Zprávy

BANÍKOVCI BEROU PO ZÁSLUZE TŘI BODY!

Pondělí Září 5, 2022
524
Momentka z regionální kopané. (Foto: Jaroslav Kicl)

 

RATÍŠKOVICE – Derby týmů z Hodonínska přilákalo do bývalé druholigové fotbalové bašty na 500 diváků, kteří viděli nakonec zaslouženou výhru domácího Baníku. O tu se postaral v samém závěru střelec Marcián, kterému naservíroval balon zleva spoluhráč Robin Dobeš.

V 11. minutě měl velkou šanci hostující Richard Svoboda, ale jeho úprk z poloviny hřiště skvěle čapl brankář Jaromír Měchura, o osm minut později se dostával do zakončení domácí Tomáš Knotek, ale jeho střelecký pokus z úhlu dokázal přečíst gólman Filip Leznar, takže na světelné tabuli v Ratíškovicích nadále svítily dvě nuly! Ve 36. minutě pohrozili podruhé v první půli hosté, ale šanci Lukáše Koplíka (jinak bytem v Ratíškovicích!) vytáhl domácí strážce svatyně na roh.

Mimochodem tuto sobotu, 10. září 2022, vstupuje do stavu manželského spolehlivý záložník Vinařů LUKÁŠ KOPLÍK, který si za manželku bere Michaelu Ištvánkovou z Dolních Bojanovic. V kostele v Dolních Bojanovicích je bude oddávat pan farář z Ratíškovic, Jiří Čekal, a jednou ze svědkyň bude sestra Lukáše, Markéta – jinak kapitánka týmu Česka ve futsalu. Oběma mladomanželům přeje web ISLOVÁCKO.CZ do dalšího života hodně lásky, zdraví a osobní pohody!

Utkání nedopadlo zrovna nejlépe pro domácího Davida Antoše, kterého po nezaviněném souboji odnesli domácí pořadatelé v 55. minutě ze hřiště na nosítkách, aby později pro něj přijela sanitka.

V posledních dvaceti minutách zvýšili Baníkovci obrátky, míč se často objevoval v pokutovém území zoufale bránících Vinařů, ale ti nakonec padli v 89. minutě po skvěle zahrané akci ze strany domácího souboru, jehož výhra je více jak zasloužená!

KRAJSKÝ PŘEBOR, 5. KOLO

FK BANÍK RATÍŠKOVICE – FK MUTĚNICE 1:0 (0:0)

Střely na branku: 17:8,

mimo: 8:2,

rohové kopy: 6:5,

žluté karty: Tomáš Petrucha – Richard Svoboda, Michal Opluštil, Roman Weigl, Marek Mokruša,

rozhodovali: František Chabiča – Roman Smekal a Radim Hanák,

přítomno 500 diváků.

ŘEKLI PO ZÁPASE

„Dnes nás podržel gólman, který chytil soupeři v první půli dvě velké šance. Jinak to bylo spíše bojovné utkání, ve kterém se nakonec štěstí přiklonilo na naši stranu. Po odchodu Lukáše Koplíka ve středu hřiště na straně Mutěnic jsme převzali otěže zápasu, hostům najednou v záloze chyběla zkušenost a jsem rád, že jsme nakonec derby zvládli za tři body,“ hlásil pro web ISLOVÁCKO.CZ spokojený kouč Ratíškovic PETR ZEMÁNEK.

„Domácím gratuluji k vítězství. Nemyslím si, že nám zápas prohrála ta 89. minuta, ale byl to asi už první poločas, kdy jsme měli dvě velké příležitosti, ale neuspěli jsme. Takový je fotbal – dnes se štěstí přiklonilo na stranu domácích. Musím říct, že v posledních cca dvaceti minutách jsme se dostali pod tlak,nebyli jsme schopni udržet balon a s tím musíme do budoucna něco udělat,“ řekl zklamaný trenér Vinařů MARCEL HOUŠKA.

(red.)

Štítky:

sport