Sport

HODONÍNSKÉ TANGO POSTUPUJE!

Středa Květen 31, 2023
966
Na snímku je šéf hodonínského TANGA – Jiří „JURA“ Štěrba. (Foto: archiv klubu FC TANGO Hodonín)

VYŠKOV – V pondělí večer ve vyškovské Sportovní hale na Purkyňově ulici se uskutečnilo semifinále krajského poháru ve futsalu, kam se dostal kromě Žabinských Vlků (ŽV) z Brna i domácí celek, SK Amor Kloboučky Vyškov, dále tým z nižší soutěže (Čížovky Boskovice) a hodonínské TANGO, které nakonec po dobrých výkonech postupuje dofinále, kde na něj čeká ligista z krajského města – Helas Brno!

V prvním utkání FC TANGO HODONÍN si poradilo s domácím celkem poměrně hladce 5:0, když poločas byl 1:0. Všechna utkání se hrála 2×25 minut hrubého času a druholigista z Hodonína potvrdil, že když se sejde v optimálním složení, což byl případ i dvou zápasů právě ve Vyškově, může se měřit po sportovní a herní stránce v podstatě s každým mužstvem v Česku.

Góly a nahrávky týmu FC TANGO HODONÍN:

25. Roman Sopůšek, 29. David Šebesta (Tomáš Buršík), 30. Tomáš Buršík (David Šebesta), 33. František Lamáček (David Beneš), 40. František Lamáček (Filip Vanda).

Překvapení se konalo ve druhém semifinálovém duelu, kde vysoce favorizovaní ŽV Brno nezvládli mač s Čížovkami Boskovice, kterým podlehli na pokutové kopy 5:6, když po padesáti minutách byl nerozhodný stav 1:1!

Ve druhém utkání TANGO excelovalo, když zejména ve druhé půli mělo zápas s Boskovicemi plně pod svou kontrolou. Nakonec se borci z okresního města od řeky Moravy těšili z jasné výhry 9:1, když poločas byl 3:1. Přitom vedli 1:0 Boskovice, když gól dali při hře Hodonína bez brankáře: jinak v tomto souboji nastoupil do branky TANGA Milan Nedvědík a byl stejně jako v prvním souboji mladičký gólman Matěj Kůřil oporou vítězného celku. Ten teď čeká souboj proti ligistovi z brněnského Helasu, který by se měl podle našich informací uskutečnit v první polovině srpna 2023 (zřejmě některé pondělí navečer) v hodonínské hale TEZA!

Branky a nahrávky HODONÍNA v souboji s Boskovicemi:

7. Roman Sopůšek (Tomáš Varmuža), 16. Tomáš Buršík (Tomáš Varmuža), 24. Tomáš Buršík (David Šebesta), 31. David Beneš (Nikola Absolon), 33. Tomáš Buršík (David Šebesta), 35. David Šebesta (Tomáš Varmuža), 43. Tomáš Ťok, 45. Tomáš Ťok (Roman Sopůšek), 49. Filip Vanda (Roman Sopůšek).

Oba zápasy TANGA HODONÍN zhodnotil pro web ISLOVÁCKO.CZ šéf klubu, JIŘÍ „JURA“ ŠTĚRBA takto:

„V prvním zápase narazili na sebe dva týmy, které se dobře znají z druholigové soutěže. My jsme nechali sedět na lavičce opory Sopůška s Ťokem s tím, že budou využiti na případnou hru bez gólmana, která je u nás velmi silnou zbraní! A hned ten první gól jsme dali právě při power-play. Druhá půle byla již podle našich not, soupeře jsme v podstatě k ničemu vážnějšímu nepustili a pokud se nemýlím, tak po dvou letech jsme uhráli v zápase konečně čisté konto – naposledy se tak stalo někdy v roce 2021!

Utkání ŽV Brno a Boskovic jsme samozřejmě sledovali – já jsem si více přál za soupeře ŽV z Brna, neboť jim chyběli dva špičkoví hráči (Havlín a Chrástina). Boskovice byli nadupaní, v kádru měli posily z Prostějova, ale my jsme se s protivníkem skvěle vypořádali. Sice jsme prohrávali 0:1, když soupeř skóroval při naší power-play, ale ve zbytku souboje jsme jasně ovládli vyškovskou palubovku a už teď se těšíme na srpnový duel s Helasem Brno u nás v Hodoníně!“

(red.)

Štítky:

sport