NAFTAŘI VEZOU CENNÝ BOD Z OTROKOVIC!

Úterý Srpen 29, 2023
820
Hodonínští fotbalisté (červené dresy) vezou bod z hřiště vedoucího Zlínska po bezbrankové remíze. (Foto: Pavel Netušil)

OTROKOVICE – Třetiligoví fotbalisté Hodonína se nadále vezou na pohodové vlně – znovu bodovali, aniž by inkasovali, takže ve čtyřech zápasech obdrželi pouze jedinou branku, a to hned v prvním klání nové sezony na hřišti loňského druholigisty z Třince po výsledku 1:1 a mají tak zajímavé skóre 3:1.

V Otrokovicích se jim postavil do cesty vedoucí celek tabulky – FC Zlínsko, a hned po šesti minutách mohli jít hosté do vedení: to po zpětné přihrávce Filipa Tomoviče trefil hodonínský kanonýr Martin Holek jen dobře bránícího stopera Illija Ilice, od kterého balon putoval na roh. Po něm se dostal do zakončení hostující Yehor Glushach, ale jeho pokus mířil pouze do pravé tyče branky, kterou hájil Marek Kalina. Pak se fotbal vytratil, když přítomné fandy zaujal až průnik ze 35. minuty domácího Denise Dziuby, po kterém spolehlivý gólman Marcus Adamec míč uklidil na roh. V závěru první půle měli možnost posunout stávající skóre hosté, ale trestný kop z kopačky Glushacha skončil nad domácí brankou.

Po přestávce to už byl hlavně boj o střed hřiště s cílem nevyrobit nějakou minelu, protože se dalo tušit, že může nakonec rozhodnout jediná branka. K ní měli blízko domácí po 77 minutách, kdy po trestném kopu posunul míč hlavou na vlastní branku obránce Adam Dunda, ale naštěstí pro hosty včas na tuto zapeklitou situaci zareagoval gólman Adamec, který balon vytlačil alespoň na pravou tyč, od které se tento odrazil do bezpečí!

Nakonec se v Otrokovicích na hřišti bývalé Viktorie se zázemím, které ani zdaleka neodpovídá parametrům pro naši třetí nejvyšší soutěž, konala bezgólová plichta, se kterou byli zřejmě oba týmy spokojené.

MSFL (3. LIGA) – 4. KOLO

* FC ZLÍNSKO – FK HODONÍN 0:0

Žluté karty: Petr Mirvald, Oleksandr Pernatskyi, Martin Krakovčík – Martin Holek, Martin Nečas, Milan Kadlec,

SESTAVA HODONÍNA:

Marcus Adamec – Milan Kadlec, Ondřej Sukup, Adam Dunda, Martin Nečas – Yehor Glushach – Filip Tomovič (72. Tibor Jáger), Petr Bohun, Tomáš Langer (84. Václav Rajsigl), Erik Puchel (69. Ruslan Roziev) – Martin Holek.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Samozřejmě jsem rád, že jsme neprohráli a zase nedostali gól, což je rozhodně plus, jsem ale zklamaný z toho, že jsme doma dva body ztratili. Hodonín byl vzadu dobře organizovaný, je vidět, že za trenéra má bývalého brankáře. Hosté k nám přijeli s defenzivní taktikou, bylo vidět, že jim bude stačit i bod, který nakonec vyválčili. My jsme doma ale chtěli vyhrát, k výhře jsme byli blíž než soupeř. Ve druhém poločase se hrálo víceméně na jednu bránu, žádnou stoprocentní šanci jsme ale neměli, byli tam spíše nějaké pološance. Bohužel nám to tam dnes nespadlo, vpředu nám něco chybělo,“ hlásil domácí lodivod DAVID ROJKA.

„Každý bod zvenku potěí, za mě je remíza asi spravedlivá. My jsme dobře věděli, že nás čeká kvalitní soupeř, a že to bude emotivní a důrazné utkání. Před kluky smekám, jak to vzadu zvládli. V první půli jsme byli směrem dopředu odvážnější, po změně stran jsme se spíše soustředili na obranu, když vpředu nám chyběla větší aktivita a kreativita, řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Hodonína PAVOL ŠVANTNER.