KRAJSKÉ DERBY NA ZÁHORÍ SKONČILO NAKONEC BEZ BRANEK!

Úterý Srpen 29, 2023
691
Na snímku momentka z ligového zápasu Skalice (světle zelené dresy) a Trnavy. (Foto: zdroj – MFK Skalica)

SKALICA – Podruhé v této sezoně byl skalický Letňák vyprodaný, neboť v neděli večer přijel na Záhorí tým Trnavy, a ten vždy spolu s bratislavským Slovanem dokáže vyprodat fotbalový stánek ve Skalici!

Hostující kouč Michal Gašparík šetřil před čtvrteční odvetou o Evropskou Konferenční ligu s týmem Dnipro-1 na hřišti v Košicích (hraje se od 20 hodin – první utkání skončilo v Trnavě 1:1) několik hráčů, mezi jinými i útočníka Erika Daniela (31), který se narodil v Hodoníně.

Bylo to jinak bojovné derby utkání, kterému ale citelně chyběly góly. Již v 15. minutě se dostal do dobré příležitosti domácí Yann Michael Yao, ale z osmi metrů napálil balon do míst, kde stál gólman Trnavy Dominik Takáč.

Po přestávce v 51. minutě po centru zleva pálil hostující Philip Elayo Azango jen těsně vedle pravé tyče do autu, nejvíce vzruchu ale přinesla třetí minuta nastavení druhé půle, kdy úprk domácího Alexe Sobczyka skončil nakonec zásluhou hostujícího gólmana v rohu, který viděla celá hlavní tribuna, jen asistent číslo jedna a hlavní arbitr ale viděli situaci jinak, takže roh se nakonec nekopal!

POZVÁNKA:

I v dalším kole hrají ZÁHORÁCI znovu před svými věrnými fanoušky. V sobotu 2. září hostí SKALICA doma Michalovce, zápas začíná v 18 hodin!

NIKÉ LIGA – 5. KOLO

* MFK SKALICA – FC SPARTAK TRNAVA 0:0

žluté karty: Martin Nagy, Jakub Kousal – Philip Elayo Azango, Roman Procházka, mimo hřiště Filip Bainovič,

řídili: Michal Smolák – Dušan Štofik a Jakub Košecký,

sledovalo 3 000 diváků (VYPRODÁNO!).

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Trnava byla fotbalovější po celý zápas. My jsme dnes vše podřídili tomu, abychom bodovali a to se nakonec i povedlo. Pro nás je to povzbuzením do dalších ligových zápasů této sezony,“ hlásil na pozápasové tiskovce kouč Skalice PAVOL MAJERNÍK.

„My jsme tu chtěli samozřejmě zvítězit. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, místy velký tlak, ale bylo tam příliš mnoho nepřesností. Dnes jsem měl pocit, že by tam ten jeden gól snad nikdo ani nedal. Jsem rád, že se nikdo nezranil a teď už se soustředíme na čtvrteční zápas o Konferenční ligu,“ řekl trnavský lodivod MICHAL GAŠPARÍK.

„Chtěli jsme tady vyhrát, takže za jeden bod zklamání,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ MARTIN ŠKRTEL, bývalý obránce Liverpoolu, který loni pro zdravotní problémy ukončil profi-kariéru v trnavském Spartaku.