Zprávy

Hodonín nabízí hotely a penziony pro své hosty opět za zvýhodněné vstupenky

Pátek Únor 4, 2022
429
Také do hodonínské zoologické zahrady mohou získat podnikatelé pro své hosty zvýhodněné vstupenky. foto od av

HODONÍN – Z městského rozpočtu 200 000 korun schválili hodonínští radní na své první lednové schůzi na podporu oživení cestovního ruchu v letošním roce.    

Vstupenky s padesátiprocentní slevou do vybraných zařízení města pro hosty, kteří navštíví Hodonín a krátkodobě se ubytují v některém z hotelů či penzionů, nabízí město podnikatelům v ubytovacích službách. K této formě podpory v Hodoníně přistupují radní města už potřetí. Poprvé to bylo v souvislosti s krizovými opatřeními proti pandemii v roce 2020, obdobně i v loňském roce. 

Letos mohou podnikatelé získat pro své hosty vstupenky do hodonínské zoologické zahrady a lázní včetně krytého bazénu a letního koupaliště. O zapojení dalších organizací se ještě jedná. V minulých letech to byly také Masarykovo muzeum v Hodoníně, Galerie výtvarného umění a Muzeum naftového dobývání a geologie.

„Za zvýhodněné vstupné zaplatí ubytovací zařízení 50 procent ceny, rozdíl do plného vstupného organizacím pak uhradí město. Jednou z podmínek je, aby host za ubytovací služby zaplatil alespoň 500 korun. Pomoc je zaměřena na místní podnikatele v ubytovacích službách, kteří mají provozovnu na území města, jejich činnost byla významně postižena krizovými opatřeními vlády a nejsou dlužníky města. S podnikateli i organizacemi město uzavírá smlouvy,“ informoval Josef Horníček, tiskový mluvčí města.

                                                                                                       (av)

Štítky: