Sport

NAKONEC SE RADOVALA „MODRÁ“ KUŘIM, I KDYŽ DESET MINUT PŘED KONCEM JEŠTĚ PROHRÁVALA 0:1!

Čtvrtek Červen 1, 2023
1241
Na snímku našeho fotoreportéra Jaroslava Kicla z Poštorné je vítězný tým mužů z letošního finále v krajském poháru fotbalistů – FC Kuřim.

BŘECLAV – Ideální středeční počasí pro fotbal přímo stvořené, vstup ZDARMA, přesto si našlo cestu na fotbalový stadion nyní divizního týmu MSK Břeclav ve čtvrti Poštorná, na kterém si ještě dobře vybavuji památné bitvy Tatranu Poštorná ve druhé lize, jen 320 fanoušků. Znovu se tak potvrdilo, že po zániku Tatranu už o fotbal v okresním městě na řece Dyji není takový zájem, jak by si asi funkcionáři divizní Břeclavi představovali!

Finále krajského poháru mužů tak bylo obdobné jak v loňském roce s tím, že letos se z poháru pro vítěze radovali borci z Kuřimi, loni tu radost měli v popisu práce hráči Rousínova. Celý průběh zápasu komentoval zkušený spíkr ČT, Brňan Ondřej Tomek, kterého ale bohužel doprovázely často problémy v technice zvuku, který zrovna nebyl ideální!

V modrých dresech nezačala Kuřim zrovna nejlépe, když po hodině hry se po rohu prosadil rousínovský Lukáš Obruča, jenž hlavou poslal celek Rousínova (ten nastoupil v zelených dresech) do vedení 1:0. V 80. minutě ztratil míč ještě na své polovině Petr Líznar, střídající Abulai Dabó našel Petra Musila a ten předložil precizní míč pro spoluhráče Ivo Kostrůnka, který přesně zacílil – 1:1. To byl pro „hosty“ z Rousínova velký šok (v Zápisu o utkání byli oficiálně totiž uvedeni jako hosté), který ještě znásobilo definitivní K.O. z 90.+1 minuty, kdy se brankově prosadil Petr Svoboda – 2:1. Sice jsme si přáli penaltový rozstřel (ten byl v loňském finále po výsledku 1:1), ale „domácí“ Kuřim byla evidentně proti.

Vítěz krajského poháru (FC KUŘIM) dostal finanční částku 20 000 Kč, pohár pro vítěze, jistotu účasti v předkole MOL CUPU pro další ročník a taktéž si zahraje Super-pohár s vítězem Bratislavského futbalového zväzu, což je tradice mezi fotbalisty jihu Moravy a Bratislavy. Poražený z tohoto finále se těší z poháru pro druhý tým a finanční částky 10 000 Kč.

Mezi přítomnými diváky se objevil i hejtman JM Kraje Jan Grolich, nechyběl ani předseda fotbalu na jižní Moravě (Vladimír Kristýn) a nebo šéf fotbalu při OFS Hodonín Antonín Kordula. Zápas si nemohl nechat uniknout ani sekretář pro Moravu se sídlem v Olomouci Radek Šindelář a též pracovně i sekretář pro JM Kraj Josef Dvořáček. Očekávala se i účast bývalého prezidenta poštorenského Tatranu Rudolfa Baránka (v květnu si připomněl své 73. narozeniny), ale ve středu dopoledne zavolal do Břeclavi, že se omlouvá, ale necítí se dobře na takovou cestu (nyní žije v Praze) a tudíž nepřijede!

Funkcionáři z klubu MSK Břeclav využili toto zajímavé klání, aby ocenili několik svých bývalých hráčů či funkconářů, ale mezi nimi nechyběl ani náš fotoreportér Jaroslav Kicl z Poštorné, který dostal pamětní plaketu za dlouholetou precizní práci pro reklamu sportu na celém Břeclavsku!

Na hlavní tribuně jsem dal řeč se sportovním manažerem klubu TJ Sokol Lanžhot Jiřím Bartošem, který řekl: „My jsme v divizi D spokojeni (momentálně je Lanžhot na 4. pozici – pozn. webu). Jsme rádi, že místní radnice je fotbalu nakloněná. Jinak ambice na vyšší soutěž (v padesátých letech minulého století se v Lanžhotě hrála dokonce 2. liga!) momentálně nemáme, neboť dobře víme, že bez movitého sponzora se dnes fotbal na vyšší úrovni hrát nedá! Takže pokud si toto přečtě nějaký fanda fotbalu, který neví co s penězi, ať se klidně ozve k nám do Lanžhotu, budeme jenom rádi a věřím, že to bychom brzy kopali třetí ligu!“

FINÁLE KRAJSKÉHO POHÁRU – STADION MSK BŘECLAV, LESNÍ ULICE, BŘECLAV-POŠTORNÁ

* FC KUŘIM – TJ TATRAN ROUSÍNOV 2:1 (0:0)

Góly: 80. Ivo Kostrůnek, 90.+1 Petr Svoboda – 58. Lukáš Obruča,

žlutá karta: Josef Obůrka (KUŘ.),

řídili: Štěpán Burgr – Dárius Brezáni a Adam Bodeček,

320 diváků,

utkání se hrálo 31. května 2023.

ŘEKLI PO ZÁPASE

„Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě! V první půli jsme trochu pomalu hráli s míčem, i když jeho držení bylo v náš prospěch cca 70 na 30. Na to se ale fotbal nevyhrává. Navíc jsme dostali branku po rohu, potom jsme ale překupili řady a hráli už na riziko. Srovnali jsme, navíc v poslední minutě jsme vstřelili i vítězný gól, takže jsme rádi, že jsme soupeři oplatili porážku z loňského krajského finále. A jak naložíme s částkou 20 tisíc korun? Máme ještě šanci postoupit ze druhého místa do divize, takže to budeme řešit až po tomto finále. Věřím, že to bude nakonec velký,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ spokojený lodivod Kuřimi SVATOPLUK HABANEC.

„První půle byla opatrná z obou stran, oba týmy se vzájemně bály cokoliv udělat a vymyslet. Ve druhém poločase jsme šli po standardní situaci do vedení, pak nás ale zaskočilo zranění stopera Martina Kříže. Už nám to vzadu tolik nefungovalo! Mrzí mě to, u nás je to zklamání, ale jsem na kluky pyšný, že jsme to dotáhli až do finále. Věřil jsem, že budou rozhodovat až penalty, ale to bohužel nevyšlo. Soupeři gratuluji, má velmi dobrou sezonu. A co uděláme s penězi od JmKFS Brno? Buď to bude pro samotný klub nebo pouvažujeme nad nějakou naší přípravou. Zatím jsme to ale v podstatě neřešili,“ podíval se za devadesáti minutami krajského finále kouč Rousínova MILAN BOUŠEK.

(red.)

Štítky:

sport