Zprávy

Žarošice mají nového starostu Jiřího Kacera

Středa Listopad 24, 2021
1272
Nově zvolený žarošský starosta Jiří Kacer je velkým příznivcem a aktivním podporovatelem místního folkloru, často je ho také vidět na veřejnosti vystrojeného do kroje. (Foto: archiv JK)

Žarošice mají nového starostu Jiřího Kacera

ŽAROŠICE – Již několik dnů „slouží“ obyvatelům v této známé poutní obci na Hanáckém Slovácku nový starosta. Devětačtyřicetiletý Jiří Kacer nahradil kvůli zdravotnímu stavu odstoupeného Václava Vágnera, který zde starostoval bez roku rovné tři volební období.

V komunální politice je od roku 2010, kdy byl ve funkci radního, potom dvakrát místostarostou.

Kacer byl nyní zvolen neuvolněným starostou a je zaměstnán v brněnské pobočce Vojenského technického ústavu.   

„Někteří se mi smáli, že jsem posedlý uniformami, protože

v Žarošicích patřím k dobrovolným hasičům. Ti jsou, pominu-li vysokou odbornou úroveň při všech druzích zásahů, největším a nejspolehlivějším organizovaným spolkem obce a už dlouhá léta platí, že pokud je v obci cokoliv potřeba udělat, obrací se starosta na hasiče,“ řekl s úsměvem NOVÉMU SLOVÁCKU při představování první muž Žarošic. Do zastupitelstva byl zvolen právě z hasičské kandidátky.

Kromě jiného ho baví zpěv i tanec, pro což jsou v Žarošicích ideální podmínky. Společně s manželkou vedou dětský folklorní soubor Laštověnka. On sám zpívá v mužském sboru Žarošané a navíc zajíždí vypomáhat zpěvem také do mužského sboru v Archlebově.

„Jelikož mé funkční období končí volbami, jsou mé plány časově značně ohraničené. Chtěl bych sice kandidovat také v příštím volebním období, ale v politice není nikdy nic jisté. Každopádně je

v Žarošicích připraveno několik velkých investičních akcí, které se budou postupně realizovat bez ohledu na to, kdo zrovna bude starostou. Jsou to inženýrské sítě pro 5 rodinných domů v části Oujezdky, rekonstrukce zdravotního střediska a tím vytvoření ordinace dětského lékaře a prostor pro fyzioterapeuta, rekonstrukce chodníků v obci, sanace zasakovacího pásu v části Oujezdky a oprava celého prostoru kolem stánku na hřišti. Mezi další, které jsou zatím opravdu ve fázi plánování, patří rekonstrukce parkoviště u školy, kompletní rekonstrukce zabezpečení školy energiemi (topení, teplá voda, elektrika, fotovoltaika), rozšíření stávajícího, případně vybudování nového parkoviště u hřbitova, celková oprava hřbitova, stavba bytového domu na „Parákovém“ a rekonstrukce kabin. Je toho opravdu hodně,“ nastínil Jiří Kacer svoje plány. 

Mnohé bude chtít stihnout ještě zrealizovat v příštím roce, protože Žarošice slaví 700 let od první doložené zmínky o obci, 160. výročí povýšení na městys a zároveň si škola připomene 70 let od svého založení. Slavnost se uskuteční  v sobotu 11. června 2022.   

                                                                                    (Antonín Vrba)

Štítky: