NAFTAŘI SI ZAKNIHOVALI ČTVRTOU PORÁŽKU VE 3. LIZE. SOUBOJ V 1. A TŘÍDĚ O PRVNÍ FLEK SKONČIL NAKONEC SMÍREM!

Úterý Září 26, 2023
632
Snímek je z regionálního fotbalu na jihu Moravy. (Ilustrační foto: Jaroslav Kicl)

HODONÍN – V neděli se hrálo ve FORTUNA:LIZE velké pražské derby, které ale celkově hodně zklamalo. Večer jsem pak sledoval šlágr španělské ligy (Atlético Madrid versus Real Madrid nakonec 3:1 – SKVĚLÁ FOTBALOVÁ PODÍVANÁ), což byl zcela jiný šálek kávy než podvečerní duel v pražském Edenu. Máme se stále co učit!

Nyní ale pojďme už do našeho regionu, kde se bylo o víkendu na fotbalových trávnících také na co dívat. Cestu začneme ve třetí lize, její ukončení bude v nejnižší krajské soutěži, tedy v 1. B třídě.

MSFL – 8. KOLO

Hodonín si zaknihoval v této sezoně již čtvrtou porážku, i když ještě po padesáti minutách vedl venku na Brněnsku 1:0. V tomto kole padlo celkem 30 branek (19:11) při bilanci 5-2-2.

V dalším kole hrají Naftaři doma v SO, 30. září, když od 15 hodin hostí B tým Zlína.

* FC SLOVAN ROSICE – FK HODONÍN 3:1 (0:1)

Branky: 50. a 64. Adam Fila, 87. Fabian Matula – 29. Martin Holek,

bez ŽK,

210 diváků.

DIVIZE E – 8. KOLO

* TJ SLOVAN BZENEC – TJ SKAŠTICE 6:1 (5:1)

Okurkáři potěšili na 260 fanoušků, když o výsledku bylo rozhodnuto již po první půli. Branky: Petr Kasala 3, Tomáš Zůbek 2, Kryštof Crhan 1 – David Menšík, ŽK: 2:3.

V devátém kole cestuje Bzenec (prozatím 5. místo za 14 bodů) na hřiště Baťova. Hraje se již v PÁ, 29. září s výkopem od 18 hodin.

KRAJSKÝ PŘEBOR – 8. KOLO

RATÍŠKOVICE doma padly s Pohořelicemi po výsledku 2:3 (1:0). Za poražené se gólově prosadili ve 28. minutě Tomáš Petrucha a v 85. minutě Sebastian Toman. Porážku Baníkovců vidělo 200 diváků, ŽK: 4:4.

Ve vloženém 14. kole hrají Ratíškovice (nyní 10. pozice) doma proti poslední Lednici ve ČTVRTEK, 28. září. Výkop je v 16 hodin.

MUTĚNICE padly v Kunštátu 0:2, když hostující gólman Filip Leznar inkasoval až v samém závěru – v 82. a 90. minutě. Oba góly domácího celku zaznamenal Tomáš Bělehrádek. ŽK: 3:2, 178.

VINAŘI z Mutěnic (v tabulce jim zatím patří 12. flek) ve 14. kole se představí doma svým fanouškům, a to ve ČTVRTEK, 28. 9., kdy na hřišti Pod Búdama přivítají vedoucí Kuřim. Začátek utkání je v 16 hodin.

KRAJSKÁ 1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 8. KOLO

V souboji dvou vedoucích týmů byla remíza, nečekala se kanonáda Traubenu na Břeclavsku a porážka Dubňan na venkovním hřišti.

Výsledky:

* TJ SOKOL TROUBSKO – SK BRITTERM KOZOJÍDKY 2:2 (1:1)

Na Brněnsku se představily dva vedoucí celky, a i když nováček z Veselska dvakrát prohrával, o body se oba celky nakonec asi zaslouženě podělily. První brance zápasu na 1:0 předcházela zajímavá situace před brankou Troubska, kdy do tyče hlavičkoval hostující Jakub Linek a domácí z rychlého protiútoku nečekaně udeřili. Plichtu zachránil v závěru Jakub Linek, kterému míč posadil přesně na hlavu spoluhráč Jaroslav Zbytek. Hosté stále postrádali zraněného záložníka Bohumila „BOBA“ Vardana – zranění v oblasti nohy.

Branky: 5. Nicolas Janusis, 59. Dominik Musil – 18. Jaroslav Zbytek, 83. Jakub Linek, ŽK: 2:1, 150.

„Hrálo se na úzkém hřišti, takže byl to hodně soubojový zápas, navíc nebyl ideální ani terén. Jinak to bylo takové zvláštní utkání – dostali jsme dva góly z kategorie dosti náhodných, místami jsme měli více ze hry, ale i tak bod z hřiště protivníka beru. Ve druhé půli měl gólovku Tomáš Voříšek, ale míč mu v rozhodující chvíli přeskočil přes nohu (terén) a branku dal Nikola Hrbek, ovšem rozhodčí posoudil situaci jako ofsajdovou a naši branku neuznal. Nakonec mohly být reálné všechny výsledkové alternativy (1, 2 nebo 0), ale konečná remíza bude zřejmě spravedlivá,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Kozojídek RICHARD HROTEK.

KOZOJÍDKY hrají další duel v SO, 30. 9. ve Šlapanicích se začátkem v 15:30 hodin.

