Sport

HOLKY Z TÝMU FC TANGO HODONÍN KONEČNĚ HERNĚ I STŘELECKY V TOMTO LIGOVÉM FUTSALOVÉM ROČNÍKU ZABRALY!

Úterý Únor 6, 2024
704
Na snímku je ligový futsalový tým žen z klubu FC TANGO Hodonín. (Foto: archiv klubu FC TANGO Hodonín)

HODONÍN – Až do osmého ligového kola si musel fanoušek hodonínských futsalistek počkat, aby konečně v této sezoně viděl na straně hráček TANGA herní a střelecké zlepšení. A bylo dobré, že se tak stalo v hale TEZA Hodonín o první únorové sobotě. TANGO sehrálo během odpolední soboty tři zápasy a ve všech příjemně překvapilo. Navíc se holky „probudily“ i střelecky, když v předchozích 11 duelech skóroval Hodonín třináctkrát, ale teď ve třech utkáních se trefily hodonínské futsalistky do sítě svých soupeřek hned pětkrát!

Nyní je TANGO na osmé pozici s bilancí 3-2-9 při skóre 18:40 a za zisk 11 bodů.  Devátý je ostravský Baník (má 5 bodů) a poslední příčku zaujímá tým Techniky Praha, který získal zatím pouhé tři body.

V dalším kole čeká na TANGO v Plzni v neděli 11. února od 10:50 hodin druhý celek ligové tabulky, FC Praha a náročný výlet na západ Čech zakončí Jihomoravanky týž den odpoledne od 13 hodin, kdy si to naše holky rozdají s momentálním lídrem ligové tabulky, domácím celkem SK Interobal Plzeň. TANGO nemá co ztratit, na palubovce Západočešek může tudíž jen získat a s tímto je třeba i do krajského města západních Čech odcestovat.

Současně s turnajem v Hodoníně se hrálo i na palubovce v Ostravě-Vítkovicích. Výsledky z Vítkovic hledejte na konci tohoto materiálu!

ZÁPASY TÝMU FC TANGO HODONÍN:

1. UTKÁNÍ

* FC TANGO HODONÍN – NÁSTĚNKY BRNO 1:3 (0:1)

Góly a přihrávky: 10. Julie Novotná (Kubicová) – 29. Zuzana Otrubová (Odehnalová), 34. Eliška Jůzlová, 40. Jana Soušková (Špičková),

ŽK: Michaela Novotná (BRNO),

řídili: Radim Čep a Lukáš Jurča,

delegát: Lubomír Rek,

60 diváků.

TANGO hned v prvním vystoupení předvedlo velmi dobrý výkon, je jen škoda, že z toho množství gólových příležitostí si jen jeden balon našel cestu do branky, kterou strážila výborná Gabriela Špičková. I po pauze měly domácí hráčky zajímavé možnosti na povýšení svého jednobrankového náskoku, ale stejně jako jejich mužští kolegové ve druhé lize, se hodně trápily v koncovce. Nakonec si tři ligové body připsaly do tabulky futsalistky z krajského města, ale domácí tým si minimálně alespoň bod za výkon, který předvedl, zasloužil!

„V prvním poločase jsme byli stoprocentně lepším týmem, proto je velká škoda, že jsme nepřidali další branky. Po přestávce jsme dostali trochu nešťastnou branku, to nás trochu rozhodilo. Přesto jsme mohli utkání ještě zdramatizovat. V závěru jsme hráli bez gólmanky, ale soupeř se prosadil do prázdné brány. Myslím si, že tato porážka byla pro nás nezasloužená,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ kouč žen TANGA Hodonín MICHAL BROVJÁK.

2. UTKÁNÍ

* FC TANGO HODONÍN – DFK BOHEMIANS PRAHA 1905 3:0 (2:0)

Branky a nahrávky: 4. Klára Horáčková, 5. vlastní Patricie Maulová po střele domácí Zdenky Hladké, 22. Sabina Pavková,

bez ŽK,

rozhodovali: Martin Štipčák a Radim Čep,

delegát: Lubomír Rek,

60 fanoušků.

