Sport

LOSOVACÍ AKTIV FOTBALU NA HODONÍNSKU SE USKUTEČNIL V RATÍŠKOVICÍCH!

Úterý Červenec 2, 2024
511
Momentka z okresní kopané Hodonínska – jaro 2024. (Foto: Milan Dohnálek)

RATÍŠKOVICE – Bývalá fotbalová bašta Hodonínska hostila ve Spolkovém domě Losovací aktiv fotbalových klubů našeho regionu. Zástupci klubů se například dozvěděli, že za celou fotbalovou sezonu 2023-2024 bylo 11 zápasů zkontumováno a během této sezony odstoupily ze svých soutěží mužů, dorostu, žáků a přípravek jen tři (!) týmy přípravek. Skončil mužský fotbal na Kyjovsku ve Vřesovicích, naopak nově se do základní třídy na Hodonínsku přihlásil celek TJ Slavoj Rohatec B.

Losovací čísla týmy z jednotlivých soutěží:

8. LIGA – dříve OKRESNÍ LIGA

1 – Dubňany B, 2 – Bzenec B, 3 – Vracov, 4 – Kněždub, 5 – Násedlovice, 6 – Hroznová Lhota B, 7 – Velká nad Veličkou, 8 – Blatnice pod Svatým Antonínkem, 9 – Dambořice, 10 – Radějov, 11 – Starý Poddvorov, 12 – Kyjov B, 13 – Suchov, 14 – Vacenovice.

9. LIGA, SKUPINA A – dříve 3. A TŘÍDA

1 – Milotice B, 2 – VOLNO, 3 – Rohatec B, 4 – Mikulčice, 5 – Petrov, 6 – NESYT Hodonín, 7 – Žádovice, 8 – Kostelec, 9 – Dolní Bojanovice, 10 – Moravany, 11 – Lužice, 12 – Vlkoš.

9. LIGA, SKUPINA B – dříve 3. B TŘÍDA

1 – Lovčice, 2 – Archlebov, 3 – Čejkovice, 4 – Nenkovice, 5 – Bohuslavice, 6 – Čejč, 7 – Hovorany, 8 – Sobůlky, 9 – Věteřov, 10 – Žarošice, 11 – Želetice, 12 – VOLNO.

9. LIGA, SKUPINA C – dříve 3. C TŘÍDA

1 – Nová Lhota, 2 – Lipov, 3 – Domanín, 4 – Hrubá Vrbka, 5 – Zarazice, 6 – Moravský Písek, 7 – Těmice, 8 – Tvarožná Lhota, 9 – Velká nad Veličkou B, 10 – VOLNO, 11 – Žeravice, 12 – Vnorovy B.

6. LIGA – STARŠÍ DOROST – dříve OKRESNÍ PŘEBOR

1 – Starý Poddvorov B, 2 – Prušánky/Dolní Bojanovice, 3 – Kostelec/Těmice, 4 – Vacenovice/Milotice.

Tato soutěž má pouze čtyři týmy (!), hrát se bude šestikolově s tím, že 3. kola se odehrají na podzim 2024 a 3. kola na jaře roku 2025.

OKRESNÍ LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ – dříve OKRESNÍ PŘEBOR

1 – Velká nad Veličkou/Blatnice pod Svatým Antonínkem, 2 – Prušánky/Dolní Bojanovice, 3 – Ratíškovice B, 4 – Ježov/Žádovice, 5 – Násedlovice/Žarošice, 6 – Ždánice, 7 – Hroznová Lhota/Lipov, 8 – Vacenovice, 9 – Rohatec, 10 – Zarazice/Vnorovy, 11 – Hovorany/Šardice, 12 – Kostelec, 13 – Kyjov B , 14 – Dambořice.

OKRESNÍ LIGA MLADŠÍCH ŽÁKŮ, SKUPINA A – dříve OKRESNÍ PŘEBOR

1 – FK Hodonín C, 2 – Svatobořice-Mistřín, 3 – Prušánky/Dolní Bojanovice, 4 – Ratíškovice B, 5 – Rohatec/Lužice, 6 – Ždánice, 7 – Hovorany/Šardice, 8 – Milotice, 9 – Dambořice, 10 – Dubňany/Mutěnice.

OKRESNÍ LIGA MLADŠÍCH ŽÁKŮ, SKUPINA B – dříve OKRESNÍ PŘEBOR

1 – Blatnice pod Svatým Antonínkem/Velká nad Veličkou, 2 – Lipov, 3 – Vnorovy, 4 – Strážnice/Veselí nad Moravou, 5 – Hroznová Lhota/Kozojídky, 6 – Kostelec, 7 – Těmice, 8 – Kyjov B, 9 – VOLNO, 10 – Vacenovice.

Jinak budou hrát STARŠÍ PŘÍPRAVKY ve třech skupinách (Hodonínsko, Kyjovsko a Veselsko) a taktéž MLADŠÍ PŘÍPRAVKY ve stejném herním režimu!

Současně byl vylosován i Okresní pohár pro sezonu 2024-2025, o který je na Hodonínsku stále zájem (startuje v něm letos 24 mužstev).

PŘEDKOLO se odehraje v termínu od 26. do 31. července (od 18 hodin) s tímto programem:

Sobůlky – Vlkoš (na vítěze čeká v 1. kole, 4. srpna se začátkem v 17:30 hodin, doma Blatnice pod Svatým Antonínkem), Žádovice – Bzenec B (Vracov), Hrubá Vrbka – Kyjov B (Suchov), Archlebov – Kostelec (Násedlovice), Petrov – Nenkovice (Vacenovice), Tvarožná Lhota – Rohatec B (Kněždub), Čejkovice – Milotice B (Starý Poddvorov), Dolní Bojanovice – Dubňany B (Velká nad Veličkou).

V tomto kalendářním roce se půjde na Okresní pohár ještě 28. srpna (ČTVRTFINÁLE), přičemž SEMIFINÁLE a FINÁLE se sehraje v roce 2025.

8. LIGA začíná 2. kolem v NE, 11. srpna (výkop v 17:30 hodin), naposledy se půjde letos na osmou ligu 3. listopadu, kdy se dohrává tato soutěž 1. kolem (výkop je ve 14 hodin).

9. LIGA startuje nový ročník 3. kolem, které je na pořadu 18. srpna s úředním začátkem v 17 hodin, půl sezona bude zakončena 2. kolem, které se uskuteční 27. října (14 hodin).

(red.)

Štítky:

sport