Zprávy

PRVNÍ DOMÁCÍ VÝHRA BANÍKOVCŮ ZA TŘI BODY V TÉTO SEZONĚ!

Pondělí Listopad 21, 2022
369
Momentka ze sobotního zápasu 2. hokejové ligy mezi Hodonínem a Novým Jičínem (5:2). (Foto: web klubu SHKM Baník Hodonín – Jakub Formánek)

HODONÍN – Pokud v sobotu dal sportovní fanda z Hodonína a blízkého okolí přednost televizní fotbalové přípravě naší reprezentace v Turecku před druholigovým hokejem v Hodoníně, může ještě dnes jen LITOVAT! Baníkovci se totiž skvěle na duel s Ďábly z Nového Jičína připravili a po zásluze si zaknihovali první plné tři body z domácího duelu v této nováčkovské sezoně. Že se tak stalo až v 17. kole, je sice trochu pozdě, ale na druhou stranu si Hodoňáci už mohli poprvé před svými skvělými fanoušky vychutnat konečně plný bodový zisk, a to je podstatné.

Jsem přesvědčený, že se vedení hodonínského klubu podařil skvělý majstrštyk, když angažovalo do branky zkušeného Michala Šurého, který zatím ve dvou zápasech dostal za 120 minut pouhé dva góly, k tomu jeden z trestného střílení – to jsou skvělá čísla a je třeba, aby je Šurý potvrdil i v dalších druholigových soubojích!

Baník mohl jít do vedení již po 35 sekundách, ale trestní střílení domácí útočník ze druhé lajny, Jan Štědrý, neproměnil. Přesto byl hodonínský celek nadále velmi aktivní, ovšem skvělou pasáž si ponechal až na závěr prvního dějství, a to konkrétně do časového úseku 49 sekund mezi 19. – 20. minutou, kdy pokořil brankáře Daniela Šimonů hned ve třech případech. Jak se ukázalo, byl to zlomový moment celého duelu, ve kterém nakonec po zásluze bere Hodonín důležité tři body.

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 17. KOLO

SHKM BANÍK HODONÍN – HK NOVÝ JIČÍN 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Aleš Dufek (M. Charvát, Romančík), 20. Jan Matějka (Janás, Šmach), 20. Michal Romančík (Peš, Štědrý), 22. Jan Štědrý (Vyrůbalík, Romančík), 55. Aleš Dufek (Medek, Škápik) – 24. z trestného střílení Tomáš Franek, 46. David Štefka,

vyloučení: 6:5,

využití: 1:1,

v oslabení: 0:0,

střely na branku: 40:25,

rozhodovali: Škach – Kučera a Jurčík,

1145 spokojených příznivců hodonínského Baníku.

ŘEKLI PO SOUBOJI

„Nemyslím si, že o zápasu rozhodla jedna minuta na konci první třetiny! My jsme od začátku hráli dobře, drželi jsme střední pásmo a že tam napadaly během minuty tři branky, je to sice trochu i kapička štěstí, ale řekli jsme si, že bude chodit do branky, a to bylo důležité. Je to nakonec i odměna pro hráče, protože si myslím, že tato výhra nám do dalších zápasů hodně pomůže, neboť tento tým se musí naučit vyhrávat. Hosté ve druhé části moc šancí neměli, ve třetí třetině to už bylo z naší strany horší, ale tři body máme, což je důležité,“ řekl pro web hodonínského klubu kouč Baníku ALEŠ BACHÁNEK.

„I když jsme prohráli, tak kluky musím pochválit. Dneska celý zápas odmakali, bohužel rozhodla jediná minuta! Dostat tři rychlé góly je na psychiku náročné, takový závěr se ale stane. Kluky to však nepoložilo a dál makali. Bohužel nám dnes chybělo trochu štěstí, neodráželi se k nám puky a několikrát jsme netrefili prázdnou branku. Baník byl hladový po výhře a bojoval. Na rozdíl od zápasu v Opavě jsme si vytvořili spoustu šancí. Jindy se nám nedaří přesilovky, vždy je překombinujeme, ale dnes jsme jednu využili, přesilovky jsou o střelbě. Musíme si více věřit a střílet, neříkám, že si nemáme nahrávat, ale těch přihrávek je tam někdy až moc. Po zápase jsme se s hráči bavili, že pokud odehrajeme stejný zápas jako dnes, tak nemám strach, že bychom v příštím utkání s Kopřivnicí nebodovali. Branky dávat umíme, jen nám to tam nepadá. Jsem však přesvědčený, že to zlomíme. Klukům chci za dnešek poděkovat, byl to opravdu smolný zápas,“ hlásil pro web novojičínského týmu kouč poražených KAMIL GEBAUER.

POZVÁNKA:

V DALŠÍM UTKÁNÍ SE BANÍK PŘEDSTAVÍ OPĚT NA DOMÁCÍM LEDĚ, A TO UŽ VE STŘEDU, 23. LISTOPADU, KDY OD 18 HODIN PŘIVÍTÁ NOVÁČKA – TÝM HOKEJ VYŠKOV!