Vítězky od prvního písknutí sudích byly jasnými favoritkami a po utkání jsme se mezi funkcionáři hodonínského TANGA vzácně shodli v tom, že výhra rozdílem třech branek byla za daného stavu pro tým Bohemians z kategorie hodně milosrdných! Výborný kolektivní výkon, s velkou chutí jak na straně defenzivy, tak i směrem dopředu a snaha neustále zaměstnávat branku protivníka, tak to byly hlavní aspekty hry TANGA, které si v tomto duelu s chutí zastřílelo.

„Tak v tomto souboji nám to konečně už vyšlo i střelecky! Oproti Bohemce jsme byli daleko tvrdší na míči, dali jsme tři góly, ale ani tento výsledek neodpovídá zdaleka reálu na hodonínské palubovce. Na druhou stranu je dobré, že jsme se dokázali konečně i brankově prosadit, což se zrovna v předchozích duelech nestávalo,“ zhodnotil mač spokojený trenér TANGA Hodonín MICHAL BROVJÁK.

3. UTKÁNÍ

* FC TANGO HODONÍN – AC GAMASPOL JESENÍK 1:2 (0:1)

Branky a přihrávky: 29. Tereza Kubicová – 8. Viktorie Chromková (Plháková), 34. Nikola Knilová (Švardalová),

žluté karty: Klára Horáčková – Jana Švardalová,

rozhodovali: Radim Čep a Lukáš Jurča,

delegát: Lubomír Rek,

60 fanoušků ženského futsalu.

Ve druhé půli vystupňovaly domácí hráčky tlak, ale nebylo jim souzeno, kromě přesné trefy ze sálovky současné reprezentantky Česka Terezy Kubicové, přidat další branky. Druhá půle se hrála v podstatě na jednu branku, kterou i za cenu velkého štěstí uhájila Eliška Vitulová, a jak to v takových zápasech chodí, přišel následně krutý trest. Tým ze severu Moravy se dostal ve 34. minutě vlastně do první vážnější situace ve druhé dvacetimunotovce před domácí svatyni, kde přesně zamířila Nikola Knilová, proti jejíž střele neměla jinak výborně chytající Silvie Aujeská žádný nárok. Bylo to příliš kruté pro TANGO, ale i takové okamžiky umí bohužel sport připravit. Holky z Hodonína ale i v tomto zápase ukázaly svoji kvalitu, tentokráte jim ale nebylo přáno střelecky. Pokud se jim podaří na koncovce ve zbytku sezony ještě zapracovat, dá se očekávat, že na konto hodonínského TANGA přibudou další ligové body a góly v síti soupeřek!

„I v tomto utkání jsme sahali minimálně po bodu, který nám utekl mezi prsty. Holky bojovaly, nechaly na palubovce vše, ale sportovní štěstí se k nám jakoby otočilo zády. Ve druhé části jsme po vyrovnávacím gólu vystupňovali tlak, ale bohužel branku jsme i přes dobré šance nedokázali už dát. Dnešní vystoupení našeho družstva hodnotím celkově pozitivně, určitě to byl zatím náš nejlepší výkon v této futsalové sezoně. Chválit nikoho nebudu, protože za mě to byl hlavně kolektivní a bojovný výkon, takže jedince bych určitě nevyzvedával,“ řekl i přes dvě porážky spokojený kouč TANGA MICHAL BROVJÁK.

SESTAVA TÝMU FC TANGO HODONÍN:

Aujeská Silvie – Julie Novotná, Zdenka Hladká, Sabina Pavková, Tereza Kubicová, Hana Svobodová (8. února si připomene 27. narozeniny – k tomuto výročí ji za celý klub FC TANGO Hodonín přeji všechno nejlepší, především ale hodně zdraví, životní pohody a radosti z milovaného futsalu!), Kateřina Ivičičová, Ivona Aujeská, Klára Horáčková, Pavlína Horáková, trenér Michal Brovják.

Další sobotní výsledky z hodonínské haly TEZA:

* Nástěnky Brno – AC Gamaspol Jeseník 0:0, Nástěnky Brno – DFK Bohemians Praha 1905 0:2 (0:0).

Výsledky z vítkovické sportovní haly – hráno taktéž v sobotu 3. února:

* Tequilky SK Viktoria Chlebičov – FC Praha 1:4 (1:2), FC Baník Ostrava – SK Interobal Plzeň 0:3 (0:1), FC Baník Ostrava – FC Praha 0:4 (0:2), Tequilky SK Viktoria Chlebičov – SK Interobal Plzeň 2:2 (0:1).

(red.)

Štítky:

sport