Zprávy

ŠPIČKOVÝ HOKEJ BYL K VIDĚNÍ VE STŘEDU V HODONÍNĚ!

Čtvrtek Leden 26, 2023
687
Na snímku je branka z hole hostujícího Martina Šťovíčka ze čtvrté série samostatných nájezdů. Z utkání Hodonína se Znojmem. (Foto: Jaroslav Kicl)

HODONÍN – Nejvyšší návštěva této sezony viděla velmi kvalitní hokej, o což se zasloužily oba týmy, jak osmý Hodonín, tak i jasně vedoucí celek druhé ligy – Orli Znojmo. Domácí tým v současné době sužují mnohé nemoci a zranění, takže vedení hodonínského klubu se rozhodlo rozšířit dosavadní kádr o tři mladíky na střídavé starty, a to Davida Dobšu z Přerova, Jakuba Čechmánka ze zlínské juniorky a Denise Bártu z juniorky Komety Brno.

Výraznou stopu v prvním duelu mezi muži Baníku zanechal zejména Čechmánek, který dal v první třetině vedoucí branku domácího týmu, aby zvýšil ještě své brankové konto ve druhé sérii samostatných nájezdů, kdy pokořil skvěle zahraným blafákem gólmana hostů Dominika Groha.

Ve druhé třetině viděla solidně zaplněná hala v Hodoníně taktéž jen jeden gól, o který se postaral obránce Jenáček, a protože ve třetím dějství kralovali oba gólmani (Michal Šurý – Dominik Groh), na řadu přišlo pětiminutové prodloužení. Ani v tom se střelci na obou stranách zrovna nevyznamenali, takže o rozdělení druholigových bodů musely nakonec rozhodovat samostatné nájezdy. V pěti sériích se dvakrát prosadil Baník (Jakub Čechmánek, Fyodor Yarovinsky), pouze jednou uspěli Orli (Martin Šťovíček), takže dva velmi cenné body zůstávají v domácím držení.

Hrálo se ve výtečné sportovní atmosféře, o což se zasloužily oba fanouškovské tábory. Před zápasem si všichni přítomní minutou ticha připomněli nedávné úmrtí 87letého Stanislava Kytlici staršího, jinak bývalého útočníka Slovanu Hodonín.  Baníkovci do zápasu nastoupili ve speciální sadě fialových dresů na podporu boje proti rakovině.

POZVÁNKA:

DALŠÍ KOLO (33.) SEHRAJE HODONÍNSKÝ BANÍK OPĚT DOMA, A TO JIŽ V SOBOTU 28. LEDNA, KDY PŘIVÍTÁ NA SVÉM LEDĚ HAVÍŘOV. ZAČÁTEK UTKÁNÍ JE V 17 HODIN.

2. LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 32. KOLO
SHKM BANÍK HODONÍN – APTEC ORLI ZNOJMO 2:1 PO SAMOSTATNÝCH NÁJEZDECH (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Jakub Čechmánek (Němec, Bořuta), rozhodující nájezd dal Fyodor Yarovinsky – 26. Jakub Jenáček (Mareš),
vyloučení: 5:8,
využití a v oslabení: 0:0,
střely na branku: 34:37,
rozhodovali: Petr Blaha – Marek Bubela a Tomáš Bezděk,
1564 diváků!
(red.)

Štítky:

sport