Sport

Po ROCE SE MUŽI Z PODLUŽÍ VRACÍ DO OKRESNÍ LIGY HODONÍNSKA!

Pátek Červen 23, 2023
964
Na snímku fotbalisté TJ Starý Poddvorov. (Foto: zdroj – facebook klubu TJ Starý Poddvorov)

STARÝ PODDVOROV – Po jediné sezoně, která bude patřit v rámci fotbalového klubu TJ Starý Poddvorov (alespoň z pohledu mužů) k těm nevydařeným, najdeme znovu tým z Podluží na mapě Hodonínska, neboť na definitivní záchranu potřeboval celek ještě tři body, ty však už svěřenci kouče Vojtěcha Málka neuhráli. Netřeba z toho dělat sportovní tragédii, neboť ke sportu patří jak výhry, tak i porážky. Těch bodových a dost často i zbytečných ztrát bylo v celé sezoně až moc, navíc ani kouč Málek již nebyl tím správným stmelovacím prvkem, mužstvu již neměl co dát a tak vycítil i sám, že není již žádoucí. Odchází do Kostic, z hráčů jde do Šardic útočník Stanislav Čížek, který na jaře jakoby střelecky vyhořel a už nebyl tím hnacím motorem ofenzivy jak v předešlých zápasech a obránce i záložník Lukáš Frolec, který zamířil do Svatobořic-Mistřína.

Větší průvan nastal v hráčském kádru dorostu Starého Poddvorova, který opustil Jan Fiala a Kryštof Sasínek (oba FK Baník Ratíškovice) a duo Jakub Urbánek s Šimonem Zavadilem, kteří se rozhodli pro FC Čejkovice. David Kukula (ofenzivní hráč – ročník 2005) se od nové sezony 2023-2024 stává hráčem celku TJ Slavoj Rohatec.

„Jsme rádi, že se podařilo zachránit dorost v krajské 1. B třídě (skupina C), nicméně víme dobře, že výkladní skříní fotbalu v obci bývá hlavně první tým mužů, a ten bohužel v právě skončeném ročníku propadl. Ne vždy patřili muži k těm horším týmům, které v minulé sezoně krajská 1. B třída nabídla, ale hraje se na góly a na ty jsme se bohužel častokrát hodně nadřeli, naopak dost často jsme dostávali až příliš laciné branky. Po odchodu kouče Málka se ujme trenérských pozic u mužů jako hrající kouč Pavel Bařina, kterému bude vypomáhat na lavičce zkušený fotbalový funkcionář Jaroslav Majzlík. U dorostu bude trenérská dvojice ve složení Jan Zugar a Lubomír Konečný,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ sekretář klubu TJ Starý Poddvorov MIROSLAV RABUŠIC.

Přípravu na novou sezonu zahájí muži z Podluží 7. července. První akcí v rámci krátké letní přípravy bude turnaj v Borovanech na jihu Čech (SO, 15. července), o týden později se borci ze Starého Poddvorova představí na tradičním turnaji u sousedů v Dolních Bojanovicích (SO, 22. 7.) a pak už je na programu předkolo Okresního poháru, které by se mělo odehrát v termínu od 28. 7. do 2. 8. V případě postupu je na programu 1. kolo s termínem 6. srpna, ale to jsou na Podluží tradiční hody, takže by se musel hledat v případě fotbalistů Starého Poddvorova zřejmě jiný termín.
(red.)

Štítky:

sport