* TJ SLAVOJ VELKÉ PAVLOVICE – TJ SOKOL HROZNOVÁ LHOTA 1:7 (0:3)

Góly: 84. Petr Šopf – 10. a 13. Miroslav Falešník (první branka z PK), 52. a 58. Zbyněk Smetka, 44. Filip Gazárek, 73. Martin Matyáš, 82. Ondřej Březina, ŽK: 3:0, 109.  Hosté si udělali uklidňující tříbrankový náskok již v prvním dějství, o jejich výhře nebyly žádné pochybnosti. V dalším zápase se TRAUBEN utká doma s Nikolčicemi. Hraje se v NE, 1. 10., výkop tohoto mače je v 15:30.

* FK RENOCAR PODOLÍ u BRNA – TJ SLAVOJ ROHATEC 1:3 (0:2)

Zápas nedohrál domácí Pavol Bábeľa, který dostal v 78. minutě červeného žolíka. Góly: 70. Tomáš Veselovský – 20. Marek Herzán, 23. Filip Konečný, 76. Lucian Florin Tomele, ŽK: 1:4, 100. SLAVOJ hostí v NE, 1. 10. od 15:30 Želešice.

* FK AGRO VNOROVY – MFK VYŠKOV B 3:1 (0:1)

Vnorovský AJAX sice ještě na začátku druhé půle tekl 0:1, nakonec ale bere tři body za výhru o dva góly! Branky vítězů:

56. Josef Bittner, 77. Nikola Absolon, 87. Jan Hodonský, ŽK: 0:4, 200. AJAX hraje ve ČTVRTEK, 28. 9. na hřišti vedoucího Troubska. Utkání začíná v 15:30 hodin.

* 1FK DRUŽSTEVNÍK NIKOLČICE – FK BANÍK DUBŇANY 3:0 (3:0)

Dubňany porazil sám jediný hráč, a to Miroslav Záblacký, který zaznamenal v první půli hattrick! Výhru domácího družstva sledovalo 110 příznivců, ŽK: 3:2. V devátém kole této soutěže hostí Baníkovci z Dubňan doma v NE, 1. 10. od 15:30 hodin tým z Břeclavska – FK Valtice.

* FK VALTICE – FC VESELÍ nad MORAVOU 0:4 (0:1)

Tým ze třetího největšího města Hodonínska si připsal tři mistrovské body po jasné výhře, i když deset minut před koncem byl průběžný stav jen 0:2 z pohledu poraženého týmu. Čisté konto udržel brankář Radim Kuřina. Branky: 21. Šimon Kosíř, 49. Jakub Kosíř, 80. Robert Nekarda, 88. David Doležel, ŽK: 4:0, 86. VESELANÉ se v SO, 30. 9., představí doma v souboji s Podolím. Začátek duelu je v 15:30.

* TJ VIKTORIA ŽELEŠICE – SK ŠLAPANICE 5:1 (4:1), 80.

KRAJSKÁ 1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 8. KOLO

* FC KYJOV 1919 – FK ŠARDICE 2:1 (2:0)

První porážka Šardic v tomto ročníku, které mají ty nejvyšší cíle. Domácí vedli po poločasu 2:0, porážku zmírnil po obrátce kanonýr Šardic, David Šimánek. Za vítěze mířili do černého Michal Bartoň a Karel Tomek. ŽK: 3:3, 171.

„Dnes jsou doplatili na málo důraznou koncovku. Určitě jsme nebyli horším týmem, ovšem domácí během zápasu čtyřikrát vykopávali míč z brankové čáry. Dvakrát škoda, že z Kyjova nevezeme žádný bod,“ zhodnotil krátce první prohru v této sezoně šardický útočník STANISLAV ČÍŽEK, který si 1. září připomněl své 21. narozeniny.

DALŠÍ VÝSLEDKY:

* FK MILOTICE – FK BANÍK RATÍŠKOVICE B 2:1 (2:1), do 35. minuty padly všechny branky (Jindřich Nedvědický, Zdeněk Bartoň – David Sukup), ŽK: 2:4, 150,

* TJ SOKOL TVRDONICE – FK BLATNICE pod SVATÝM ANTONÍNKEM 5:3 (3:1), g. za hosty: Jan Tománek, Šimon Cícha a vlastní (David Kocák), ŽK: 2:1, 120,

* TJ JISKRA STRÁŽNICE – TJ KOVO ŽDÁNICE 1:2 (1:1), br.: 23. Tomáš Lípa – 38. Patrik Almáš, 61. David Horňák, ŽK: 3:2,

ČK: 63. minuta Vojtěch Kopeček po druhé žluté (ŽD.), 50.

* FK MORAVSKÁ NOVÁ VES – SK SPARTAK SVATOBOŘICE-MISTŘÍN 1:2 (1:2)

Všechny góly padly v prvním poločase: 38. Ladislav Tuček – 3. Jiří Kačer a 25. Pavel Nauš. ŽK: 3:3, 100.

* SK UHŘICE – TJ VELKÉ BÍLOVICE 3:0 (2:0)

Dva borci duel nedohráli za ČK, a to Michal Damborský (71. minuta) a Radek Svoboda (89. minuta) – oba z VB! Skórovali: 40. a 70. Jan Mokrý, 22. Richard Pěnčík, ŽK: 2:5, 120.

* TJ SOKOL VELKÉ NĚMČICE – TJ SOKOL KOSTICE 3:0 (1:0), 80.