Sport

TANGO SICE BRALO DOMA VŠECHNY BODY, ALE ZNOVU TO BYLA ZE STRANY VÍTĚZŮ JEDNA TĚŽKÁ ŠICHTA!

Úterý Únor 6, 2024
711
Futsalový celek mužů 2. ligy – FC TANGO Hodonín. (Foto: archiv klubu FC TANGO Hodonín)

HODONÍN – TANGO potřebovalo v sobotu večer doma naplno bodovat, když navíc již domácí výsledek z pátku, ve kterém pronásledovatel týmu z jihu Moravy, Východočeši z Vysokého Mýta, zvládli v domácím prostředí svůj duel s Vyškovem (6:5).

Rezerva ligového Helasu se představila na hodonínské palubovce v tom nejlepším světle, i když hosté prohrávali postupně 0:2 a 1:3. Brněnští mladíci hráli otevřenou partii, v osobních soubojích jim nechyběl patřičný důraz a opět se potvrdilo, že každý soupeř se dokáže na TANGO neskutečně vytáhnout! Týmy tady na jihu Moravy nehrají na 100, ale troufám si odhadnout, že to je často i kolem 120%! O to hůře se pak domácí chasníci prosazují, a když k tomu přidám, jaké tutovky dokáže TANGO v zápasech neskutečně pospalovat, často o konečném výsledku rozhodují pak až závěrečné minuty druholigových špílů. A toto je samozřejmě ke škodě samotného TANGA, které místo aby si v průběhu duelu udělalo uklidňující náskok (šance k tomu hodonínští futsalisté mají v podstatě v každém zápase!), tak svoji nerozhodností před soupeřovou svatyní a slabší finální koncovkou si hodněkrát zadělává TANGO na zbytečné a hodně nervní koncovky těchto mačů!

Pokud hodonínští borci vylepší svoji herní efektivitu v předbrankovém prostoru protivníků, tak jsem přesvědčený, že úroveň současné druhé ligy budou postupně převyšovat a tato soutěž bude pro ně již v podstatě nedostačující. Je to ale vše o hlavách hráčů jak přímo na palubovce, tak i na lavičce. Kolektiv v TANGU je dobrý, sportovně životaschopný, kluci drží pohromadě a což je důležité, současné vedení klubu v okresním městě na řece Moravě dělá pro své boys maximum!

Do konce sezony zbývá sehrát ještě čtyři zápasy: vedoucí TANGO, stejně jako druhé Vysoké Mýto mají po 26 bodech, ale ve zbytku této sezony mají teoreticky lepší los Východočeši, kteří hrají jen jednou venku (v Jeseníku v 15. kole, a to v pátek 9. února od 20 hodin), jinak se Vysoké Mýto představí třikrát doma, a to postupně s Havlíčkovým Brodem, brněnským ATRAPSEM a v posledním (18.) kole hostí nejbližšího zeměpisného souseda, mužstvo z Hlinska.

TANGO jede v sobotu 10. února do Vyškova (výkop v 19 hodin), doma hostí Jeseník (SO, 17. února od 20:30), cestuje do Havlíčkova Brodu (SO, 24. února od 19) a ročník 2023-2024 zakončí domácím duelem s ATRAPSEM Brno, který se bude hrát v hale TEZA Hodonín v PÁ, 1. března od 20!

2. FUTSALOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 14. KOLO

* FC TANGO HODONÍN – HELAS BRNO B 6:4 (4:3)

Branky a přihrávky: 2. Pavel Krajča (Tomáš Ťok), 6. Tomáš Ťok (Krajča), 11. Tomáš Janulík (Čech), 16. Vojtěch Čech (Buršík), 37. Pavel Krajča (Janulík), 38. z 10m kopu Tomáš Ťok po 6 faulu Helasu ve druhé půli – 9. Radomír Janderka, 14. Patrik Lidmila (Raus), 19. Patrik Lidmila (Janderka), 37. Patrik Lidmila,

žluté karty: Tomáš Janulík – Petr Táborský, Denis Galia, Adam Hanák,

řídili: Radim Čep a Lukáš Jurča,

delegát na utkání: Lubomír Rek,

sledovalo 120 diváků.

SESTAVA FC TANGO HODONÍN:

Matěj Kůřil (Milan Nedvědík) – Filip Vanda, Tomáš Janulík, Pavel Krajča, Tomáš Ťok (2. února si náš velký player připomenul své 29. narozeniny, ke kterým mu hráči a vedení klubu TANGO Hodonín přejí vše NEJ, hlavně ale hodně zdraví, osobní pohody a ještě moře gólů v dresu hodonínského týmu!), Tomáš Buršík, Vojtěch Čech, Krištof Krchňavý, David Beneš, František Lamáček.

„Na Helasu jsme loni v listopadu vyhráli 9:1, ale věděl jsem, že dnes nás bude čekat úplně jiný zápas. Hosté mají v kádru mladé a dynamické hráče, a se všemi týmy ve skupině hrají nyní vyrovnané partie. Ale shrnu to takto: když v prvních pěti minutách nedáme pět tutovek, jdeme často bez gólového efektu do přečíslení 3 na 1, 2 na 1 nebo 2 na 0, což se tak děje v podstatě v každém zápase, tak potom se neskutečně začneme trápit a přiznám se, že nevím, co s tím mám udělat! Alfa a omega je velké množství šancí, které si v utkáních vypracujeme, ale neumíme je vždy gólově zakončit. Navíc dostáváme často laciné branky z dálky, ale dnes nás gólman Maťa (Matěj Kůřil) podržel. Skvěle nám vyšla power-play za stavu 4:4, kdy jsme hned skórovali a tím se uklidnili. Zaslouženou výhru potvrdil jistě proměněným 10 metrovým kopem Tomáš Ťok. Dnes jsem šťastný za tři body, u kluků jsem viděl bojovnost a velkou vůli po vítězství,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ lodivod TANGA STEFANOS CHADZIDIS.

„Bylo to vyrovnané utkání, čekal jsem, že TANGO bude na míči mnohem silnější. Ke konci jsme zbytečně inkasovali při hře domácích bez brankáře (za stavu 4:4), mohli jsme to lépe ubránit. Jinak naši mladí kluci odvedli tady dobrý výkon, škoda, že jsme v Hodoníně nebodovali,“ řekl k souboji hostující kormidelník ROMAN PYROCHTA.

(red.

Štítky:

sport