SOLIDNÍ NÁVŠTĚVA NA PODLUŽÍ VIDĚLA NAKONEC DEBAKL DOMÁCÍHO TÝMU!

Pondělí Září 25, 2023
1260
Snímek z letošní regionální kopané na jihu Moravy. (Ilustrační foto: Milan Dohnálek)

STARÝ PODDVOROV – Loňský účastník nejnižší krajské soutěže (TJ Starý Poddvorov) se zatím v Okresní lize Hodonínska hledá! Tentokráte borci z Podluží přivítali v neděli odpoledne velmi ambiciozní tým Dambořic, který nakonec domácí boys jasně deklasoval, ale musím se zastavit u pana rozhočího… Nechci sahat nikomu do svědomí, ale mladý arbitr (22 let) Milan Haminger z Brna tento duel určitě nezvládl a svými výroky přispěl k hodně hektické atmosféře. Navíc své emoce přímo na hřišti nezvládli i dva zkušení hráči Starého Poddvorova, David Skočík a Lukáš Kašík, kteří po dvou žlutých kartách vyfasovali ČK!

Do vedení šli domácí po šesti minutách hry, kdy se po úniku Ondřeje Štěpanovského prosadil gólově Ondřej Vacenovský – 1:0. V dalším průběhu hry už ale taktovku hry převzal hostující tým, který hned v první půli měl několik dalších gólovek, ale buď narazili hráči Dambořic na zeď s názvem Vojtěch Ševela (gólman poražených) nebo prokazovali ve finální fázi velkou jalovost.

Zápas se začal fotbalově „ztrácet“ po 29 minutách, kdy šel předčasně do kabiny první domácí hříšník (David Skočík), aby to přešlo v obyčejnou holomajznu po 54 minutě, kdy se pakoval ze zeleného pažitu druhý domácí provinilec (Lukáš Kašík). Při hře 9 proti 11 hráčům byly akcie Starého Poddvorova rázem na nule, takže hosté bez větší námahy zatížili domácí dalšími pěti brankovými příděly!

V průběžné tabulce je nyní Starý Poddvorov na osmém místě (mezi sedmým Kněždubem a posledním, 14., Radějovem je rozdíl pouhých tří bodů!), Dambořice skupinu vedou se ziskem 18 bodů, ale mají o zápas více než druhé Bukovany, které mají taktéž 18 bodíků.

V dalším kole (9.) hraje STARÝ PODDVOROV na Horňácku ve Velké nad Veličkou (NE, 1. října od 15:30 hodin), DAMBOŘICE přivítají doma ve stejný den i čas B tým Dubňan.

OKRESNÍ LIGA HODONÍNSKA – 8. KOLO

* TJ STARÝ PODDVOROV – TJ SOKOL DAMBOŘICE 1:7 (1:2)

Góly: 6. Ondřej Vacenovský – 68. a 88. Ondřej Šebesta, 14. Pavel Svoboda, 45.+2 Tomáš Maleňák, 62. Radim Drmela, 74. Václav Matula, 82. Marek Matula,

žluté karty: David Skočík (22. a 29.), Lukáš Kašík (24. a 54.), Ondřej Štěpanovský, Tomáš Cupal, Filip Musial (všichni SP),

ČERVENÉ KARTY: 29. David Skočík, 54. Lukáš Kašík (oba SP),

řídili: Milan Haminger (Brno) – laici Marek Mokrý (Dambořice) a Jaroslav Majzlík (Nový Poddvorov),

přítomno 230 fanoušků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Soupeř byl o třídu lepší, přesto jsme s ním dokázali hrát vyrovnanou partii téměř třicet minut. Byly tam fauly, které se bohužel pískaly jen na jednu stranu, což naši starší hráči těžko nesli a dva klíčoví borci Skoča a Kaša (Skočík a Kašík – pozn. red.) se nechali zbytečně vyloučit! To by se sice nemělo stávat, ale rozumím tomu tak, že pokud je člověk v emocích, ne vždy se asi tyto dají udržet pod kontrolou. Pak dostali šanci naši dorostenci, kteří měli v nohách předzápasový vítězný duel v krajské 1. třídě, skupina C s Kobylím/Bořeticemi (4:2) a chceme, aby si mužský fotbal pomalu okusili na vlastní kůži. Jinak ať nikdo nečeká, že Starý Poddvorov bude hrát na špici! Odešlo v létě pět fotbalistů, což je cítit a budeme rádi, když budeme hrát do desátého místa tabulky Okresní ligy,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ asistent kouče Starého Poddvorova OLIN ROSYPÁLEK.

„Věděli jsme o dost hektickém prostředí na Podluží, čekali jsme tudíž těžký zápas, i terén byl trošku těžší než jsme očekávali! Dostali jsme brzký gól, který nás trošku znervóznil, ale máme v týmu kvalitu, což se potvrdilo i dnes, kdy jsme zápas dokázali otočit. Trošku mě mrzí nedisciplinovanost zkušených domácích hráčů, kteří oslabili svůj tým a zápas tak dehonestovali tím, že se nechali vyloučit a my jsme více jak půlhodinu hráli proti devíti fotbalistům! Přitom od počátku domácí srdnatě bojovali, pak se z toho postupem času stal jednoznačný zápas a je mi líto domácích kluků, kteří ho museli takto dohrávat,“ hlásil po jasném duelu kouč Dambořic LUKÁŠ BUCHTA.