Sport

Místo dárečku šéfovi klubu Jiřímu „Jurovi“ Štěrbovi ke 62. narozeninám v podobě výhry si Tango nečekaně zapsalo první prohru v této FUTSALOVÉ sezoně!

Pondělí Leden 15, 2024
649
Na snímku jsou druholigoví futsalisté z klubu FC TANGO Hodonín. (Foto: archiv klubu FC TANGO Hodonín)

HODONÍN – Muselo to jednou přijít a o druhém lednovém pátku tak bohužel Padla kosa na kámen! Mluvím o futsalistech TANGA Hodonín, kteří prostě nezvládli domácí šlágr 11. kola, ve kterém v hale TEZA Hodonín hostili ex-ligistu ze šestého největšího města Pardubického kraje (Vysokého Mýta), kde žije 12 333 obyvatel.

Zápas silně ovlivnila první pětiminutovka, ve které se dostali Východočeši do dvougólového trháku. Z tohoto šoku se již TANGO nedokázalo ve zbytku souboje výrazně otřepat a i když hrálo v dalších časových úsecích mače hodně často svoji obávanou hru bez gólmana, tato na hosty bohužel nestačila a v podstatě ani neplatila. Při ni citelně postrádali domácí zraněné Romana Sopůška a Filipa Vandu, navíc pro zdravotní trable chyběl i Tomáš Varmuža. TANGO si při hře bez gólmana jen těžko vytvářelo zajímavé střelecké příležitosti, jejich hru měla perfektně přečtenou výborně pracující hostující obrana na čele s gólmanem Liborem Gerčákem (ročník narození 1975!), který pokud se kulatý nesmysl přece jen zatoulal až do jeho blízkosti, byl vždy přesně tam, kde měl být! To byla neskutečná opora vítězů z východních Čech, kteří tak hodonínskému týmu připravili první porážku v tomto ročníku!

TANGO se za celých 40 minut v podstatě vůbec nedostalo do své hry, v jejich činnosti chyběl větší drajv, rychlost při řešení situací v předbrankovém prostoru houževnatého protivníka a větší touha se poprat o balon v souboji jeden na jednoho. Domácím borcům jakoby odešla střelecká forma a herní pohoda, takže nakonec solidně zaplněná hala byla po hře a především konečném výsledku hodně zklamaná.

Den před utkáním si připomněl šéf TANGA, Jiří „JURA“ Štěrba své 62. narozeniny, ale na dárek v podobě tří druholigových bodů čekal bohužel v pátek večer marně!

SESTAVA TÝMU FC TANGO HODONÍN:

Matěj Kůřil (Milan Nedvědík) – Nikola Absolon, Tomáš Janulík, Pavel Krajča, Tomáš Ťok, Tomáš Buršík, Vojtěch Čech, Krištof Krchňavý (nový hráč z Borského Mikuláše – 22 let), David Beneš, František Lamáček.

V dalším kole má TANGO volný los, do druholigových bojů vstoupí až ve třináctém kole, kdy se představí na palubovce ostravského Baníku. Na severu Moravy se hraje v pátek 26. ledna 2024 od 20 hodin.

2. FUTSALOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 11. KOLO

* FC TANGO HODONÍN – 1. FC NEJZBACH VYSOKÉ MÝTO 2:5 (1:2)

Góly a přihrávky: 15. František Lamáček (Čech), 40. Vojtěch Čech (Beneš) – 3. vlastní (gólman Matěj Kůřil), 5. Vítězslav Hrubý (Kubát), 28. Jaroslav Kubát (Jiráský), 35. Libor Gerčák, 38. Jaroslav Kubát (Jiráský),

žlutá karta: Vítězslav Hrubý (VM),

rozhodovali: Jan Zapletal a Michal Gasnárek,

delegátem zápasu byl Ondřej Šišma,

250 hodně zklamaných fans domácího TANGA!

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Věděli jsme, že k nám přijede téměř ligový tým, kde jsou borci s velkými zkušenostmi, kteří mají za sebou i starty v naší reprezentaci. Vysoké Mýto má svoji kvalitu, silové hráče, myslím podle jejich konstrukce těla, a takového ani jednoho my bohužel nemáme. Takže tento silový futsal nám nesedí, navíc v brance je velezkušený Gerčák, který to prostě umí zavřít. Myslím si, že dnes rozhodly dva rychlé góly v naší brance, které nás hodně dostaly dolů. V kabině jsem klukům poděkoval a řekl, aby dali rychle hlavu nahoru, nic se neděje, samozřejmě, že v klubu nás to mrzí a jsme z toho smutní, ale je třeba si uvědomit, že to je jenom SPORT,“ prohlásil kouč TANGA STEFANOS CHADZIDIS.

„Jeli jsme sem na TANGO v takové slepené sestavě, ale dlouho jsme se na to připravovali. Věděli jsme, kde je jejich síla, nabírali jsme si Ťoka, což je jejich rozdílový hráč a dobře jsme se připravili na jejich hru power-play, kterou hráli skoro celý zápas. Dobře jsme to zavírali, z čehož jsme v souboji s Hodonínem dostali doma branky, věděli jsme, jak to hrají a od nás to byl velice takticky odvedený výkon! Nemysleli jsme si, že to bude nakonec tak jednoznačné, sami jsme čekali vyrovnaný zápas. Dnes vyhrál líp takticky připravený tým, práci jsme tady odvedli na jedničku a kluci přesně věděli, co dělat. Moc nám pomohli dva rychlé góly, nemuseli jsme to pak tlačit,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ velmi spokojený hráč Vysokého Mýta MICHAL JIRÁSKÝ.

(red.)

Štítky:

sport