Zprávy

SKVĚLÝ ZÁVĚR PODZIMU ZE STRANY HODONÍNSKÝCH NAFTAŘŮ!

Neděle Listopad 20, 2022
953
Z domácího zápasu hodonínských Naftařů v této sezoně. (Ilustrační foto: Jaroslav Kolísek)

HODONÍN – Fotbalisté Hodonína našli v závěru podzimu střeleckou formu, když doma porazili B tým ostravského Baníku 5:1 a o třetí listopadové sobotě zvládli duel ve Frýdlantu nad Ostravicí, který má 9 796 obyvatel a leží v údolí řeky Ostravice při úpatí nejvyšší hory Beskyd, a to Lysé hory.

Ve městě, které je součástí okresu Frýdek-Místek, Naftaři vedli po prvním poločase 1:0 po dobře zahrané standardní situaci, aby svůj dobrý výkon potvrdili i po přestávce, kdy přidali do branky, kterou hájil kapitán týmu Ondřej Prepsl, další tři fíky! Ten poslední zaznamenal Tibor Jáger, který byl na hřišti necelé čtyři minuty, když v 80. minutě vystřídal Radka Smékala.

Jáger se tak dostal v tabulce střelců Hodonína na první pozici (celkově mu patří ve společnosti hráčů celé MSFL 29. příčka), druhý je Martin Holek (5 branek – 33. pozice), na třetím místě se z pohledu Jihomoravanů umístil čtyřbrankový Jakub Pazdera (47.) a stejný počet gólů zaznamenal v podzimní části i Libor Bobčík (50.).

Přitom se nevědělo, zda se tento duel odehraje, neboť den před zápasem přišla tady nečekaná sváteční sněhová nadílka, ale domácí funkcionáři situaci zvládli a na sobotu tak připravili relativně dobrý terén pro samotnou hru.

„Hřiště bylo měkčí, ale určitě hratelné. My jsme se připravovali na standardní situace soupeře, o kterých jsme dobře věděli, že to je jeho silná stránka. Domácí byli bojovným týmem, zápas se ale hrál pod naší kontrolou. Nakonec z toho byla pěkná tečka za podzimní částí této sezony. Zda jsem s 25 body po podzimu spokojený? Tak před startem tohoto ročníku MSFL jsem předpokládal, že bychom mohli uhrát 25-30 bodů, takže skutečnost je na té nižší hranici. Ztratili jsme zbytečně nějaké body doma, ale i na soupeřových stadionech. Teď máme takové přechodné období, které završíme tento pátek přípravným zápasem v Dubnici, která hraje 2. slovenskou ligu. Zimní příprava začne u nás 4. ledna 2023 a v plánu je sehrání celkem osmi přípravných zápasů, mj. třeba s Vyškovem, Kroměříží, bratislavským Interem, Lanžhotem nebo generálka na jarní odvety s lídrem divize D – týmem START Brno. Do jarní části chceme tým okysličit, je to ve fázi jednání, takže nějaká jména zatím ven nepustím,“ prozradil webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Hodonína PAVOL ŠVANTNER.

3. LIGA (MSFL) – 16. KOLO

1. BFK FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ – FK HODONÍN 0:4 (0:1)

Góly: 26. a 59. Libor Bobčík, 53. vlastní – Jan Svatonský, 84. Tibor Jáger,

ŽK: David Kučera (FNO),

rozhodovali: Jaroslav Kolář – Tomáš Mankovecký a Jiří Macrineanu,

delegát: Stanislav Volek,

diváci: 238 (kapacita je 2 600 míst, takže procentuálně byla kapacita stadionu naplněna pouze 9,15%!).

START JARNÍCH ODVED ZAHÁJÍ FK HODONÍN VE TŘETÍ LIZE V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ V RÁMCI 18. KOLA V SOUBOJI S TÝMEM 1.SC ZNOJMO. HRAJE SE V SOBOTU 5. BŘEZNA 2023, VÝKOP BUDE VE 14:30 Hodin!