Zprávy

TÝM Z PODLUŽÍ ČEKÁ NA JAŘE JEN BOJ O ZÁCHRANU VE FOTBALOVÉ 1. B TŘÍDĚ!

Pátek Leden 27, 2023
814
Na snímku je mužstvo TJ Starý Poddvorov – podzim 2022. (Foto: facebook klubu TJ Starý Poddvorov)

STARÝ PODDVOROV – Až předposlední pozice, tedy třinácté místo, zbylo po podzimu pro nováčka fotbalové 1. B třídy (skupina C) z Podluží. Fotbalisté Starého Poddvorova (na podzim 2022 nasbírali šest bodů) nicméně tento boj v žádném případě nevzdávají, neboť ze 13 jarních duelů hrají sedmkrát v domácím prostředí, o zápas méně se pak ukážou u svých soupeřů. Výhoda, i když menší, se dá předpokládat i z toho, že ve třech domácích soubojích v řadě, tedy 18., 20. a 22. kolo, přivítají doma nejbližší tabulkové sousedy. Začne to duelem se Strážnicí (ta má po podzimu 10 bodů), pak celek z Podluží hostí Velkou nad Veličkou (11) a minisérie bude zakončena mačem s dalším nováčkem, týmem z Moravské Nové Vsi, které patří prozatím poslední příčka za čtyři mistrovské body.

„Zimní přípravu jsme zahájili v neděli 15. ledna 2023 v nafukovací hale v Hodoníně „U Červených domků“, kde se budeme mimochodem pravidelně vždy v neděli připravovat až do zahájení jarních odvet. Navíc budeme trénovat v domácích podmínkách v úterý a v pátek, kde budeme využívat nejbližší okolní terén a taktéž naši menší umělku vedle hlavního hřiště. Sice se po skončení podzimní části hodně mluvilo o velkém zemětřesení v našem mužstvu, ale bohudík se nic takového nečeká. Pouze zkouší štěstí ve vyšší soutěži obránce David Skočík (v přípravě Mutěnic – KP), jinak by měl zůstat loňský kádr pohromadě. Kouč Vojta Málek by tak měl mít k dispozici 18 hráčů. My teď musíme sbírat každý bod, bude rozhodovat parta jako taková, pohoda v kabině a na hřišti. Rozhodovat bude týmovost mužstva, sebedůvěra ve vlastní síly a respekt jeden před druhým. Myslím si, že důležitý bude začátek jarní části, nesmíme to prostě vzdát a stále doufat v záchranu soutěže! V některých zápasech podzimu jsme nebyli horším týmem, přesto jsme zbytečně body ztráceli, jako třeba ve TVRDONICÍCH , nebo doma s „B“ celkem Ratíškovic či na Horňácku ve Velké nad Veličkou. Zimní příprava bude u nás všeobecná, musíme zapracovat na fyzické a herní pohodě a udělat maximum pro záchranu 1. B třídy,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ hráč a člen výboru TJ Starý Poddvorov PAVEL BAŘINA.

Tým z Podluží má zatím domluvené tři přípravné duely, a to 18. února na umělce v Kyjově proti Hovoranům (od 10 hodin), 25. února pak na UT v Dubňanech s Lužicemi (výkop je ve 12) a 4. března na umělce v Dubňanech se sousedem z Dolních Bojanovic (18).

(red.)

Popiska pod FOTO:

Štítky:

sport