Sport

TŘETILIGISTA Z HODONÍNA ZAHÁJIL V PONDĚLÍ ODPOLEDNE KRÁTKOU LETNÍ PŘÍPRAVU!

Středa Červenec 12, 2023
779
Kouč FK Hodonín Pavol Švantner. (Foto: Jaroslav Kolísek)

HODONÍN – Fotbalisté z klubu FK Hodonín (v minulé sezoně 6. místo v MSFL – pozn. webu) zahájili včera odpoledne letní přípravu. Kouči Pavolovi Švantnerovi se představilo na prvním seznamovacím tréninku na trávě hřiště v Rybářích celkem 23 hráčů, z toho byli tři gólmani.

V přípravě se třetiligista představí ve čtyřech duelech, když vše začne ve STŘEDU 12. ČERVENCE v Šardicích, kde od 17 hodin přivítají Naftaři z Hodonína nováčka 2. slovenské ligy – OFK Malženice, v SOBOTU 15. 7. je čeká ve Svatobořicích-Mistříně dopoledne od 11 hodin loni šestý celek 2. slovenské ligy, ŠK Slovan Bratislava B, ve STŘEDU 19. 7. nastoupí FK . na Slovensku Hodonín v Lanžhotě proti diviznímu TJ Sokol Lanžhot (výkop je v 18 hodin) a přípravná série bude zakončena v SOBOTU 22. 7. na Slovensku v Novém Mestě nad Váhom, kde se hraje od 10 hodin.

V druhém předkole MOL Cupu hraje Hodonín venku v Otrokovicích proti místnímu Baťovu (NE, 30. července – výkop v 17 hodin), v případě postupu pak čeká doma na Naftaře v 1. kole druholigový Vyškov – STŘEDA, 9. SRPNA s výkopem v 17 hodin.

„V minulé sezoně skončil na postu vedoucího mužstva Zdeněk Ševela, místo něj by měl toto místo zaujmout bývalý obránce David Helísek a taktéž skončil u týmu trenér gólmanů (Oldřich Matůšek), kterého střídá Braňo Vajlent. Na odchodu je z hráčského kádru levý obránce Martin Papež (nováček 3. ligy Start Brno) a útočník Erik Borac, který se vrací do Lanžhotu. Zatím s námi trénují dva mladí brankáři (ze Slovácka a jeden ze Slovenska), střední obránce Mário Mihál (Senica/Liptovský Mikuláš/Povážská Bystrica, jinak hráč Trnavy), záložníci Josif Savalha (Zbrojovka Brno), Tomáš Horňák (Skalica) a Erik Puchel (Púchov/Třinec, jinak hráč Karviné) a kvarteto našich mladíků z místního dorostu – Lukáš Pavka, Lukáš Hamrle, Marek Čech a Samuel Štěpanovský. Do konce tohoto týdne, ale maximálně v průběhu toho dalšího, by se měl kádr pro nastávající sezonu definitivně uzavřít. Do dalšího ročníku vstupuje s přáním hrát pro naše fanoušky atraktivní fotbal, vychovávat a zapracovávat mladé hráče z dorostu pro první tým mužů a mít na naší straně spokojeného diváka! Co se týká možnosti hrát na hřišti v Rybářích, tak toto je stále ve hře. Projektová dokumentace je v podstatě připravena, záleží na úřadu, který bude vystavovat stavební povolení. Mělo by to podléhat Dotačnímu programu, ale je to časově náročnější, takže tady nemůžu sloužit s nějakým termínem, kdy se začne hrát fotbal v Hodoníně právě na stadionu téměř v centru města. Jinak syn Patrik je stále v Thajsku. Je spokojený, je to samozřejmě jiný život. Doma byl pouze jednou, a to nějakých 10 dnů v březnu 2023, kdy se dceři Nikol narodila dcera Mia,“ prozradil webu ISLOVÁCKO.CZ trenér Naftařů PAVOL ŠVANTNER.

(red.)

Štítky:

sport