAVSKÁ NOVÁ VES 4:0 (2:0)
Branky: 20., 40. a 47. Bohumil Vardan, 71. Lubomír Janík,
žluté karty: Tomáš Křivánek, Patrik Salčák (oba MNV),
rozhodovali: Josef Hrubý (Břeclav) – Daniel Hřib (Boleradice) a Zdeněk Jahoda (Těmice),
120 diváků – HRÁNO NA TRÉNINKOVÉM HŘIŠTI V HROZNOVÉ LHOTĚ!
„Do zápasu jsme šli s tím, že musíme jít za povinnými třemi body. Když jsme viděli ten terén, tak jsme si řekli, že to bude těžké utkání. Od první minuty jsme ale byli lepším mančaftem, podařilo se nám vstřelit první gól, což nás uklidnilo a pak jsme už soupeře do ničeho nepustili. Zápas hodnotím kladně, za tři branky jsem rád a těší mě, že nám První jarní zápas to klape s kolegou v útoku Adamem Pollákem, který mi nahrál na dva góly, ale také se daří souhra s dalšími spoluhráči v mužstvu. Jako pokladním týmu vím dobře, kolik stojí hattrick – takže je to buď 200 Kč do hráčské kasy nebo litr kořalky do kabiny. Za mě to bude ta kořalka,“ řekl krátce po souboji tříbrankový kanonýr Kozojídek BOHUMIL „BOB“ VARDAN.
„První jarní zápas této sezony. Byli jsme obezřetní, abychom poslední tabulkový tým nepodcenili. Vyhráli jsme zaslouženě, malinko nám dělal problém terén, protože v přípravě jsme byli zvyklí jen na umělku. Ten poločasový výsledek 2:0 měl být daleko vyšší v náš prospěch. My jsme dali na začátku druhé půle třetí branku, pak však přišla ale taková hluchá cca 15 minutová pasáž z naší strany, kdy se soupeř dostal do dvou až tří pološancí, ovšem ve zbytku zápasu jsme tento již měli pod kontrolou. V té naší hluché pasáži se ztratila naše kvalita, neřešili jsme herní situace ne úplně dobře a zbytečně jsme ztráceli míče. Za výhru jsem samozřejmě rád,“ hlásil pro web ISLOVÁCKO.CZ kouč Kozojídek RICHARD HROTEK.