Sport

PRVNÍ VYSTOUPENÍ FOTBALISTŮ LIGOVÉ SKALICE LETOS V ROHATCI!

Pondělí Červenec 1, 2024
586
Fotbalisté ligové Skalice (bílé trenýrky) hostili v sobotu v Rohatci rezervu olomoucké Sigmy. (Foto: zdroj – klub MFK Skalica)

ROHATEC – Dobrá spolupráce mezi fotbalovými kluby ligové Skalice a od nové sezony 2024-2025 šesti ligového Rohatce vedla k tomu, že v krátké letní přípravě se účastník 1. ligy u našich východních sousedů ze Skalice hned třikrát představí na zeleném pažitu v Rohatci: po sobotním souboji s „B“ týmem Sigmy Olomouc čeká na celek ze Záhorí 1.FC SLOVÁCKO (středa, 10. července ) a MFK KARVINÁ (sobota, 13. července – výkop vždy v 17 hodin).

Čekali jsme větší divácký zájem, své ale určitě sehrálo i velké dusno (teploty se kolem 17 hodiny pohybovaly na číslici 36 stupňů Celsia!), dále konkurenční televizní fotbal na ME v sousedním Německu (Švýcarsko versus Itálie) a v neposlední řadě i fakt, že ligový celek Sigmy Olomouc byl na soustředění v Polsku, takže do vísky Rohatec místo něj zavítala nakonec olomoucká rezerva, která v minulém ročníku 2. Fortuna ligy skončila na pěkném druhém místě.

Skalica zvládla v letní přípravě hned první souboj na hřišti ve Gbelech, kde porazila bratislavskou Petržalku 2:1 (1:1), výhru si připsala i po sobotním vystoupení v Rohatci, kde si poradila s „B“ celkem Sigmy Olomouc. Diváci viděli celkem pět branek, přičemž na každé straně se kopala jedna penalta. Nejpovedenější gól byl ten ze 78. minuty, který vsítil „domácí“ Adam Krčík po vtipné patičce. Lodivod Skalice Pavol Majerník vystřídal v zápase v podstatě dvě jedenáctky, výhra jeho svěřenců je zasloužená.

O přestávce přípravného duelu předali současní funkcionáři rohateckého klubu svým bývalým členům velké dárkové kazety, šály klubu TJ Slavoj Rohatec a dostalo se jim velké díky za odvedenou mnohaletou práci u fotbalu v Rohatci, a to Robertu Lábadimu (člen VV), Petru Macháčkovi (bývalý místopředseda klubu), Lukáši Hřebačkovi (bývalý předseda klubu) a ing. Josefu Kršovi, který byl ekonomem a členem VV.

PŘÍPRAVNÁ KOPANÁ

* MFK SKALICA – SK SIGMA OLOMOUC B 3:2 (1:1)

Góly: 26. Ján Vlasko z penalty, 73. Martin Nagy, 78. Adam Krčík – 29. Kevin Huňa, 86. Adam Proniuk z pokutového kopu,

přítomno na 100 diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Tohle je velká škola pro ty naše mladé hráče a myslím si, že jsme dokonce ke konci sahali po remíze. Předvedli jsme sympatický výkon, hráči bojovali o vítězství, ale Skalica byla více na míči, je to přece jenom ligový tým s velkou individuální kvalitou. My jsme si v tom bloku v první půli dokázali poradit, škoda několika nevynucených ztrát. Byli jsme vyrovnaným soupeřem 70 minut, druhý gól v naší brance v podstatě rozhodl. Individuální kvalita nakonec převážila na stranu Skalice,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč olomoucké rezervy MILOSLAV BROŽEK, jehož tým v prvním zápase letošní letní přípravy hrál s Opavou 1:1.

Za dnešní ocenění děkujeme! Jsem rodilý Rohačák, ale jednu sezonu jsem strávil i v Hodoníně (tehdy u týmu TJ Sigma Hodonín), kdy v něm třeba hráli Igor Komloš, Milan Vojta, Ivan Staňo nebo Lubomír Horníček. S fotbalem jsem začínal ve 14 letech, pak jsem dělal vedoucího mužstva a poté jsem byl takový manažer přes vyhledávání nových hráčů. Ze Strážnice jsme dovedli Antonína Gajdu, ale největší spolupráce byla se sousedním Hodonínem, odkud došli Jaroslav Kouřil, Tomáš Novotný nebo Petr Semotán. U rohatecké kopané jsem začínal coby funkcionář za éry Jaroslava Vízdala, bývalého předsedy Františka Antoše nebo majitele stavební firmy Pavla Matěje, jinak bývalého hokejisty hodonínského Slovanu. Začínal jsem ve 3. třídě, pak byl pád do základní, 4. třídy, ale začalo se ale dařit a tak byly i postupy Slavoje. Třeba při postupu do kraje u nás po utkání s Lipovem vyhrávala dechovka. Hrávalo se v kraji v rámci tehdejší Středomoravské župy a to vesměs na Uhersko-Hradišťsku. Nakonec jsem dělal takového manažera přes finance (klubového ekonoma), ale v lednu 2024 jsme si řekli, že je potřeba novou krev do Výkonného výboru, takže ten se obměnil. Přišel silný sponzor Kuba Rezek, který spolu s Rosťou Tomšejem, šéfem klubu, fotbal v Rohatci určitě posunou nahoru. Je tady od nové sezony nově i „B“ mužstvo mužů, které začne v základní třídě Hodonínska, ve skupině A. Chce to vzájemnou spolupráci mezi oběma mužskými celky a věřím, že to bude šlapat ku prospěchu rohatecké kopané! A co jako nastávající důchodce dělám? Do důchodu bych měl jít letos v září, ale v zaměstnání, v hodonínské bance, bych ještě chtěl pokračovat. Jinak chodím na každý domácí duel mužů Slavoje, aktivně se do týmu Staré gardy Slavoje ze zdravotních důvodů již nezapojuji (achilovka, kotník), ale mám rád jízdu na kole a chodím plavat,“ řekl ve VIP prostorách bývalý dlouholetý hráč a později funkcionář TJ Slavoj Rohatec JOSEF KRŠA, který si letos připomene své 65. narozeniny.

(red.)

Štítky:

sport