Zprávy

Web nově nabízí výlety pro turisty i obyvatele Slovácka

Neděle Listopad 20, 2022
1135

Pro turisty ale i obyvatele Slovácka začala sloužit nová sekce turistického portálu Slovácka. Na adrese www.slovacko.cz/vylety se lze nyní inspirovat k jednodenním výletům.
„Naším cílem bylo, aby se mohli návštěvníci našeho regionu ale i místní podívat i po dalších zajímavých místech. Myslím, že si každý najde nějaké místo, kam by se rád podíval, ať je

to místo v přírodě nebo ve městě,“ uvedla Lucie Posypanková za organizaci Region Slovácko.
Nápady kombinují městské cíle s přírodními, nabízejí krátké vycházky i vyjížďky na kole, ukazují, jak zajímavě strávit s přáteli či rodinou den či půlden. Zpracované výlety informují i o náročnosti profilu či povrchu cest. Tímto způsobem turisté při plánovaní svých pobytů na Slovácku ušetří čas při hledání náplně. Stačí si vybrat z nabídky podle místa pobytu a pak vyrazit ven.
Místní mohou nápady využít například při rodinných návštěvách, ale i pro vlastní víkendové výlety. Slovácko je nejen malebné a pestré, ale i rozsáhlé a málokdo z obyvatel může říct, že ho zná dokonale celé. Nabídka webu se proto bude dál rozšiřovat, aby navržené cesty obsáhly skutečně celou oblast od Lanžhota přes Moravské Toskánsko a Chřiby až po Napajedla, Bojkovice či oblasti Horňácka a Kopanic.
„Při své práci stále objevujeme nová a zajímavá místa, o kterých skutečně vědí jen lidé z nejbližšího okolí a mnohdy ani oni ne. Moc rádi je ukážeme tímto způsobem i dalším zájemcům,“ doplnil Zdeněk Šmýd za Turistickou asociaci Slovácko.
Zpracoval: Zdeněk Šmýd, Turistická asociace Slovácko

Štítky: