NOVÁČEK Z KOZOJÍDEK NAKONEC SKONČÍ NA DRUHÉ POZICI!

Pondělí Červen 3, 2024
617
Třígólový bombarďák Kozojídek Adam Pollák (vpravo) při pozápasovém rozhovoru. (Foto: zdroj – klub SK BRITTERM Kozojídky)

KOZOJÍDKY – Nováček krajské 1. A třídy, skupiny B, ve fotbalu jihu Moravy, bude brát nakonec druhou pozici, když byl v podstatě během větší části jinak úspěšné sezony 2023-2024 na nejvyšším stupínku, ovšem série nevyrovnaných výkonů zkraje jarní části (domácí ztráty po soubojích s Dubňany 0:0, Hroznovou Lhotou 0:6, Vyškovem B 0:5 a Veselím nad Moravou 1:3) nakonec rozhodla, že z prvenství se bude radovat Trauben z Hroznové Lhoty!

V předposledním souboji se Želešicemi si Kozojídky zaknihovaly doma nejvyšší výhru v ročníku v poměru 8:0, když ze druhého největšího vítězství se tým z Veselska těšil ve druhém kole loni 13. srpna po domácí výhře nad týmem Vnorov v poměru 8:1.

V nedělním souboji si borci z Kozojídek otevřeli ve svém sportovním areálu menší střelnici, když gólové kopačky si nazul útočník Adam Pollák, který zaznamenal hattrick a dokonale využil nepřítomnosti záložníka Bohumila „BOBA“ Vardana, který je ve stavu nemocných a dal jako nejlepší kanonýr Kozojídek zatím 13 branek. Pollák svými třemi přesnými zásahy z první červnové neděle v tomto kalendářním roce se tak gólově dorovnal s kolegou ze zálohy Vardanem a bude zajímavé teď oba borce sledovat (pokud se dá samozřejmě do pořádku halv Vardan), jak si povedou v posledním klání tohoto ročníku doma s beznadějně posledními Valticemi.

Vše odšpuntovala 6. minuta, ve které po rohu Jaroslava Zbytka se hlavou prosadil stoper Jakub Linek – 1:0. V osmnácté minutě se dostal do brejku Pollák, ale ve výhodné pozici orazítkoval jen levou tyč branky, kterou hájil Juraj Krkošek. To však hroťáka Kozojídek nemuselo až tak mrzet, neboť o tři minuty později po centru Tomáše Páleníka se prezentoval prvním gólem v tomto jednoznačně vedeném souboji (2:0). Ve 23. minutě mířil do horní brankové konstrukce čtvrteční oslavenec Libor Smištík (6. června si připomene v kruhu svých nejbližších 38 let a redakce webu ISLOVÁCKO.CZ mu přeje za celý klub a fanoušky Kozojídek do dalších let hlavně hodně zdraví, osobní pohody a ještě několik roků v dresu Kozojídek na zeleném pažitu!), ale o dvě minuty později již svítilo na časomíře skóre 3:0: to střelu Polláka vyrazil brankář soupeře jen před sebe, aby dobíhající Dominik Hodonský zametl balon prudkou ranou pod břevno svatyně Želešic!

Fotbalová paráda pokračovala a vskutku pohledné branky se střílely i po pauze – na tři branky potřebovali Luboš Janík s Pollákem a Jaroslavem Zbytkem pouhých osm minut, aby kanonádu uzavřeli Pollák s Janíkem.

KOZOJÍDKY tak mají na svém kontě 55 bodů, první Hroznová Lhota nasbírala o tři body více a protože má lepší bilanci ze vzájemných soubojů (1:4 a 6:0), nemůže již být v žádném případě z prvního fleku odsunuta na pozici druhou. Poslední zápas této úspěšné sezony sehrají Kozojídky již v SOBOTU 8. ČERVNA 2024 doma proti Valticím od 17:30 hodin a protože se navíc bude slavit 70 let od založení organizované kopané v této vísce na Veselsku, od 14:30 hodin bude sehráno ještě utkání Veteránů Kozojídek proti Veteránům z Kněždubu.

1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 26. KOLO

* SK BRITTERM KOZOJÍDKY – TJ VIKTORIA ŽELEŠICE 8:0 (3:0)

Góly: 21., 55. a 70. Adam Pollák, 50. a 80. Luboš Janík, 6. Jakub Linek, 25. Dominik Hodonský, 57. Jaroslav Zbytek,

bez ŽK!,

střely na branku: 13:4,

mimo: 9:1,

rohové kopy: 5:1,

rozhodovali: Jan Vrbka (Brno) – Marek Kotýk (Šardice) a Jan Skoupý (Bílovice nad Svitavou),

150 diváků.

SESTAVA KOZOJÍDEK

David Marada – Libor Smištík (71. Tomáš Voříšek), Martin Chytka, Jakub Linek, Tomáš Páleník (46. Dominik Vlček) – Vlastimil Klimek – Luboš Janík, Jaroslav Zbytek, Filip Zbytek, Dominik Hodonský – Adam Pollák (71. Jaroslav Páleník).

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Nasypali jsme soupeři docela dost branek, takže určitě maximální spokojenost. Soupeř byl dnes slabší, možná přijel bez některých hráčů, ale na druhou stranu i my máme své problémy. Utkání rozhodly rychlé góly, ale už v první půli, kterou jsme vyhráli 3:0, jsme měli další gólovky, které jsme ale nedali. Jsem za kluky rád, že si konečně mohli zahrát fotbal, mohli si zakombinovat. Jsem tedy spokojený jak s herní složkou, tak i za tři body. Adam Pollák dal sice tři góly, ale mohl dát klidně 5-6 branek, ale jsem rád i za Luboše Janíka, který se střelecky trápil, ovšem dnes dvakrát skóroval. Já osobně ale upřednostňuji to týmové pojetí, takže je mi jedno, kdo dá branky. Hráč, který odkryje prostor a udrží míč je pro mě stejně cenný jako ten, co dává góly. Za sebe upředňostňuji především týmovost,“ řekl po vysoké výhře dobře naladěný kouč Kozojídek RICHARD HROTEK.

Utkání jsme dnes v pohodě zvládli. Soupeř už po první inkasované brance byl odevzdaný. My jsme hráli kombinační fotbal po zemi, který umíme hrát a bylo jen otázkou času, kdy nastřílíme další góly. A co říkám na střelecké dostihy se spoluhráčem BOBEM Vardanem? Když bude BOB zdravý a v sobotu proti Valticím nastoupí, tak to bude mít pro nás oba takový zajímavý náboj, ale nějak zvlášť to neřeším. Hlavně, abychom vyhráli a s tímto ročníkem se dobře rozloučili. V této jarní sezoně se nám tak herně nedařilo jak loni na podzim. A kde byly hlavní přířiny? Celková unavenost týmu, máme už nějaké roky, hrálo se v podstatě ve stabilní sestavě, takže o to více to bylo pro nás náročnější. Tým bychom měli do nové sezony omladit, takže uvidíme,“ prohlásil pro web ISLOVÁCKO.CZ nedělní střelec, útočník Kozojídek 35letý ADAM POLLÁK.

Od nás to byl nejhorší výkon v této sezoně, za mě obrovské zklamání! Je znát, že se blíží již konec sezony, o nic už se v našem případě v podstatě nehraje, takže ti hráči tomu nedávají to, co by měli,“ hlásil hodně rozčarovaný trenér Želešic RENÉ NÁDENÍČEK.