Zprávy

Žebříčku nejúspěšnějších vinařství roku 2020 kraluje B\V Vinařství z Ratíškovic

Pondělí Leden 18, 2021
860
Ilustrační foto. (Foto: av)

RATÍŠKOVICE – O nejvyšší kvalitě českých a moravských vín svědčí loňské úspěchy na prestižních mezinárodních soutěžích. Především moravští producenti posbírali ve světě 1100 ocenění, přičemž 28 vín se stalo absolutními šampiony ve svých kategoriích. Vůbec nejúspěšnější bylo B\V Vinařství z Ratíškovic, které obdrželo 120 medailí na 11 mezinárodních soutěžích.

„Za největší úspěch považujeme vítězství našeho Hibernalu v soutěži Concours Mondial de Bruxelles 2020, která je spolu s Decanter London považována za vůbec nejprestižnější. Titul absolutního vítěze v kategorii bílých suchých vín jsme si přivezli i z Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg 2020. Zvítězit právě ve Francii je skvělá vizitka,“ shrnuje Vlastimil Valenta, ředitel B\V Vinařství.

Moravská vína zabodovala i na poslední letošní soutěži Terravino v Izraeli. O dva tituly šampionů se podělilo vinařství Štěpán Maňák za Sauvignon 2019 a znovu také B\V Vinařství za Pálavu 2019.

„Loni jsme se na mezinárodní soutěže více zaměřili. Každé ocenění svědčí o vysoké kvalitě vína. To že máme letos dva absolutní šampiony v hlavní kategorii, dva vítěze kategorií, dvě velké zlaté a dalších 23 zlatých medailí nás utvrzuje v tom, že jsme se vydali správnou cestou. Produkovat špičková vína je náš dlouhodobý cíl. Jsme relativně mladé vinařství, ale od počátku je naší strategií neprodávat za každou cenu, ale dát vínům čas optimálně vyzrát. I díky tomu se naše práce začíná zúročovat,“ dodává Vlastimil Valenta.

V roce 2019 získala česká a moravská vinařství celkem 990 medailí na mezinárodních výstavách a soutěžích. V uplynulém roce došlo opět k rekordnímu nárůstu na 1100 medailí, které vinaři přivezli z 19 prestižních mezinárodních výstav.

Top 5 vinařství podle ocenění na zahraničních soutěžích v roce 2020:

Počet získaných ocenění

  1. B\V Vinařství, Ratíškovice 120
  2. Vinselekt Michlovský, Rakvice 34
  3. Vinařství Volařík, Mikulov 34
  4. Znovín, Znojmo 29
  5. Vinařství U kapličky, Zaječí 29

(pr, av)