MLADÍCI Z HODONÍNA PADLI VE FINÁLOVÉM BOJI S KUŘIMÍ!

Pátek Červen 2, 2023
923
Na snímku je poražený finalista ze souboje starších žáků – tým FK Hodonín. (Foto: Jaroslav Kicl)

BŘECLAV – Až do finále se dostal výběr 14ti-letých fotbalových nadějí Hodonína (U14), který vede kouč Lukáš Bajan. V zajímavé bitvě ale hodonínští hráči nestačili na Kuřim, která o výsledku rozhodla v rozmezí konce první a začátku druhé půle (v této kategorii se hraje 2×35 minut), když tato hodonínskou defenzivu pokořila v poslední minutě prvního dějství a po čtyřech odehraných minutách ve druhém poločasu!

Hodonín sice snížil na rozdíl jediného gólu, na další zvrat už ale borci z okresního města Hodonínska neměli sílu a potřebnou a přesnou koncovku v této finálové bitvě.

FINÁLE STARŠÍCH ŽAKŮ – HRÁNO NA HŘIŠTI V BŘECLAVI-POŠTORNÉ

* FC KUŘIM (U15) – FK HODONÍN (U14) 3:2 (2:1)

Branky: 28. Tomáš Zachrdla, 35. Lukáš Kočí, 39. Tomáš Surka – 35. Štěpán Jančík, 59. Adam Zugar,

žluté karty: Ondřej Veselý, Michal Litera – Antonín Burian, Samuel Surman, Tobias Jankovič,

řídili: Jan Smutný – Adam Bodeček a Dárius Brezáni,

88 diváků.

„Byl to kvalitní finálový zápas dvou týmů, které se snažili hrát především FOTBAL! Vítězové měli lepší vstup do utkání, nám dělali problémy rychlí a ofenzivní hráči z Kuřimi. I proto jsme dostali první gól, ale po něm jsme dobře zareagovali a pohotovou ranou z hranice velkého vápna z kopačky Štěpána Jančíka jsme srovnali na 1:1. Bohužel v poslední minutě první půle po naší hrubé individuální chybě jsme inkasovali druhou branku a krátce po zahájení druhého poločasu nám Kuřim přidala ještě třetí gól, což nám hodně zkomplikovalo situaci v samotném zápase. Jsem rád, že chlapci nesložili zbraně, bojovali a Adamem Zugarem dali kontaktní branku. Závěrečné minuty finálové bitvy byly velmi hektické, my jsme si vytvořili tlak, ale chybělo gólové zakončení. Chválím organizátory tohoto klání – JmKFS Brno a klub MSK Břeclav, který dal k dispozici sportovní areál na Lesní ulici v Břeclavi-Poštorné,“ vrátil se k utkání trenér Hodonína LUKÁŠ BAJAN.